Zjawisko chmur MalojaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Zjawisko chmur Maloja. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Zjawisko chmur Maloja zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Zjawisko chmur Maloja i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Zjawisko chmur Maloja. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Zjawisko chmur Maloja! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Zjawisko chmur Maloja, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Zjawisko chmur Maloja
Kraj produkcji Niemcy
Rok wydania 1924
dugo 9 minut
Prt
Dyrektor Arnold Fanck
produkcja Arnold Fanck
aparat fotograficzny Arnold Fanck
skaleczenie Arnold Fanck

Chmura zjawisko Maloja jest niemieckim krótki - dokumentalny o filmowej góra -Pioniers Arnold Francka od 1924 roku pierwotnie prawdopodobnie 14 minut i 30 sekund filmu istnieje tylko dziewi minut dugiej wersji, kady jak nitro kopi w austriackim Archiwum Filmowe , aw Cinémathèque Suisse zosta zachowany. Oryginalny negatyw nie zachowa si.

zadowolony

Film powicony jest naturalnemu spektaklowi ruchu chmur wysoko nad szczytami gór Engadine . W obszernych studiach fotograficznych film ukazuje przede wszystkim niezwyke formacje chmur wokó Engadine Malojapass , które s tworzone przez specjalne prdy kompensacyjne. Wilgotne powietrze zamienia si w chmury i jest przepychane nad Malojapass jak wodospad (patrz te w Maloja ), a nad nim wieci soce. Pónocny wiatr kieruje wysze chmury z powrotem na poudnie w przeciwnym kierunku. Stopniowo cisza i samotno scenerii kojarz si z ujciami dwóch eglarzy jadcych po jeziorze w obliczu imponujcych gór.

to

Film powsta w okresie przejciowym w gatunku filmów górskich, w którym to, co wczeniej byo filmem dokumentalnym, przeksztacio si w filmy fabularne iw ten sposób zyskao wiksz ni dotychczas uwag. Zjawisko chmur Maloja jest jednym z ostatnich filmów, które skupiaj si na czysto optycznym spektaklu naturalnym. Inne filmy z tamtych czasów komponoway pozornie przypadkowe ujcia bezimiennych narciarzy i alpinistów, nie pozwalajc im na interakcj w akcji, jak przewidzia Fanck w filmie Im Kampf mit dem Berge  (1921). Wraz ze wzrostem popularnoci gatunku publiczno domagaa si wicej elementów narracyjnych, które wspóczeni krytycy filmowi czciowo honorowali, ale czciowo odrzucali.

W filmie Oliviera Assayasa The Clouds of Sils Maria , w którym wan rol odgrywa w Maloja, pokazane s fragmenty filmu The Maloja Cloud Phenomenon .

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. a wic preambua do wersji wywietlanej w stacji telewizyjnej arte
  2. ^ A b Margarethe R. Eirenschmalz: Trójktne warunki na niegu. University of Nevada, sierpie 2008 r. S. 17.

Opiniones de nuestros usuarios

Julia Marciniak

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Zjawisko chmur Maloja.

Daniel Zakrzewski

Artykuł o Zjawisko chmur Maloja jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Marcelina Bukowski

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Zjawisko chmur Maloja, są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.