Zamek w pajczynowym lesieInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Zamek w pajczynowym lesie. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Zamek w pajczynowym lesie zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Zamek w pajczynowym lesie i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Zamek w pajczynowym lesie. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Zamek w pajczynowym lesie! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Zamek w pajczynowym lesie, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Zamek w pajczynowym lesie
Tytu oryginalny Kumonosu-j
Kraj produkcji Japonia
Oryginalny jzyk jzyk japoski
Rok wydania 1957
dugo 105 minut
Prt
Dyrektor Akira Kurosawa
scenariusz Akira Kurosawa, Shinobu Hashimoto , Ryz Kikushima
produkcja Akira Kurosawa, Sjir Motoki
muzyka Masaru Sat
aparat fotograficzny Asakazu Nakai
skaleczenie Akira Kurosawa
zawód

Zamek w lesie pajczyna ( japoski Kumonosu-jo , dosownie: Zamek pajczyna) to film Akira Kurosawa od 1957. Materia pochodzi ze spektaklu Makbet przez Williama Szekspira i przeniesiono do historycznej Japonii. Film to japoski Jidaigeki - przypisany gatunek .

akcja

Przyjaciele samuraja Washizu i Miki s w drodze do swojego ksicia po udanym odparciu wroga. Gubi si w pajczynowym lesie i spotykaj ducha, który przepowiada Miki, aby rzdzi Pierwsz Fortec i Washizu, aby rzdzi Pónocnym Domem. Póniej Washizu obejmie nawet samego ksicia - ale syn Miki odziedziczy go.

Pierwsze prognozy pojawiaj si tego samego dnia. ona Washizu dna wadzy namawia ma do zamordowania ksicia, aby zaj jego miejsce. Mimo powanych konfliktów sumienia Washizu poddaje si i przejmuje kontrol nad paacem i imperium. W kocu jego ona wzywa go do wydania rozkazu zabicia jego przyjaciela Mikiego, który wie o przepowiedni, i jego syna.

Jednak syn Miki ucieka i sprzymierza si z synem starego ksicia. Kiedy ich armie maszeruj w kierunku zamku, Washizu ponownie odwiedza ducha. Ten ostatni przepowiada Washizu, e nie mona go pokona, dopóki sam las pajczyny nie zbliy si do jego zamku. Pewny zwycistwa Washizu powraca i ogasza przepowiedni. Wkrótce jednak zbliaj si drzewa pajczynowego lasu, które armia wroga przesuwa przed nimi jako oson. Nastpnie ludzie Washizu zabijaj wasnego pana ze strachu.

Nagrody

Film by nominowany do Zotego Lwa na Festiwalu Filmowym w Wenecji w 1957 roku . Isuzu Yamada otrzyma nagrod Kinema Junpo , a Toshir Mifune zosta uznany za najlepszego aktora na Mainichi Film Concours .

Recenzje

  • () Denie do wadzy, które koczy si szalestwem i dz krwi, stylizowanymi obrazami wszechogarniajcego, ponurego pikna; kluczowy film Kurosawy. (ocena: 3½ gwiazdek = wyjtkowa) - Adolf Heinzlmeier i Berndt Schulz w: Lexicon Films on TV (nowe wydanie rozszerzone), Hamburg 1990, s. 715716
  • Cudownie zainscenizowany film poda za bajk, ale zmieni charakter Makbeta. Mimo to reyserowi udao si w filmowy sposób odda gbi i smutek oryginau. Przyjemna praca, która moe sta si dowiadczeniem dla wszystkich otwartych widzów od 16 lat wzwy. - Evangelischer Filmbeobachter , Critique No. 1/1966, s. 6

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Adrian Marciniak

Dla takich jak ja szukających informacji na temat Zamek w pajczynowym lesie, jest to bardzo dobra opcja.

Krzysztof Wasilewski

W tym poście o Zamek w pajczynowym lesie dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.

Adrianna Panek

Musiałem znaleźć coś innego na temat Zamek w pajczynowym lesie, co nie było typową rzeczą, o której zawsze czyta się w Internecie, i podobał mi się ten artykuł _zmienna.