Zamek morderstwaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Zamek morderstwa. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Zamek morderstwa zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Zamek morderstwa i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Zamek morderstwa. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Zamek morderstwa! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Zamek morderstwa, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Zamek morderstwa to bajka ( ATU 311, 955). To by tylko w pierwszej edycji z 1812 roku w bani dziecicych i dom Wróka z braci Grimm w pozycji 73 (KHM 73a).

zawarto

Córka szewca pozwala dobrze ubranemu dentelmenowi zaprowadzi j do swojego zamku pod nieobecno ojca. Kiedy nastpnego dnia musi podróowa w interesach, daje jej wszystkie klucze, aby moga rozejrze si po zamku. Podczas swojej trasy w kocu spotyka w piwnicy staruszk, która przetwarza ludzkie jelita. W szoku córka szewca wrzuca klucz do piwnicy do miski z krwi, co budzi podejrzliwo wobec pana zamku. Nastpnie stara kobieta pomaga jej uciec na wozie z sianem. W ten sposób dociera do innego zamku, gdzie zostaje dobrze przyjta i moe powierzy swoje odkrycie tamtejszemu panu zamku. Na przyjciu, które nieco póniej wydaje sprawiedliwy pan zamku, pan morderczego zamku moe wreszcie zosta skazany przy pomocy córki szewca i trafi do wizienia. Córka szewca przekazuje swój majtek i polubia syna dobrego pana zamku.

Cechy stylistyczne

Zamek mordercy róni si od innych wersji dwoma szczególnie efektownymi dialogami: Podczas przejadki powozem do zamku morderca mówi:

ksiyc wieci tak jasno ('t maantje schynt zo hel,)
moje konie biegaj tak szybko (myn paardtjes lope zo snel)
kochanie, nie aujesz (soete ranje rouwt 't uv niet)

W piwnicy staruszka mówi: Skrobi jelita, moje dziecko, jutro bd skroba Twoje.

pochodzenie

Bracia Grimm mieli ustnie bajk od Holenderki de Kinsky . Jest bardzo podobny do Sinobrodego Charlesa Perraulta , dlatego zastpili go bajk zwierzc Wilk i lis z drugiego wydania . Fitchers Vogel i The Robber Groom s równie spokrewnieni .

Notatka Grimma porównuje Totenreiterlied w Lenore Gottfrieda Augusta Bürgera i odtwarza oryginalny holenderski tekst bani, który Jacob Grimm najwyraniej przetumaczy dosownie.

Porównania

Zobacz histori trzeciego kalendarza z 1001 nocy . Por. Giambattista Basiles Pentameron II, 8 Die kleine Sklavin , IV, 6 Die Drei Kronen . Zobacz Trzy narzeczone i Zote jajko w niemieckiej Ksidze Bani Ludwiga Bechsteina z 1845 r. Zobacz take Sinobrody .

literatura

  • Bracia Grimm. Opowieci dla dzieci i gospodarstw domowych. Wydanie z ostatniej rki z oryginalnymi nutami braci Grimm. Z zacznikiem do wszystkich bajek i wiadectw pochodzenia, nie publikowanych we wszystkich wydaniach, wydanych przez Heinza Rölleke. Tom 3: Oryginalne notatki, gwarancje pochodzenia, epilog. s. 87-88, 530-532. Wydanie poprawione i uzupenione bibliograficznie, Stuttgart 1994. (Reclam-Verlag; ISBN 3-15-003193-1 )

linki internetowe

Wikiróda: Das Mordschloß  - róda i pene teksty

Opiniones de nuestros usuarios

Danuta Antczak

Byłem zachwycony, że znalazłem ten artykuł na temat _zmienna.

Bogdan Niemiec

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.

Piotr Staniszewski

Bardzo ciekawy ten post o Zamek morderstwa.

Rahul Majewski

W tym poście o Zamek morderstwa dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.