Allogamus

Allogamus to temat, który przykuł uwagę milionów ludzi na całym świecie. Od momentu powstania budzi duże zainteresowanie i jest przedmiotem licznych debat i dyskusji. W tym artykule dokładnie przeanalizujemy najważniejsze aspekty związane ze zmienną Allogamus, od jej powstania po dzisiejsze implikacje. Przeanalizujemy jego wpływ na społeczeństwo, jego ewolucję w czasie i możliwe perspektywy na przyszłość. Ponadto przeanalizujemy różne opinie i punkty widzenia ekspertów w tej dziedzinie, aby zapewnić wszechstronną i szczegółową wizję, która pozwoli naszym czytelnikom w pełni zrozumieć znaczenie i znaczenie Allogamus dzisiaj.

Allogamus
Schmid, 1955
ilustracja
Systematyka
Domena

eukarionty

Królestwo

zwierzęta

Typ

stawonogi

Podtyp

tchawkowce

Gromada

owady

Rząd

chruściki

Rodzina

bagiennikowate

Rodzaj

Allogamus

Allogamus – rodzaj owada z rzędu chruścików (Trichoptera) z rodziny bagiennikowatych (Limnephilidae). W Polsce występują trzy gatunki, tylko w górach.

Larwy

Larwy tego owada mają skrzelotchawki zbudowane z jednej gałęzi (nitki), są stosunkowo duże, ich długość dochodzi do 2 cm. Wyglądem zewnętrznym przypominają larwy Halesus, Potamophylax, Micropterna i Stenophylax.

Zasiedlają strumienie (rhitral) i rzeki (potamal) górskie. Sporadycznie spotykane są w jeziorach oligotroficznych (górskich). Budują przenośne, rurkowate domki z kamyczków i ziaren piasku, lekko zakrzywione.

Allogamus w Polsce

W Polsce zanotowano występowanie następujących gatunków:

Bibliografia