Znak czwórkiInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Znak czwórki. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Znak czwórki zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Znak czwórki i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Znak czwórki. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Znak czwórki! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Znak czwórki, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Znak czterech to druga powie Arthura Conana Doyle'a o Sherlocku Holmesie . Po raz pierwszy ukaza si w lutym 1890 r. W miesiczniku Lippincott's Monthly Magazine pod tytuem The Sign of the Four i zosta opublikowany w tym samym roku jako ksika Spencera Blacketta pod tytuem The Sign of Four .

zawarto

Sherlock Holmes i Dr. Watson jest zatrudniony przez pann Mary Morstan pomóc w znalezieniu swojego zaginionego ojca. By oficerem w Indiach i znikn dziesi lat temu, kiedy wróci do Anglii .

Anonimowy list sprowadza trójk na trop Thaddeusa Sholto. Dowiaduj si od niego, e jego ojciec przyjani si z mczyzn, którego szuka i e suy w tej samej firmie z nim w Indiach . Opowiada równie o mierci tych dwóch mczyzn, skarbie, który przywieli ze sob z Indii oraz o tym, jak on i jego brat odkryli skarb.

Wkrótce potem brat zostaje zamordowany w tajemniczych okolicznociach, a skarb zostaje skradziony. Thaddeus Sholto jest podejrzany o ten czyn i aresztowany. Poniewa Sherlock Holmes wierzy w swoj niewinno, podejmuje si sprawy.

Po kilku niepowodzeniach Holmes wytropi prawdziwego winowajc dziki swoim znakomitym umiejtnociom obserwacji i kombinacji. Mog go zapa po ekscytujcej pogoni na Tamizie . Kiedy sprawca jest przesuchiwany, przyznaje si do swoich czynów i opowiada histori morderstw i skarbu.

Oprócz kryminau asystent Holmesa i narrator powieci, Dr. Watson o swoim romansie z klientk Miss Mary Morstan, któr polubia po zakoczeniu sprawy.

Wydatki (wybór)

Oprócz penych wyda opowiada Sherlocka Holmesa, powie zostaa równie opublikowana jako jeden tytu.

  • Znak czwórki (tumaczenie: Leslie Giger), Haffmans Zurich 1988, ISBN 3-251-20101-8 .
  • Arthur Conan Doyle: Sherlock Holmes - The Novels - A Study in Scarlet Red - The Sign of Four - The Dog of the Baskervilles - The Valley of Horror (tumaczenie Margarete Jacobi, HO Herzog), Anaconda-Verlag 2013, ISBN 978-3 -7306- 0030-6 .
  • Arthur Conan Doyle: The Sign of Four: Illustrated Edition (tumaczenie: Hannelore Eisenhofer), 2014, ISBN 978-3-86820-198-7 .
  • Arthur Conan Doyle: The sign of the four (tumaczenie: Henning Ahrens), Fischer Taschenbuch, Frankfurt nad Menem 2016, ISBN 978-3-596-03566-3 .

goska bezdwiczna

Adaptacje filmowe

Powie bya kilkakrotnie realizowana jako film kinowy i telewizyjny .

rok tytu kraj Dyrektor Holmes Watson
1913 Sherlock Holmes rozwizuje Znak Czterech USA Lloyd Lonergan Harry Benham Charles Gunn
1923 Znak czterech UK Maurice Elvey Eille Norwood Hubert Willis
1932 Znak czterech UK Graham Cutts Arthur Wontner Ian Hunter
1968 Znak czterech UK William Sterling / BBC Peter Cushing Nigel Stock
1974 Znak czterech (w serialu: Wielcy detektywi ) F / FRG Jean-Pierre Decourt Rolf Becker Roger Lumont
1983 Pod znakiem czwórki UK Desmond Davis Ian Richardson David Healy
1983 Sherlock Holmes and the Sign of Four (animowany) NA ZEWNTRZ Ian Mackenzie, Alex Nicholas Peter O'Toole (gos) Earle Cross
1983 Skarb Agry ( Socrowishcha Agry ) SU Igor Maslennikov Wasilij Liwanow Witalij Solomin
1987 Znak 4 UK Peter Hammond Jeremy Brett Edward Hardwicke
2001 Znak czterech CDN Rodney Gibbons Matt Frewer Kenneth Welsh
2014 Na znak trójki UK Colm McCarthy Benedict Cumberbatch Martin Freeman

Radio gra

Ksiki audio

Indywidualne dowody

  1. Sherlock Holmes Odcinek 11: Znak czterech - Titania Media | Nastrojowe radio gra z niemieckimi gosami wielu hollywoodzkich gwiazd. Pobrano 12 padziernika 2020 r .

linki internetowe

Wikiróda: Znak Czterech  - róda i pene teksty

Opiniones de nuestros usuarios

Anka Krawiec

Ten artykuł o zmiennej Znak czwórki przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.

Radek Bukowski

Dzięki za ten post na Znak czwórki, właśnie tego potrzebowałem