Association Familiale Mulliez

Dzisiaj wkroczymy w ekscytujący świat Association Familiale Mulliez. Od swoich początków do obecnego znaczenia w społeczeństwie, Association Familiale Mulliez odegrał zasadniczą rolę w różnych obszarach, przyciągając uwagę wielu osób w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. W tym artykule proponujemy zbadanie wielu aspektów, które sprawiają, że Association Familiale Mulliez jest tematem ciągłego zainteresowania, analizując jego wpływ kulturowy, historyczny, społeczny, gospodarczy i naukowy. Bez wątpienia Association Familiale Mulliez to temat, który budzi niekończące się emocje i opinie, a my jesteśmy podekscytowani możliwością zanurzenia się w jego fascynującym wszechświecie.

Stowarzyszenie Rodziny Mulliez
Association Familiale Mulliez
„Tous dans tout”
Państwo

 Francja

Siedziba

Roubaix

Data założenia

1955

Rodzaj stowarzyszenia

holding

Założyciel

Gérard Mulliez

Położenie na mapie Francji
Mapa konturowa Francji, blisko górnej krawiędzi znajduje się punkt z opisem „Stowarzyszenie Rodziny Mulliez”
Ziemia50°41′33″N 3°10′39″E/50,692583 3,177639

Association Familiale Mulliez (AFM) (pol. Stowarzyszenie Rodziny Mulliez)spółka holdingowa rodziny Mulliez. Rodzina przedsiębiorców wywodzących się z okolic Lille jest jedną z najbogatszych rodzin we Francji. Organizacja ich reprezentująca, AFM, została założona w 1955 roku przez Gérarda Mullieza i od 2014 roku jest kierowana przez Barthélemy’ego Guislaina[1].

Motto klanu rzymskokatolickiego to „Tous dans tout” – dosłownie: „wszyscy (członkowie rodziny) we wszystkich (biznesach)”[2].

Spółki kontrolowane

Za pośrednictwem AFM rodzina sprawuje kontrolę nad następującymi firmami, z których większość została przez nią założona:

Kontrowersje

Rosyjska inwazja na Ukrainę w 2022 r.

Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę w 2022 roku, która rozpoczęła się 24 lutego, wiele międzynarodowych, zwłaszcza zachodnich firm, wycofało się z Rosji. Większość marek Association Familiale Mulliez tego nie zrobiła, a firma ogłosiła, że będzie kontynuować i rozszerzać swoją działalność, przyciągając znaczną krytykę konsumentów i bojkot[5][6]. Oprócz tego, w połowie lutego 2023 po śledztwie dziennikarzy z kilku krajów wyszło na jaw, że sieć Auchan organizuje zbiórki w Rosji na rzecz „pomocy humanitarnej”, które de facto są zbiórkami dla Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej biorących udział w trwającej od 2022 inwazji na Ukrainę; podano także, że sieć przekazuje dane swoich pracowników w Rosji do komisji rekrutujących do rosyjskiej armii[7].

Przypisy