Zapomniana dolinaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Zapomniana dolina. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Zapomniana dolina zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Zapomniana dolina i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Zapomniana dolina. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Zapomniana dolina! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Zapomniana dolina, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
niemiecki tytu Zapomniana dolina
Oryginalny tytu Ostatnia Dolina
Kraj produkcji Wielka Brytania
USA
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1971
dugo 125 minut
Ocena wiekowa FSK 18
Prt
Dyrektor James Clavell
scenariusz James Clavell
produkcja Martin Baum
James Clavell
Robert Porter
dla Metro-Goldwyn-Mayer
muzyka John Barry
kamera Norman Warwick
John Wilcox
skaleczenie John Bloom
zawód

Zapomniana dolina (tytu oryginalny: Ostatnia dolina ) to literacka adaptacja filmowa w reyserii Jamesa Clavella z 1971 roku na podstawie powieci JB Picka o tym samym tytule. Oprócz Michaela Caine'a i Omar Sharif, e wiodce role s odlewane z Florinda Bolkan i Nigel Davenport .

Filmem o podobnym pocztku i pod tym samym tytule jest Zapomniana Dolina z 1990 roku, autorska produkcja telewizji szwajcarskiej we wspópracy z Radiem Pónocnoniemieckim i Radiem Austriackim w reyserii Clemensa Klopfensteina .

wtek

Wojna trzydziestoletnia rozpocza si w 1618 roku. Zacza si jako wojna religijna katolicy przeciwko protestantom . Ale w nieustannym deniu do wadzy ksita obu religii zmieniali strony, jak im si podobao - i w imi religii rozpocza si niezrównana rze w Europie : Vogel, wdrowny nauczyciel, upad przypadkiem, spadajc ze zbocza na wie odcita od wiata zewntrznego, wci nietknita krwawym konfliktem, który tli si od lat. Póniej jednak do odosobnionej maej wioski trafia równie grupa grasujcych najemników . Vogel jest w stanie przekona ich przywódc, kapitana , by nie pldrowa wioski. Zamiast tego planuj hibernowa w wiosce i chroni dolin oraz wieniaków przed innymi intruzami. W celu utrzymania porzdku i dyscypliny kapitan jest surowo karany za wszelkie naruszenia jego zasad. Vogel zapewnia sobie przetrwanie, dziaajc jako porednik midzy onierzami a mieszkacami. Najemnik Hansen zostaje zatrzymany przez Vogla podczas próby zgwacenia córki rolnika, Inge. Niezadowolony z sytuacji i kierowany zemst, a take po próbie zabójstwa z kilkoma wspólnikami kapitana, Hansen ucieka z wioski, by nieco póniej wróci z grup najemników. Jest zdecydowany przej kontrol nad wiosk. Atak koczy si jednak niepowodzeniem ze wzgldu na zacieky opór mieszkaców wioski i pozostaych najemników, którym dowodzi kapitan.

Wiosn oddzia opuszcza wiosk, by ponownie wyruszy na wojn w celu wsparcia wojsk protestanckich pod dowództwem Bernharda von Sachsen-Weimar ( Bitwa pod Rheinfelden ). To po zapoznaniu si z aktualn sytuacj wojenn od podróujcego handlarza. Kapitan powierza Vogelowi dowództwo nad kilkoma najemnikami, dopóki nie wróci. Wikszo najemników, którzy wyruszaj do bitwy, ginie w póniejszych potyczkach.

Vogel opuszcza dolin i spotyka w górskim lesie przed wiosk zasadzk, któr Gruber przygotowa dla powracajcego kapitana. Chocia Vogel da jasno do zrozumienia Inge, e nie chce z ni mieszka, posza za nim. Po powrocie kapitan jest ju powanie ranny i bliski mierci, gdy przybywa prawie sam (wszyscy jego onierze z wyjtkiem jednego czowieka polegli) w zasadzce i pada wyczerpany. Jednak wci znajduje drog powrotn do wioski, gdzie ostatecznie ulega odniesionym ranom. Vogel zapewnia, e nie musi ju dowiadywa si, e Eryka, z któr przebywa razem w wiosce, zostaa przyapana na herezji i czczeniu szatana, zostaa ciko torturowana, a nastpnie spalona na stosie . Zanim kapitan na zawsze zamknie oczy, z wdzicznoci zapewnia Vogla, e nie oszczdziby wioski, gdyby go tam nie byo i uniemoliwi mu to. Vogel wyjania Inge, e naley do Andreasa (którego chciaa polubi poprzedniej jesieni). Inge wraca nastpnie do swojej rodzinnej wioski z Andreasem, który równie wpad w zasadzk. Vogel kontynuuje swoj drog samotnie i powraca do wojny i spustoszonej zarazy ziemi za górami.

Notatki produkcyjne

Film jest ostatnim Todd AO produkcja zosta zastrzelony na 65 mm film . Film zosta wyprodukowany przez ABC Pictures, Seamaster Films, a Season dystrybuowane przez 20th Century Fox . Strzelanina w 1969 trwaa czternacie tygodni i miaa miejsce gównie w Trins w Austrii oraz w Surrey w Anglii . Przygotowujc si do roli kapitana, Michael Caine nauczy si rónych niemieckich dialektów.

Przyjcie

publikacja

Film mia swoj premier 28 stycznia 1971 w Stanach Zjednoczonych i zosta zaprezentowany w San Francisco 3 lutego 1971. Dniem pierwszego pokazu w Republice Federalnej Niemiec by 12 marca 1971. Równie w 1971 film trafi do kin we Francji, Wielkiej Brytanii (Londyn), Finlandii, Japonii, Australii (Sydney), Norwegii i Irlandii. Zaczo si w Danii i Turcji w 1972 roku, a na Wgrzech w 1973 roku. Swoj telewizyjn premier mia w Hiszpanii we wrzeniu 1976 r., w Grecji prezentowany by na Festiwalu Panorama Kina Europejskiego w padzierniku 2003 r., aw Norwegii w sierpniu 2004 r. na Festiwalu Filmów 70mm. Ukaza si równie w Bugarii, Brazylii, Kanadzie, Woszech, Peru, Polsce, Portugalii, Rumunii i Zwizku Radzieckim. Nosi równie midzynarodowy tytu Last Valley i zosta wydany na DVD w USA pod tytuem James Clavell's The Last Valley .

krytyka

Mieszanka filmów grozy, kiczu, ojczyzny i kostiumów; zbyt dugi, wystawny hollywoodzki spektakl, który by równie rozczarowujcy pod wzgldem aktorskim.

Atrakcyjne i nakrcone za granic za okoo 6 milionów dolarów, z Michaelem Caine'em i Omarem Sharifem w przekonujcych wystpach. Jednak kocowy produkt Jamesa Clavella to zbyt cika filmowa opera w wersji tabloidowej, zbyt dosownie w szczegóach historycznych, by umiejtnie sugerowa zamierzone alegorie i, paradoksalnie, zbyt symboliczna, by zobrazowa rzeczywiste realia wojny trzydziestoletniej.

Zapomniana dolina to rodzaj filmu historycznego, rodzaj filmu przygodowego, rodzaj filmu monumentalnego i jest czym w rodzaju przypowieci. Wynik jest nieco nudniejszy ni jest to absolutnie konieczne, biorc pod uwag moliwoci.

niepowodzenie

W jednej ze scen kapitan mówi, e straci cierpliwo 12 lat temu, aw póniejszej mówi, e chciaby zapomnie o bitwie o Magdeburg (1631), tej rzezi. Vogel nastpnie mówi, e mieszkaa tam jego rodzina, a kapitan odpowiada, e w zwizku z tym nie yj od 12 lat. Byby wic w roku 1643, póniej kapitan docza do armii Bernharda von Sachsen-Weimar w bitwie pod Reihnfelden, która miaa miejsce w 1638 roku, wczeniej.

Kiedy Hansen i jego gang atakuj wiosk, do kapitana jedzie posaniec z t wiadomoci. W wersji niemieckiej podaje liczb wrogów na 100 do 130. W angielskim oryginale jest jednak napisane: Andreas mówi 32. Ta znacznie mniejsza liczba odpowiada nie tylko pokazanemu oddziaowi, ale take wczeniejszej prognozie kapitana.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Zobacz David Bishop: W roli gównej Michael Caine. Londyn 2003, ISBN 1-903111-57-9 , s. 138-141.
  2. a b Biskup 2003, s. 141
  3. Lokalizacje (ostatni dostp: 8 listopada 2010)
  4. ^ Leksykon filmów midzynarodowych. Tom V-Z, Hamburg 1995, s. 6108
  5. ^ Katolicki Instytut Informacji Medialnej (KIM) i Katolicka Komisja Filmowa dla Niemiec (red.): Leksykon filmów midzynarodowych. Pena oferta w kinie, telewizji i na wideo. Tom V Z, Rowohlt, Hamburg 1995, ISBN 3-499-16357-8 , s. 6108
  6. Ocena: The Last Valley  ( strona ju niedostpna , szukaj w archiwach internetowychInfo: Link zosta automatycznie oznaczony jako uszkodzony. Sprawd link zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie. W: Variety (ostatni dostp 29 czerwca 2014)@1@2Szablon: Dead Link / www.variety.com  
  7. Vincent Canby: Ostatnia dolina (1971) . W: The New York Times , 29 stycznia 1971 (dostp 29 czerwca 2014)

Opiniones de nuestros usuarios

David Augustyniak

Informacje o zmiennej Zapomniana dolina są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Violetta Baranowski

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.

Halina Zarzycki

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Zapomniana dolina i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Wioletta Niemiec

Wreszcie artykuł o Zapomniana dolina, który jest łatwy do przeczytania.

Emil Grzelak

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej Zapomniana dolina