Dorota Biskupska-Neidowska

W dzisiejszym świecie Dorota Biskupska-Neidowska to kwestia, która wciąż zyskuje na znaczeniu w społeczeństwie. Dorota Biskupska-Neidowska od dawna cieszy się zainteresowaniem ludzi w każdym wieku i o każdym pochodzeniu kulturowym. Niezależnie od tego, czy chodzi o imponujący postęp technologiczny, kontrowersyjne decyzje polityczne, czy innowacyjne propozycje artystyczne, Dorota Biskupska-Neidowska nigdy nie przestaje zaskakiwać i wywoływać debaty. Przez lata Dorota Biskupska-Neidowska był tematem powracającym w mediach i wzbudzał zainteresowanie badaczy i naukowców z różnych dyscyplin. W tym artykule zbadamy różne aspekty Dorota Biskupska-Neidowska, analizując jego dzisiejszy wpływ i możliwe konsekwencje, jakie może mieć w przyszłości.

Dorota Biskupska-Neidowska
Data urodzenia

22 marca 1944

Zawód, zajęcie

samorządowiec, działaczka sportowa

Alma Mater

Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie

Stanowisko

członek zarządu województwa łódzkiego (2004–2006)

Partia

SLD

Odznaczenia
Srebrny Krzyż Zasługi

Dorota Katarzyna Biskupska-Neidowska (ur. 22 marca 1944[1]) – polska samorządowiec i działaczka sportowa, w latach 2004–2006 członek zarządu województwa łódzkiego II kadencji.

Życiorys

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz studiów podyplomowych na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, zdała egzamin dla członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Pracowała w Ministerstwie Oświaty oraz strukturach Polskiego Związku Gimnastycznego. Prowadziła własne gospodarstwo rolno-ogrodnicze[2], była też redaktor gminnego czasopisma ze Rzgowa[3], działaczką organizacji charytatywnej oraz zawodowym rzeczoznawcą majątkowym. W 2005 została honorowym członkiem Łódzkiej Federacji Sportu[4].

Wstąpiła do Sojusz Lewicy Demokratycznej. Przez kilkanaście lat zasiadała w radzie miejskiej Rzgowa, od 1994 do 1998 delegatka i wiceprzewodnicząca do Sejmiku Samorządowego Województwa Łódzkiego[2]. Z listy SLD w 1998[5] i 2002[6] wybierana do sejmiku łódzkiego, pelnila funkcję jego wiceprzewodniczącej. W 2001 kandydowała również do Sejmu[7]. W trakcie kadencji odeszła z SLD, współtworząc Klub Aktywnych Radnych[8]. 21 grudnia 2004 została powołana na stanowisko członka zarządu województwa łódzkiego[9], odpowiedzialnego m.in. za kulturę, oświatę i sport[3]. Zakończyła pełnienie funkcji wraz z całym zarządem 28 listopada 2006. W tym samym roku bez powodzenia ubiegała się o reelekcję z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego[10].

Zamężna z Wiesławem, ma dwoje dzieci[3].

Odznaczenia

W 2002 odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi za zasługi w upowszechnianiu kultury[11].

Przypisy