Băile Herculane

Jeśli jest coś, co zawsze nas fascynowało, to jest to Băile Herculane. Od niepamiętnych czasów Băile Herculane był przedmiotem badań, podziwu i debaty. Niezależnie od tego, czy chodzi o jego wpływ na historię, wpływ na kulturę, czy też znaczenie w dzisiejszym społeczeństwie, Băile Herculane nadal jest tematem cieszącym się dużym zainteresowaniem zarówno naukowców, profesjonalistów, jak i ciekawskich. W tym artykule dokładnie przeanalizujemy wszystkie aspekty związane z Băile Herculane, od jego początków po wpływ na współczesny świat. Mamy nadzieję, że poprzez dogłębną i wzbogacającą analizę poszerzymy naszą wiedzę i zrozumienie Băile Herculane, a być może nawet odkryjemy nowe aspekty, które nas zaskoczą. Dołącz do nas w tej fascynującej podróży przez Băile Herculane i razem odkryjemy jego tajemnice i znaczenia. Nie przegap tego!

Băile Herculane
Ilustracja
Nieczynny hotel w Băile Herculane
Herb
Herb
Państwo

 Rumunia

Okręg

Caraș-Severin

Zarządzający

Gheorghe Orza

Powierzchnia

6 km²

Populacja (2002)
• liczba ludności
• gęstość


6051
1003 os./km²

Kod pocztowy

325200

Położenie na mapie okręgu Caraș-Severin
Mapa konturowa okręgu Caraș-Severin, na dole po prawej znajduje się punkt z opisem „Băile Herculane”
Położenie na mapie Rumunii
Mapa konturowa Rumunii, na dole po lewej znajduje się punkt z opisem „Băile Herculane”
Ziemia44°52′43″N 22°24′51″E/44,878611 22,414167
Strona internetowa

Băile Herculane (węg. Herkulesfürdő, niem. Herkulesbad) – miasto w południowo-zachodniej Rumunii, w Karpatach Południowych (Okręg Caraș-Severin).

W mieście, znane od czasów rzymskich, uzdrowisko z gorącymi (temperatura do 65 °C) źródłami radioaktywnymi. Liczba mieszkańców w 2003 roku wynosiła ok. 6 tys.

W mieście jest stacja kolejowa Băile Herculane.

W czasie II wojny światowej w Baile Herculane internowane były rodziny członków ostatniego rządu przedwrześniowego II RP, m.in. Ulrychowie i Kalińscy.

Bibliografia

Linki zewnętrzne