Język yaunde

W dzisiejszym świecie Język yaunde stał się tematem cieszącym się dużym zainteresowaniem i znaczeniem w różnych obszarach. Rosnące znaczenie Język yaunde wywołało debatę w społeczeństwie, generując rosnące zainteresowanie zrozumieniem jego konsekwencji. Z różnych perspektyw Język yaunde stał się przedmiotem studiów i badań, dając początek licznym analizom i refleksjom, które mają na celu zrozumienie jego wpływu i zakresu. W tym artykule zbadamy różne aspekty Język yaunde, badając jego wpływ w różnych kontekstach i jego rolę we współczesnym społeczeństwie.

Yaunde
Obszar

Kamerun, Gwinea Równikowa, Gabon, Kongo

Liczba mówiących

ok. 578 tys. (1982)

Klasyfikacja genetyczna
Status oficjalny
Ethnologue 3 środek szerszej komunikacji
Kody języka
ISO 639-2 ewo
ISO 639-3 ewo
IETF ewo
Glottolog ewon1239
Ethnologue ewo
GOST 7.75–97 эво 832
WALS ewo
W Wikipedii
Zobacz też: język, języki świata
Ta strona zawiera symbole fonetyczne MAF. Bez właściwego wsparcia renderowania wyświetlane mogą być puste prostokąty lub inne symbole zamiast znaków Unikodu.

Język yaunde (jaunde, yaounde) albo ewondo (ewundu)[1] − język z rodziny bantu, używany w Kamerunie, Gwinei Równikowej, Gabonie i Kongu. W 1982 roku liczba mówiących wynosiła ok. 578 tysięcy.

Przypisy

  1. David M. Eberhard, Gary F. Simons, Charles D. Fennig (red.), Ewondo, Ethnologue: Languages of the World, wyd. 22, Dallas: SIL International, 2019 (ang.).

Bibliografia