Zbrodnia pana LangeInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Zbrodnia pana Lange. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Zbrodnia pana Lange zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Zbrodnia pana Lange i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Zbrodnia pana Lange. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Zbrodnia pana Lange! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Zbrodnia pana Lange, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
niemiecki tytu Zbrodnia pana Lange
Tytu oryginalny Le Crime de Monsieur Lange
Kraj produkcji Francja
Oryginalny jzyk Francuski
Rok wydania 1936
dugo 80 minut
Ocena wiekowa FSK 16
Prt
Dyrektor Jean Renoir
scenariusz Jean Renoir
Jean Castanyer
Jacques Prévert
produkcja Filmy Obéron
muzyka Józef Kosma
Jean Wiener
aparat fotograficzny Jean Bachelet
skaleczenie Marthe Huguet
Magorzata Renoir
zawód

Zbrodnia pana Lange (tytu oryginalny: Le Crime de Monsieur Lange ) to francuski komedii kryminalnej przez Jeana Renoira z 1936 roku .

wtek

Wraz ze swoj kochank Valentinem Lange znajduje schronienie w maym hotelu na granicy z Belgi . Pozostali gocie podejrzewaj, e Lange jest poszukiwanym morderc i chc przekaza go policji. Valentine opowiada ci swoj histori:

Amédée Lange, powieciopisarz przygodowy, pisze western o kowboju Arizona Jimie dla wydawcy gazety Batala . Jednak Batala jest wydawc bezwzgldnym i cynicznym. Nie mogc spaci swoich dugów, Batala ucieka. W pocigu, którym ucieka, dochodzi do powanego wypadku i zostaje uznany za zmarego. Pracownicy Batali postanawiaj zorganizowa si w spódzielni i wydawa nowe pismo z Arizon Jimem w roli gównej, co jest duym sukcesem. W tym samym czasie Lange i jego ssiadka Valentine zakochuj si w sobie. Ale jaki czas póniej wraca Batala, który wykorzysta wypadek pocigu, by ukra tosamo ksidza. Nie tylko da swojego udziau w zyskach, ale take chce ponownie przej wydawnictwo i rozbi spódzielni. Nieco póniej Lange strzela do niego, aby chroni spódzielni. Ofiara bya nie tylko wyzyskiwaczem jako biznesmen, ale take cakowicie pozbawionym charakteru w yciu prywatnym, jego mier bya bardziej wynikiem samoobrony ni zamierzonego morderstwa.

Gdy gocie usysz histori, mczyni sympatyzuj z Lange i postanawiaj pozwoli mu i Valentine'owi uciec przez granic na wolno.

to

  • Zbrodnia Lange miaa premier we Francji 24 stycznia 1936 roku. 1 czerwca 1968 roku film po raz pierwszy pokazano w niemieckiej telewizji przez WDR .
  • Film sta si sawny take dziki jednej (a dokadniej: dwóm) z najlepiej opracowanych scenerii w historii kina oraz dziki opisowi i analizie, któr powici tej scenerii André Bazin i zilustrowa j diagramem. Ujcie zaczyna si na dziedzicu poniej, kiedy kamera po raz pierwszy rejestruje Batal w przebraniu ksidza, gdy ma zamiar obmacywa Valentine'a; kamera nastpnie przesuwa si na Lange, podajc za Lange, która wychodzc z gabinetu Batali spieszy przez sale wydawnicze, zbiega w dó spiralnymi schodami; kiedy dociera do dna, nastpuje prawie niezauwaalne cicie i kamera opuszcza Lange, teraz obraca si o prawie 360° w przeciwn stron iw tym samym czasie co Lange wraca do Batali. Dugo cignie rewolwer...

krytyka

W swoim wczesnym arcydziele Renoir wyczarowuje spójno 'klasy robotniczej' [...] bez popadania w paskie stereotypy walki klasowej. Oryginalna, trafna tragikomedia z uroczymi scenami z francuskiej klasy robotniczej i drobnomieszczastwa tamtych lat.

Francuski film rozrywkowy z 1935 roku, ukazujcy z dystansu humoru machinacje skorumpowanego wydawcy i starania jego pracowników o ratowanie zbankrutowanej firmy. Kierunek koncentrowa si nie na logicznym rozwoju fabuy, ale na zniuansowanej grze postaci i jej projekcie wizualnym. Ciekawe dla dorosych .

literatura

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. ^ Artyku w czasopimie Pour Vous z dnia 31 padziernika 1935, udokumentowany na stronie internetowej la-belle-equipe.fr, obejrzano 3 czerwca 2021. (francuski)
  2. Zbrodnia pana Lange. W: Leksykon Filmów Midzynarodowych . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 r .Szablon: LdiF / Konserwacja / Uyty dostp 
  3. Ewangelickie Stowarzyszenie Prasy w Monachium, Recenzja nr 285/1968.

Opiniones de nuestros usuarios

Radek Przybylski

Ten wpis o Zbrodnia pana Lange był właśnie tym, co chciałem znaleźć.

Artur Lewandowski

Byłem zachwycony, że znalazłem ten artykuł na temat _zmienna.

Czeslaw Szewczyk

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.