W tym artykule omówione zostanie znaczenie Dyskusja szablonu:Lenna Polski we współczesnym społeczeństwie. Dyskusja szablonu:Lenna Polski odegrał wiodącą rolę w różnych obszarach, od polityki po kulturę popularną, a jego wpływ na codzienne życie ludzi jest niezaprzeczalny. W całej historii Dyskusja szablonu:Lenna Polski był przedmiotem debat, badań i badań mających na celu zrozumienie jego wpływu na społeczeństwo. W tym sensie ewolucja Dyskusja szablonu:Lenna Polski w czasie zostanie szczegółowo zbadana, analizując jego znaczenie w różnych kontekstach i wpływ na życie ludzi. Ponadto zbadane zostaną aktualne trendy związane z Dyskusja szablonu:Lenna Polski, a także wyzwania i możliwości, jakie niesie ze sobą we współczesnym świecie.
Ani Pomorze Zachodnie, ani Pomorze Gdańskie, ani Pomorze Słupskie nigdy nie było lennem Królestwa Polskiego - z tej przyczyny, że w czasie ich zależności od Polski Polska nie była królestwem. Ponadto Żadnego Pomorza Zachodniego wtedy nie było (tj. państwa Pomorze Zachodnie) - było Księstwo Pomorskie, Pomorze Zachodnie to nazwa późniejsza. Pomorze Gdańskie proponuję nazwać raczej Państwo Święców. Nie rozumiem też, czemu Księstwo Słupskie zostało tu specjalnie wyróżnione - było ono częścią Księstwa Pomorskiego i dzieliło z nim wspólne dzieje. Należy też dodać Ziemię Santocką. Laforgue (zieew) 21:31, 6 paź 2006 (CEST)
pomorze był lennem Polski. Za Jagiełły lennem Polski na Pomorzu był Słupsk. Za czasów senioratu lennem księcia-seniora Polski dzielnicowej było Pomorze Szczecińskie (Zachodnie) i Gdańskie.
Ale czy to naprawdę trzeba powtarzać to samo?
Miasto Szczecinek i część ziem Warcisława IV było w sojuszu z rzeczypospolitą nie wiem czy można to uznać za lenno