I’m Movin’ On

W tym artykule poznamy fascynujący świat I’m Movin’ On. Od jego początków po dzisiejsze implikacje, zagłębimy się w głęboką i szczegółową analizę tego tematu/tematu/osoby/daty. Odkryjemy jego znaczenie w różnych kontekstach, jego wpływ na społeczeństwo i jego rolę w historii. Poprzez wyczerpujące badania zbadamy wszystkie aspekty I’m Movin’ On, przedstawiając dane i refleksje, które zaproszą czytelnika do pogłębienia zrozumienia. Mając na celu zaoferowanie kompletnej i wzbogacającej wizji, podejdziemy do I’m Movin’ On z różnych podejść i perspektyw, w celu wzbogacenia zrozumienia tego tematu/tematu/osoby/daty.

I’m Movin’ On
Wykonawca singla
Hank Snow
Strona A

"With This Ring, I Thee Wid"

Strona B

"I'm Moving On"

Wydany

1950

Gatunek

country

Długość

2:50

Wydawnictwo

RCA Victor 48-0328

Format

płyta winylowa 7"

Autor

Hank Snow

I’m Movin’ On – piosenka napisana przez znanego kanadyjsko-amerykańskiego muzyka country Hanka Snowa. Nagrana przez niego 21 sierpnia 1950 w Brown Radio Productions w Nashville i wydana przez RCA Victor jako singel dotarła na pierwsze miejsce notowania Billboard Country Charts, będąc tym samym jednym z siedmiu utworów artysty, które uplasowały się na szczycie tej listy. "I’m Movin’ On" była jedną z trzech piosenek, które spędziły na szczycie listy Billboard 21 tygodni (pozostałymi dwiema były: "I'll Hold You in My Heart (Till I Can Hold You in My Arms)" Eddy’ego Arnolda i "In the Jailhouse Now" Webba Pierce’a).

Według numeracji na 7-calowym zielonym winylu (pierwsze płyty z muzyką country RCA Victor produkował w tym właśnie kolorze) to "I'm Moving On" było stroną B tego singla.

Muzycy

  • Hank Snow – śpiew, gitara
  • Jack Shook – gitara
  • Joseph Talbot III – gitara stalowa
  • Tommy Wadden – skrzypce

Lista utworów

  1. "With This Ring, I Thee Wid" (S. Nelson, Ed Nelson Jr., Jack Rollins)
  2. "I'm Moving On" (Clarence E. Snow) 2:50

Inne wersje

Dziewięć lat później utwór ten zaśpiewał Ray Charles. Wersja ta zawierała w tle brzmienia kong i marakasów, które nadały utworowi latynoskie brzmienie. Wersja Charlesa, mimo iż nie była tak popularna jak oryginał, również osiągnęła spory sukces, zajmując miejsce 40 na liście Billboard oraz miejsce 11 na liście Billboard R&B. Piosenka była nagrana podczas ostatniej sesji nagraniowej w wytwórni Atlantic, zanim Charles przeszedł do wytwórni ABC.

Producentem wersji Charlesa był Jerry Wexler. Dodatkowy wokal stanowiła grupa The Raelettes, a muzykę Ray Charles Orchestra.

Piosenka ta została także zaśpiewana przez Emmylou Harris.

Bibliografia

Linki zewnętrzne