Zamek OtrantoInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Zamek Otranto. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Zamek Otranto zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Zamek Otranto i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Zamek Otranto. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Zamek Otranto! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Zamek Otranto, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Bariera Otranto by przeszkod morze z Ententy w I wojnie wiatowej , aby zablokowa Kuk-marine drog od Adriatyku do Morza Joskiego poprzez Cienin Otranto .


Pozycja startowa

Po traktacie londyskim z kwietnia 1915 roku Wochy przeszy na stron i doczyy do Ententy . W rezultacie Adriatyk sta si obszarem frontu obok Alp. Austro-Wgry znalazy si w ten sposób w niekorzystnej geopolitycznie pozycji wyjciowej na morzu.

Miejsce i rodzaj realizacji

luza Otranto zostaa zbudowana w 1916 roku na wysokoci woskiego miasta Otranto . Skada si ze staych barier sieciowych , min morskich , stacji nasuchowych na wybrzeach Woch i Albanii oraz staych patroli okrtów wojennych mocarstw Ententy i woskiej marynarki wojennej. Obszar ten by tak dobrze przystosowany do blokady, poniewa przejcie z Morza Adriatyckiego do Morza Joskiego ma tylko 75 kilometrów szerokoci i byo to najatwiejsze miejsce, aby uniemoliwi marynarce wojennej KuK penetracj Morza ródziemnego.

konsekwencje

Pomimo tych rodków okrty podwodne marynarki wojennej KuK i okrty podwodne U-Flotilli na Morzu ródziemnym niemieckiej marynarki wojennej wielokrotnie zdoay przedrze si na Morze ródziemne i Adriatyk. Nocne i nurkowe wyjazdy umoliwiay przebicie si przez barier pomimo intensywnej obserwacji wroga.

15 maja 1917 roku pod Otranto doszo do bitwy , w której flota austro-wgierska zadaa wrogowi ogromne szkody i nie stracia ani jednego okrtu. Zamek mona byo zniszczy, ale nie odniesiono z niego adnych korzyci. W obliczu przewagi wrogich okrtów jednostki austro-wgierskie musiay si wycofa, co dao aliantom moliwo zreformowania bariery.

Podczas próby przeomu 10 czerwca 1918 roku pancernik KuK Szent István dowodzony przez kapitana liniowca Heinricha Seitza von Treffena u wybrzey wyspy Premuda zosta zatopiony przez woski motorowy torpedowiec MAS 15 dowodzony przez Luigiego Rizzo dwoma trafieniami torpedami.

Niezalenie od dziaa marynarki wojennej KuK, bariera Otranto pozostaa nienaruszona do koca wojny.

Zobacz te

Indywidualne dowody

  1. Martin Niemöller : Od odzi podwodnej do ambony . Berlin: Martin Warneck Verlag, 1938.

linki internetowe

Commons : Otranto Barrage  - zbiór zdj, filmów i plików audio

Opiniones de nuestros usuarios

Mark Brzeziński

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.

Jaroslaw Romanowski

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Zamek Otranto pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Zamek Otranto tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.

Filip Gajda

Dla takich jak ja szukających informacji na temat Zamek Otranto, jest to bardzo dobra opcja.