Zamek w cieniuInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Zamek w cieniu. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Zamek w cieniu zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Zamek w cieniu i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Zamek w cieniu. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Zamek w cieniu! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Zamek w cieniu, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Zamek w cieniu
Tytu oryginalny Moonfleet
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1955
dugo 90 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 16
Prt
Dyrektor Fritz Lang
scenariusz Jan Lustig
Margaret Fitts
na podstawie powieci Moonfleet (1898) autorstwa J. Meade Falkner
produkcja John Houseman
muzyka Miklós Rózsa
aparat fotograficzny Robert H. Planck
skaleczenie Albert Akst
zawód

Das Schloss im Schatten jest 18 wieku przygodowy film przez niemiecko-austriackiego reysera Fritza Langa z Stewart Granger w gównej roli w Dorset , poudniowej Anglii .

akcja

Akcja rozgrywa si w nadmorskim miasteczku Moonfleet na poudniu Anglii w 1757 roku. Przemytnicy od lat robi tam psoty pod tajnym przywództwem wiejskiego dentelmena Jeremy'ego Foxa. Pewnego dnia ycie tego przystojnego, inteligentnego przestpcy dentelmeskiego zostaje wywrócone do góry nogami, gdy pojawia si dziesicioletni sierota John Mohune. Szuka byego narzeczonego swojej matki, który wyznaczy go na opiekuna Johna. Ani matka Johna, ani sam chopiec nie podejrzewali, e za fasad eleganckiego poszukiwacza przygód i kobieciarza - Don Juan Jeremy ma miosne relacje ze szlachetn Lady Clarist Ashwood, przebieg pani Minton i ognist, bezimienn cygask tancerk - Jeremy Fox, pozbawiony skrupuów i niebezpieczny Buccaneer utkn. John jest równie wyjtkowo niewygodny dla Jeremy'ego. Nie tylko, e nie ma on absolutnie nic wspólnego z maym chopcem, ale jego ludzie, którzy znaj Jeremy'ego tylko jako twardziela, oczekuj, e ich przywódca jak najszybciej odcignie chopca na bok, poniewa robi on swoje interesy stoi na drodze. W skrócie: Jeremy powinien, jeli zoczyca Lord Ashwood postawi na swoim, zabi zbyt mdrego dzieciaka.

Jeremy moe zapobiec najgorszemu i jasno daje do zrozumienia swoim ludziom, e chopiec nie zakóci ich dziaalnoci, ale moe nawet kiedy si przyda. Z biegiem czasu John Mohune i jego rzekomy ojciec staj si najlepszymi przyjaciómi, aw nastpnych latach przeywaj razem niebezpieczne przygody, które staj si sprawdzianem dla Johna i moralnym oczyszczeniem dla Foxa. W kocu may John staje si nadziej na wielk fortun nawet dla Jeremy'ego, gdy poluje na cenny diament, który kiedy nalea do pewnego Czerwonego Barta, przodka Maego Johna. I tak zaczyna si dla Jeremy'ego, który stopniowo przechodzi zmian z Saula na Pawa, jego nielubny, rzekomy syn jest naprawd interesujcy, jest prawowitym spadkobierc tego clunkra. Ale kumple Jeremy'ego w ogóle nie zgadzaj si ze zmian Jeremy'ego na prawego czowieka i coraz bardziej zwracaj si przeciwko ich przywódcy, który broni maego Johna i dziedzictwa, do którego jest uprawniony z caej siy. Jeremy moe w kocu wygra, ale w momencie ostatecznego oczyszczenia musi straci ycie.

Uwagi produkcyjne

Zamek w cieniu zosta nakrcony prawie w caoci w studiu w drugiej poowie 1954 roku, tylko kilka uj wybrzea wykonano w Oceanside w Kalifornii . Premiera odbya si 24 czerwca 1955 roku. W Niemczech trzecia, ostatnia produkcja amerykaska Langa ukazaa si 31 marca 1956 roku, w Austrii 25 maja 1956 roku. Pierwsza emisja niemieckiej telewizji odbya si 30 padziernika 1974 roku na WDR  III.

Budynki zostay zbudowane pod kierunkiem Cedrica Gibbonsa i zostay wykonane przez Hansa O. Petersa , a wyposaenie zaprojektowa Edwin B. Willis . Walter Plunkett zaprojektowa kostiumy. O makija i maski zadba William Tuttle . Inynierem dwiku by Wesley C. Miller , kierownikiem produkcji Jud Kinberg. Vicente Gómez by autorem muzyki flamenco .

W stylu narracyjnym i projektowaniu obrazu, tama czy typowo angielski gotycki romantyzm z niemieck baniow tradycj braci Grimm . W retrospekcji Lang by niezadowolony z bardzo szerokim ekranem Cinemascope formatu stosowanego w tym filmie , poniewa by tylko dobre dla [reprezentacji] pogrzebach i we. Lang wyjani swojemu modemu koledze Peterowi Bogdanovichowi w dugim wywiadzie: Kiedy mylisz o synnych obrazach, jest tylko jedna rzecz w tym formacie, któr znam, a jest ni Ostatnia Wieczerza .

krytyka

Krytycy filmowi bardzo rónie ocenili pón prac Langa. Gówny aktor Granger sam nazwa zamek w cieniu w swojej autobiografii z 1981 roku Sparks Fly Upward ponur epopej kostiumow. Dalsze recenzje:

Listy filmów Paimanna podsumowuj: Bajka, scena z dowiadczonym reyserem Langa, jakdaa Dickens'sche pocigi, ale tak jak aktor nie by w stanie ukry ich tandetnego tonu. Z pomoc jednak w pierwszej poowie zbyt mocno zakryta panorama. Kolorowe obrazy i muzyka w tle z otoczon tajemnic atmosfer .

Najbardziej wyszukana hollywoodzka produkcja Fritza Langa to tylko na pierwszy rzut oka kolorowy film przygodowy oparty na zwykym schemacie. W klimacie opowieci dominuje fatalistyczny gest i ponury nastrój; Osobisty podpis reysera widoczny jest w wielu szczegóach, zwaszcza w wirtuozowskim pokoju i kierunku wiata.

Letnia historia z XVIII wieku z brytyjsk Granger, która zostaje korsarzem.

- Leonard Maltin : Przewodnik filmowy i wideo, wydanie z 1996 r., Str. 875

Dramat historyczny w stylu gotyckim, który dziaa prawie, jeli nie cakowicie. Scenariusz po prostu nie osiga kulminacji i zbyt wiele postaci zmierza donikd. Ale s cudowne chwile .

- Leslie Halliwell : Halliwell's Film Guide, Seventh Edition, New York 1989, str. 693

Arcydzieo mrocznego romantyzmu autorstwa Fritza Langa.

Indywidualne dowody

  1. ^ Bret Wood: Moonfleet (1955) Artykuy. W: Turner Classic Movies . ródo 25 padziernika 2019 r .
  2. The Castle in the Shadow in Paimann's film list list ( Memento from 30 maja 2016 in the Internet Archive )
  3. Zamek w cieniu. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 25 padziernika 2019 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Mateusz Milewski

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Bohdan Banaś

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Zamek w cieniu.

Maja Krupa

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Zamek w cieniu.

Sabina Godlewski

Ten artykuł o zmiennej Zamek w cieniu przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.

Artur Nowicki

Podoba mi się ta strona, a artykuł o Zamek w cieniu jest tym, którego szukałem.