Cmentarz mariawicki w Woli Cyrusowej

W dzisiejszym świecie Cmentarz mariawicki w Woli Cyrusowej przyjął istotną rolę w dziedzinie _var2. Jego implikacje i reperkusje wykraczają poza to, co możemy sobie wyobrazić, wpływając na _var3 i generując znaczący wpływ na _var4. W tym artykule szczegółowo zbadamy znaczenie Cmentarz mariawicki w Woli Cyrusowej w dzisiejszym społeczeństwie, analizując jego różne aspekty i to, jak zmienił on sposób, w jaki _var5. Od _var6 do _var7, Cmentarz mariawicki w Woli Cyrusowej był tematem ciągłego zainteresowania, a jego znaczenie nie wykazuje oznak zmniejszania się.

Cmentarz mariawicki w Woli Cyrusowej
Państwo

 Polska

Województwo

 łódzkie

Miejscowość

Wola Cyrusowa

Adres

Wola Cyrusowa-Kolonia
95-061 Dmosin

Typ cmentarza

wyznaniowy

Wyznanie

Kościół Starokatolicki Mariawitów w RP
Kościół Katolicki Mariawitów

Stan cmentarza

czynny

Zarządca

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Woli Cyrusowej
Parafia św. Franciszka z Asyżu w Woli Cyrusowej

Położenie na mapie gminy Dmosin
Mapa konturowa gminy Dmosin, blisko centrum na dole znajduje się punkt z opisem „Cmentarz mariawicki w Woli Cyrusowej”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, w centrum znajduje się punkt z opisem „Cmentarz mariawicki w Woli Cyrusowej”
Położenie na mapie województwa łódzkiego
Mapa konturowa województwa łódzkiego, blisko centrum na prawo u góry znajduje się punkt z opisem „Cmentarz mariawicki w Woli Cyrusowej”
Położenie na mapie powiatu brzezińskiego
Mapa konturowa powiatu brzezińskiego, blisko centrum na lewo u góry znajduje się punkt z opisem „Cmentarz mariawicki w Woli Cyrusowej”
Ziemia51°52′16″N 19°45′50″E/51,871111 19,763889

Cmentarz mariawicki w Woli Cyrusowejcmentarz mariawicki położony w Woli Cyrusowej, na terenie parafii Kościoła Starokatolickiego Mariawitów pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Woli Cyrusowej i parafii Katolickiego Kościoła Mariawitów pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu w Woli Cyrusowej.

Cmentarz został założony na początku XX wieku. W 1908 na potrzeby organizującej się parafii mariawickiej zakupiono dwór ziemski (obecnie budynek plebanii mariawickiej) z ogrodem i stawem oraz 6 mórg ziemi. Na części zakupionej ziemi, przy drodze biegnącej przez Wolę Cyrusową postanowiono wybudować murowany kościół parafialny. Niedługo potem w okolicach kościoła parafialnego zorganizowano cmentarz grzebalny.

Bibliografia