Zamek niebieskich ptaków (powie)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Zamek niebieskich ptaków (powie). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Zamek niebieskich ptaków (powie) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Zamek niebieskich ptaków (powie) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Zamek niebieskich ptaków (powie). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Zamek niebieskich ptaków (powie)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Zamek niebieskich ptaków (powie), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Zamek w niebieskie ptaki , z podtytuem chirurg mózg próbuje los, to mieszanka thrillera i lekarz powieci przez Heinz G. Konsalik od 1968 roku.

zadowolony

Nota wydawnicza

Chirurg mózgu próbuje losu. Rodzina odnoszcego sukcesy chemika Gerda Sassnera bya rodzin jak kada inna. Szczliwa rodzina - a pewnego dnia Sassner przywozi do domu stary but z wdkowania i przedstawia go jako swojego starego towarzysza wojennego. Luise Sassner, która kocha swojego ma bardziej ni cokolwiek innego, jest zdesperowana. Lekarz rodzinny proponuje zabieg kliniczny - delikatny, elegancki, po prostu nie mynek do orzechów. Wic Gerd Sassner przyjeda do Hohenschwandt. Tam naczelny lekarz, wiatowej sawy neurochirurg profesor Dorian, ma obsesj na punkcie miaego pomysu: chce udowodni, e w nieuleczalnych wczeniej przypadkach chorób psychicznych pewne orodki mózgu mog by inaczej sprzone chirurgicznie, inaczej przeczane zwoje, czyli zupenie nowe osoby pod wzgldem natury i mylenia moe stworzy. "

- Notatka z wydania w mikkiej oprawie

akcja

Gerd Sassner wraca z wyprawy na ryby w Schwarzwaldzie i pokazuje rodzinie stary but, który znalaz w potoku jako jego towarzysz wojenny, Benno Berneck. Pocztkowo jego ona Luise myli, e dziwne zachowanie jej ma to art, ale potem rozpoznaje oznaki pogbiajcej si choroby psychicznej. Sassner doprowadza wszystko do skrajnoci, planujc zabra but ze sob na biznesowy lunch z zagranicznymi inwestorami i przedstawiajc go jako swojego starego przyjaciela. To sprawioby, e byoby to niezrównowaone w zarzdzaniu. Luise jest zdesperowana i ostrzega Dr. Hannsmann, lekarz rodzinny. Gwarantuje to, e Sassner, bez wywoywania zamieszania, jest internowany w prywatnej klinice. Dawny dwór Hohenschwandt znajduje si w odlegej dolinie Alp Allgäu i jest zarzdzany przez midzynarodowego specjalist ds. Mózgu prof. Doriana, uwaanego za luminarza w swojej specjalistycznej dziedzinie neurologii i neurochirurgii . Klinika Hohenschwandt skada si z 40 luksusowo wyposaonych sal chorych, dwóch sal operacyjnych, w których wykonywane s m.in. leukotomie , domu lekarza i pielgniarki. W Domu IV, przebudowanej stajni dla koni, przeprowadza si eksperymenty na zwierztach map czekoksztatnych , psach , kotach i szczurach laboratoryjnych . Doriana wspiera zespó medyczny: pierwszy starszy lekarz dr. Franz Kamphusen, który jest mu oddany, i Dr. Bernd Keller, który jest zarczony ze swoj córk Angel Dorian. Kamphusen i Keller to rywale. Dorianowi udaje si manipulowa mózgiem goryla , który nastpnie jest w stanie na nowo przetwarza akustyczne sygnay muzyczne i piewa. Profesor Dorian leczy Sassnera, który cierpi na urojenia, poddaje go hipnozie i moe w ten sposób wyjani okolicznoci, w których zgin jego towarzysz Berneck. Porucznik Berneck zosta pochowany razem z Gerdem Sassnerem w swojej ziemiance w 1945 roku podczas radzieckiej ofensywy na Greifenberg na Pomorzu. Poda tlenu bya niewystarczajca dla obu mczyzn. Wic Berneck zastrzeli si, aby uratowa swojego przyjaciela Sassnera. Chory psychicznie chemik budzi si z hipnozy iw kolejnych dniach jego stan psychiczny coraz bardziej si pogarsza. Dorian podejrzewa, e Sassner podczas wojny dozna urazu gowy, by moe zakrzepu krwi , i e pomimo dugiego czasu nadal zmienia swoj osobowo z powodu nerwicy szokowej. Nastpnie podejmuje decyzj o przeprowadzeniu zupenie nowego typu operacji mózgu u pacjenta, który od tygodni zosta wprowadzony w leczniczy sen poprzez odmienne sprzenie funkcji mózgu. Operacja zakoczya si penym sukcesem i Sassner wraca do zdrowia.

Gerd i Luise Sassner s zachwyceni i wituj swój drugi miesic miodowy w Schwarzwaldzie . Pewnej nocy Sassner znika. Jego rzeczy znajduj si nad jeziorem, wic odpowiedzialna policja w Freudenstadt zakada, e albo mia wypadek, albo popeni samobójstwo. Jednak adne oficjalne owiadczenie o mierci nie moe zosta wydane bez zwok.

W klinice Hohenschwandt gromadzi si wiele dziwnych incydentów. W nocy jest lekarz, który nazywa siebie Dr. Keller wydaje i robi zastrzyki. Angela, córka profesora, musi walczy z przeladowaniem w lesie i prawie zostaa zgwacona przez pacjentów jej ojca. W deszczow letni noc Ilse Trapp, ona waciciela gospody, zabiera ze sob autostopowicza, w którym beznadziejnie si zakochuje. Ilse prowadzi ponure ycie w odludnej okolicy i poprawia jej skromne rodki do ycia, pozwalajc kierowcom ciarówek paci jej za usugi seksualne. Tajemniczym autostopowiczem jest Gerd Sassner, który przyj inn tosamo i którego osobowo cakowicie si zmienia. Sprawia, e Ilse staje si ulega i zmienia j w niewoln niewolnic. Domaga si od niej midzy innymi, by nazwaa go wielkim szefem i aby w przyszoci jako siostrzana diabeka nosia tylko fartuch i czapk, ale poza tym jest naga. Jej m, który jest o dwadziecia lat starszy od niego, najpierw zostaje odurzony sznapsem, eby nie zauway zmian w karczmie. Sassner osiedla si w pokoju na wiey zajazdu, nazywa go Zamkiem Bkitnych Ptaków i planuje zaoy tam now klinik, aby wypdzi gupot z ludzkoci.

W klinice Hohenschwandt istnieje powana rónica zda midzy Dorianem a Kellerem. Keller otrzyma ofert z Zurychu i chciaby opuci Hohenschwandt. Angela Dorian jest zmuszona wybra midzy swoim narzeczonym a ojcem. Ze Szwajcarii jest list od nieznanego lekarza:

Drogi kolego, gupota, jak wykazay moje szczegóowe badania, jest gazem, który powoli, ale nieubaganie niszczy ludzki organizm. W polityce, gospodarce i kulturze pojawia si coraz wicej sygnaów, e ludzko zmierza w kierunku katastrofy. Wczeniej yjce istoty, takie jak dinozaury, zginy z powodu braku poywienia ... nasza ludzko zginie z powodu wasnej gupoty. Odkryem, e may zawór sta si nieszczelny w ludzkim mózgu, przez który gazy uciekaj z tego rozumu i logiki chmury. Wszystko, czego potrzeba, aby uratowa ludzko, to niewielka interwencja w otwarty mózg, zamknicie defektu, a ludzie ucz si rozpoznawa, jak tworzy raje. Niedugo zaczn wykonywa te operacje. Pozwól, drogi kolego, e bd Ci informowa. Pozdrawiam Was nowym hasem wiata: gupota - ex! "

- anonimowy list do prof. dorycki

Egon Trapps zakóca przygotowania do zaprojektowania Zamku Niebieskich Ptaków i musi zosta usunity. Gerd i Ilse daj mu du ilo alkoholu i upewniaj si, e zostanie przejechany na autostradzie. Jego ciaa nie mona póniej zidentyfikowa, poniewa kilka pojazdów przejechao nad jego gow, przez co nie mona go byo rozpozna. Magda Hendle zostaje pierwsz z nich mimowoln pacjentk. Ilse jest zazdrosna o atrakcyjn kobiet i ogusza j motkiem. Magda otwiera czaszk, usuwa mózg, przemywa górn cz mózgu pynem do mycia naczy, po czym usuwa serce. Za Magd nastpuj morderstwa Markusa Peltzera, Juliusa Hombatza i Agathe Vierholz, z których usuwane s równie organy lub czci ciaa. W Hohenschwandt Dorian eksperymentuje z zastrzykami z mielonego mózgu mapy , który jest wstrzykiwany zwierztom i ma zwikszy ich inteligencj.

W midzyczasie Keller zdecydowa si zosta z Dorianem i tym samym wywouje konflikt ze swoj narzeczon Angel. Keller podejrzewa, e dziwni koledzy lekarzy to Sassner, o którym sdzono, e nie yje. Chc wykorzysta on Sassnera, Luise, jako przynt, aby wywabi diabolicznego lekarza z jego kryjówki. Dr. W midzyczasie Kamphusen przytoczy pielgniark Leopolda "Poldi" Wachsnera, który w nocy jako faszywy Dr. Keller wykonuje zastrzyki zwikszajce libido i agresj oraz dziaa w imieniu anonimowego lekarza. Luise wykonuje swoje zadanie i zostaje zabrana noc przez Ilse Trapps na parkingu przy autostradzie i zabrana do Zamku Niebieskich Ptaków, gdzie Sassner chce zamieni ludzi w ptaki.

W tym samym czasie sytuacja w Hohenschwandt zaostrzya si. Pacjenci s oburzeni i wzili jako zakadniczk Angel Dorian. Gro, e j zgwac od wszystkich. Dr. Keller uywa gazu paraliujcego HLN101, moe uwolni Angel i obezwadni szaleców. Sassner chce chirurgicznie przeksztaci swoj on w ptaka, chocia baga go, aby przyszed i rozpozna j jako swoj on. Potem dochodzi do bójki midzy ni a Ilse. W midzyczasie Ilse jest przywizana do stou operacyjnego, ale Sassner moe ich przekona, by j pucili. Siostra diabe ucieka do Hamburga , potpia agenta Sassa na policj przez anonimowy telefon, a póniej przez alfonsa, który twierdzi, e jest szlachetnym czowiekiem o Wilhelmie, kierowcom Beischlafdiebstahl we flophouse w St. Pauli z udusia wasne perowe poczochy. Morderstwo prostytutki nigdy nie zostao wyjanione, a ciao Usea jest uywane przez studentów patologii jako szablon do sekcji.

Policjanci nie odwa si szturmowa Zamku Bkitnych Ptaków z uyciem siy zbrojnej, podejrzewajc, e pacjenci s w caoci oboeni. Sassner, który yje teraz w wiecie fantasy penym zudze, woa do nich, e pojawia si tu nowa rasa ludzka. Przy pomocy sztuczki Sassner zostaje przytoczony. Wedug Prokuratora Generalnego Sassner nie ponosi odpowiedzialnoci za swoje dziaania na podstawie Kodeksu karnego . Jest powanie szalony i dlatego nie ponosi winy. Dorian prosi o poddanie potwora Sassnera kolejnej operacji mózgu, topektomii, aby zmieni jego istnienie w pozytywnym kierunku. Operacja odbywa si z duym zainteresowaniem publicznym. 25 g masy mózgu s wycinane . Gerd Sassner wróci do prawdziwego wiata, ale nadal nie rozpoznaje swojej ony i dzieci. Dorian obiecuje Luise Sassner w swego rodzaju przepowiedni:

Wszystko si zmienia, ujawniane s ostatnie sekrety ludzkoci. Za rok, dwa, trzy lata dam twojemu mowi moe dziesi zastrzyków i bdziesz móg zabra go ze sob jako najlepszego Gerda Sassnera w historii. "

- prof. Dr hab. Obietnica Doriana zoona Luise

ludzie

 • Gerd Sassner: gówny bohater opowieci. Urodzony 19 sierpnia 1923 w Krefeld , uczestnik wojny, chemik i waciciel fabryki chemicznej. Sassner cierpi na urojenia.
 • Luise Sassner: ona Gerda. Walczy o niego io swoje dawne ycie.
 • Porucznik Benno Berneck: jego byy towarzysz na wojnie, który upad jako dowódca plutonu na froncie wschodnim i którego fikcyjna posta jest przyczyn zudze Sassnera
 • Profesor Dorian: kierownik prywatnej kliniki Hohenschwandt. Dorian ma miae wizje w dziedzinie chirurgii mózgu
 • Dr. Franz Kamphusen: asystent Doriana
 • Dr. Bernd Keller: asystent Doriana
 • Ilse Trapps / "Sister Teufelchen": ona waciciela zajazdu. Rudowosa Ilse jest przedstawiana jako antagonistka nimfomanki i towarzyszka zabaw Sassnera.
 • Egon Trapps: M Usea zakóca plany ony i Sassnera i dlatego zostaje usunity z drogi

Przedmiot

Gównym tematem Zamku bkitnych ptaków jest aspekt gatunku horroru Mad Scientist . Jako póbóg w bieli lub personifikacja diaba, lekarz próbuje w sposób zrównowaony zmieni wiadomo i osobowo swoich pacjentów poprzez manipulacyjne operacje mózgu. Gerd Sassner uwaa, e jego misj jest ulepszanie ludzkoci i tworzenie nowego, bardziej inteligentnego typu.

symbolizm

Tu s tylko wrony! Powiedziaa bez tchu Ilse Trapp. Spojrzaa mu w oczy i bya zafascynowana migotaniem, które byo w nich. Niebieskie ptaki! Jego ucisk na ramionach Use zacieni si. Kiedy latem lataj w niebo, rozpuszczaj si, s tak niebieskie. Bosko wchania ywych ... nikt nie widzi tych cudów. Tylko ja je widz. Tylko ja! A oto dom cudów. Zamek niebieskich ptaków - Co - zapytaa Ilse, drc. Jkna. Palce mczyzny zacisny si na jej ramieniu. To mój zamek! Pochyli si nad ni. Jego gos sta si tajemniczy. ye jak winia. Zrobie bar z zamku penego cudów. Lepki licznik piwa! Dymny stempel! Jaka szkoda cudów, które unosz si nad tob! Ale teraz to si zmienia. Przyszedem. Cuda stan si widoczne! Niebieskie ptaki przynios im wiadomo, niczym gobie pocztowe. Chodmy. "

- Zmieniony Gerd Sassner sprawia, e Ilse Trapp jest ulega i ujawnia swoje plany przeprojektowania gospody.

Zamek Bkitnych Ptaków to dawna karczma Zur Eiche, w której szalony Gerd Sassner chce urzeczywistni swoj wizj nowej kliniki zmiany ludzkoci, któr zaplanowa.

Recepcja i krytyka

W porównaniu ze zwykymi powieciami Konsalika, materia przez wielu odbierany jest jako niezwyky lub wrcz niepokojcy (szalestwo, jakby napisane w narkozie). Fabua, która ma klasyczny uk napicia, jest opisana jako nieprawdopodobna.

filmowanie

Bez polegania na zawartoci powieci Giallo thriller La bestia cccide sangue freddo powsta w filmie w 1971 roku przez woskiego reysera Fernando Di Leo pod niemieckim tytuem dystrybucji zamku niebieskie ptaki. Z wyjtkiem kilku nazw miejsc i osób, takich jak Dr. Bernd Keller (w tej roli Klaus Kinski ), Profesor Dorian czy Luise Sassner , film ma niewiele wspólnego z powieci.

Wydania ksikowe

 • Zamek niebieskich ptaków . Powie. Lichtenberg, Monachium 1968.
 • Zamek niebieskich ptaków . Powie. Goldmann, Monachium 1972; 12 A. 1981, ISBN 3-442-03511-2 .
 • Zamek niebieskich ptaków . Powie. Hestia, Bayreuth 1979, ISBN 3-7770-0185-6 .
 • Zamek niebieskich ptaków . Powie. Editionnova, Rudersberg 2010, ISBN 978-3-941329-35-5 .

Indywidualne dowody

 1. ^ Heinz G. Konsalik: Zamek niebieskich ptaków , Hestia-Verlag, Bayreuth, 1977, ISBN 3-442-03511-2
 2. ^ Heinz G. Konsalik: The Castle of the Blue Birds , Hestia-Verlag, Bayreuth, 1977, ISBN 3-442-03511-2 , str. 131-132
 3. ^ Heinz G. Konsalik: The castle of the blue birds , Hestia-Verlag, Bayreuth, 1977, ISBN 3-442-03511-2 , s. 342-343
 4. ^ Heinz G. Konsalik: The castle of the blue birds , Hestia-Verlag, Bayreuth, 1977, ISBN 3-442-03511-2 , s. 113f
 5. Komentarze czytelnika Konsalik: The Castle of Blue Birds

Opiniones de nuestros usuarios

Kamila Czerwiński

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.

Alan Wolski

Musiałem znaleźć coś innego na temat Zamek niebieskich ptaków (powie), co nie było typową rzeczą, o której zawsze czyta się w Internecie, i podobał mi się ten artykuł _zmienna.

Iwona Mazur

Artykuł o Zamek niebieskich ptaków (powie) jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.