W dzisiejszym świecie German Coast to temat, który budzi coraz większe zainteresowanie wśród szerokiego spektrum społeczeństwa. Od momentu pojawienia się German Coast wywołał sprzeczne opinie i debatę na temat jego wpływu na społeczeństwo. Z biegiem czasu temat ten zyskiwał coraz większą aktualność, wpływając na różne aspekty życia codziennego i rozwój różnych dziedzin wiedzy. Dlatego też istotne jest dogłębne przeanalizowanie różnych aspektów związanych z German Coast, aby zrozumieć jego zakres i konsekwencje, jakie ma dla jednostek, społeczności i świata w ogóle. W tym artykule zbadamy różne perspektywy i podejścia do German Coast, aby zapewnić pełną i wzbogacającą wizję jego dzisiejszego znaczenia.
German Coast (fr. Côte des Allemands) – region historyczny w Luizjanie, położony powyżej Nowego Orleanu, w górę rzeki Missisipi, w rejonie Hahnville, Edgard i Convent[1]. Cztery założone wówczas na wybrzeżu osady nosiły nazwy Karlstein, Hoffen, Meriental i Augsburg[2].
Większość osadników pochodziła z Nadrenii, niemieckojęzycznych kantonów Szwajcarii oraz Alzacji i Lotaryngii[3].
W 1768 roku, wspólnie z francuskimi osadnikami z Acadii, Niemcy zorganizowali wyprawę na Nowy Orlean i obalili hiszpańskiego gubernatora Antonio de Ulloa. Później, pod wodzą kolejnego hiszpańskiego gubernatora, Bernardo de Gálveza, walczyli przeciw Wielkiej Brytanii w czasie rewolucji amerykańskiej[4].
W regionie German Coast miało miejsce największe w historii USA powstanie niewolników, tzw. powstanie w German Coast. Jego wodzem był wolny czarnoskóry z Haiti, Charles Deslondes, który na czele ponad 200 niewolników z plantacji ruszył na Nowy Orlean. Słabe uzbrojenie powstańców spowodowało, że zostali pokonani, 95 z nich zginęło w walce z siłami białej samoobrony lub w egzekucjach[5].
W czasie I wojny światowej władze stanu zakazały używania języka niemieckiego i okazywania wszelkich przejawów niemieckiej kultury[6][7][8].