Edward Chwieduk

W tym artykule zbadamy ekscytujący świat Edward Chwieduk, od jego początków po dzisiejsze znaczenie. Edward Chwieduk był tematem zainteresowania wielu ludzi na przestrzeni dziejów, a jego wpływ rozciąga się na różne obszary codziennego życia. Od samego początku Edward Chwieduk wywołał debaty i refleksje, generując różnorodne opinie i punkty widzenia. Na tych stronach zagłębimy się w najważniejsze aspekty Edward Chwieduk, analizując jego wpływ, implikacje i możliwy przyszły rozwój. Przygotuj się na fascynującą podróż po świecie Edward Chwieduk!

Edward Chwieduk
Państwo działania

 Polska

doktor habilitowany nauk o Ziemi
Specjalność: paleontologia, stratygrafia[1]
Doktorat

8 czerwca 1999[1]

Habilitacja

25 marca 2014[1]

Edward Chwiedukpolski geolog, dr hab. nauk o Ziemi, profesor uczelni Instytutu Geologii Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu[1][2].

Życiorys

8 czerwca 1999 obronił pracę doktorską Górnodewońskie i dolnokarbońskie koralowce Rugosa z Pomorza Zachodniego, 25 marca 2014 habilitował się na podstawie pracy zatytułowanej Paleogeograficzne i paleoekologiczne znaczenie koralowców Rugosa z najwyższego karbonu i permu Spitsbergenu[1][2]. Został zatrudniony na stanowisku adiunkta w Instytucie Geologii na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza[1].

Jest członkiem Rady Dyscypliny Naukowej – Nauk o Ziemi i Środowisku Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu[1].

Awansował na stanowisko profesora uczelni w Instytucie Geologii na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu[1].

Przypisy

  1. a b c d e f g h Dr hab. Edward Chwieduk, baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI PIB) .
  2. a b dr hab. Edward Chwieduk. pps.amu.edu.pl. .