Znak ZorroInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Znak Zorro. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Znak Zorro zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Znak Zorro i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Znak Zorro. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Znak Zorro! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Znak Zorro, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
niemiecki tytu Znak Zorro
Oryginalny tytu Znak Zorro
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1920
dugo 91 minut
Ocena wiekowa FSK 0
Prt
Dyrektor Fred Niblo
scenariusz Eugene Miller ,
Douglas Fairbanks
produkcja Douglas Fairbanks
muzyka William topór
kamera William C. McGann ,
Harry Thorpe
zawód

The Mark of Zorro jest amerykaski film paszcza i szpady przez Fred Niblo od roku 1920 .

wtek

Don Diego Vega to bogaty, przyjacielski, ale pozornie saby i impulsywny szlachcic . Tylko jego niemy suga Bernardo wie, e Don Diego, namitny mciciel w czarnej masce, walczy z uciskiem . Jako tajemniczy Zorro , wkrótce staje si postrachem onierzy : przeoony szermierzy zostawia blizn w ksztacie litery Z na twarzy przeciwnika .

Na polecenie swojego surowego ojca Don Diego zaleca si do piknej Lolity Pulido. O ile zuboaa przez gubernatora rodzina arystokratyczna cieszy si z postpów szanowanego Don Diego Vegi, o tyle rozczarowanie Lolity jego niemskoci jest równie wielkie. Niedugo póniej, kiedy Don Diego pojawia si w Lolicie jako namitny Zorro, wkrótce ulega jego urokowi i zaczyna si zakochiwa.

Próny i potny kapitan Ramon równie ciga Lolit. Kiedy pewnej nocy brutalnie j nka, Zorro rusza jej z pomoc i atwo pokonuje Ramona w pojedynku szermierczym. Ale sytuacja w wiosce zaostrza si, gdy niewinny, stary franciszkanin zostaje skazany przez sdziego za oszustwo i zdrad . Tylko ojciec Lolity odwanie sprzeciwia si krwawej chocie . Gubernator, który podróowa osobicie z powodu bandyty Zorro, uwizi ca rodzin za zdrad stanu: Poniewa Zorro by czsto widywany w pobliu Pulidos, wydaje si, e s z nim w zmowie.

W midzyczasie Zorro zdoa sprawi, e poprzednio powierzchowni Caballeros z tego miejsca podekscytowali si swoj walk z uciskiem. Razem uwalniaj Lolit i jej rodziców z wizienia. Zanim ekipa ratunkowa uratuje Lolit, Ramon j porywa: przechwyci tajn wiadomo i zamaskowany wmiesza si w wyzwolicieli. Zorro, który rzuci si w pocig z onierzami, aby odwróci uwag od ekipy ratunkowej, jest w stanie uratowa Lolit ze szponów Ramona.

Uciek do swojego domu z Lolit. Wszyscy onierze z kapitanem Ramonem i gubernatorem szturmuj i przeszukuj budynek. Zorro mierzy si z nimi jako saby Don Diego. Jednak ukryta Lolita zostaje odkryta przez onierzy. Kiedy Ramon obraa Lolit i Don Diego, Don Diego nazywa go niezwykle wciekym na bitw. Ujawnia si jako Zorro, drapic due Z na czole kapitana Ramona mieczem.

Majc za sob Caballeros i wreszcie onierzy, wzywa gubernatora do abdykacji . Zgadza si z okrzykami. Don Diego pozwala odpocz swojemu mieczowi i cauje Lolit z pasj Zorro.

to

Film powsta na podstawie powieci 1919 magazynu przez Johnston McCulley Kltwa Kapistrana .

Znak Zorro to pierwszy film przygodowy i kostiumowy z Douglasem Fairbanksem w roli gównej. Filmy tego rodzaju szybko uczyniy go wiatow gwiazd i najpopularniejszym aktorem swoich czasów. Premiera filmu odbya si 27 listopada 1920 roku w Nowym Jorku . By to pierwszy film wyprodukowany przez firm filmow United Artists . Rok wczeniej Fairbanks, Charlie Chaplin , Mary Pickford i David Wark Griffith zaoyli firm filmow.

Przerobi

Film by dwukrotnie przerabiany , pierwszy raz w 1940 jako The Mark of Zorro z Tyrone Power jako Zorro i drugi raz w 1974 z Frankiem Langell w roli tytuowej.

W 1998 roku powsta kolejny film z motywem Zorro : Maska Zorro z Anthonym Hopkinsem i Antonio Banderasem (reyseria: Martin Campell). W 2005 roku doczeka si sequela: Die Legende des Zorro (Legenda Zorro) z Antonio Banderasem (reyseria: Martin Campell).

literatura

  • Thomas Christians: Znak Zorro. W: Bodo Traber (red.): Gatunki filmowe. Przygoda (= RUB . Nr 18404). Reclam, Stuttgart 2004, ISBN 3-15-018404-5 , s. 153-156.

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Krystyna Sikora

To dobry artykuł dotyczący Znak Zorro. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Marian Majewski

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Znak Zorro.

Maja Cieślik

Podane informacje o zmiennej Znak Zorro są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.