Zamek (1968)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Zamek (1968). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Zamek (1968) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Zamek (1968) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Zamek (1968). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Zamek (1968)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Zamek (1968), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Oryginalny tytu Zamek
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1968
dugo 88 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 18
Prt
Dyrektor Rudolf Noelte
scenariusz Rudolf Noelte
Maximilian Schell
produkcja Rudolf Noelte
Maximilian Schell
muzyka Herbert Trantow
aparat fotograficzny Wolfgang Treu
skaleczenie Dagmar Hirtz
zawód

Zamek jest niemieckim adaptacja tytuowej fragment z powieci przez Franza Kafki . W reyserii Rudolfa Noelte , Maximilian Schell zagra gówne role w kluczowej roli K. i ony Noelte , Corduli Trantow, zim 1967/68 . Noelte i Schell wyprodukowali take ten film, którego premiera zostaa zaplanowana na Midzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes w 1968 roku .

wtek

Dla geodety K. zamek jest symbolem wadzy i dyktatury aparatu. Cho jest w zasigu, pozostaje dla niego nieosigalnym celem. Otrzyma rozkaz z zamku, ale na razie nie mona znale jego potwierdzenia. Nie ma te miejsca dla K. we wsi bezporednio pod zamkiem, a pocztkowo nawet nie chc pozwoli mu przenocowa w karczmie. K. zawodzi z powodu absurdalnej, nieodgadnionej biurokracji i obojtnoci wieniaków. W biurze przywódcy spoecznoci pitrz si setki listów, które s nierozerwalnie zorganizowane zgodnie z logik, której nikt z zewntrz nie móg zrozumie. Czy to moliwe, e zamówienie geodety jest równie uwzgldnione, czy te wystpuje bd

Geodeta nie moe ksztatowa ani realizowa swojego rzekomo przydzielonego zadania ani caego ycia zgodnie z wasnymi yczeniami. Pomimo niestrudzonych prób adaptacji, ostatecznie zawsze jest wykluczony ze wszystkiego - zamku i spoecznoci - jeli nie zostanie zaakceptowany jako jeden z twoich. Wszystkie jego próby porozumiewania si, nawet z Fried, która go bardzo lubi, w kocu si nie udaj. Jeli wydaje si, e pomoc, a nawet wsparcie jest w zasigu wzroku, sytuacja staje si jeszcze bardziej zagmatwana. Pod koniec dnia K. kadzie si, aby umrze, zmczony i wyczerpany. Bye niestrudzony w swojej gorliwoci - pochwali przywódca spoecznoci.

Uwagi produkcyjne

Film jest pierwsz prób uchwycenia na ekranie trudnego do rozszyfrowania fragmentu powieci Kafki. W latach 90. ukazay si dwie kolejne adaptacje filmowe Das Schloß . W swojej filmowej adaptacji Kafki Noelte poda za sceniczn wersj Maxa Broda , przyjaciela Kafki.

Film zosta nakrcony midzy 9 listopada 1967 a 8 marca 1968 w Schloss Bertholdstein w Styrii iw bezporednim ssiedztwie. Okoo sto lat wczeniej pradziadek Schella, Hofrat Karl Noé von Nordberg, by panem zamku Bertholdstein.

Zamek mia zosta pokazany na Midzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w maju 1968 roku, ale zosta on odwoany po okoo poowie trwania festiwalu z powodu niepokojów studenckich w Paryu . 4 wrzenia 1968 roku film zosta ostatecznie pokazany na Midzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji . 9 marca 1969 roku mia swoj amerykask premier w Nowym Jorku

W Republice Federalnej Niemiec film przeszed przez FSK 23 sierpnia 1968 roku, a swoj niemieck premier mia 31 sierpnia 1971 roku.

Zamek by jedyn produkcj kinow znanego reysera teatralnego Noelte. Noelte wystawi t sceniczn wersj zamku Brod w 1953 roku z wielkim sukcesem dla teatru.

Wedug Der Spiegel z 4 marca 1968 r. Cakowity koszt filmu wyniós 3 miliony DM (okoo 1,5 miliona euro). Zebranie tej kwoty na tak obszerny i nieodpowiedni masowo projekt okazaoby si niezwykle trudne dla Noelte i Schell. Oczywicie nie mogli znale producenta do swojego projektu. Aby zebra pienidze dla Kafki, Schell, w midzyczasie zdobywca Oscara, zaangaowa si do filmów, o których nie chce wspomina; Noelte przesa swój scenariusz dla Bonner Prämien .

Kamerzysta Wolfgang Treu stworzy imponujce, jaowe zimowe krajobrazy. W dniu 23 czerwca 1968 roku zosta wyróniony Federaln Nagrod Filmow , Filmband w zoto , za jego osignicia fotograficznego .

Konstrukcje filmowe zostay zaprojektowane przez Hert Hareiter i jej ma Otto Pischingera , projekty kostiumów wykona Walter Schulze-Mittendorf , którego ostatnim filmem by Das Schloß . Ojciec Corduli Trantow, Herbert , który skomponowa muzyk do filmu, inynier dwiku Oskar Haarbrandt i aktorka Else Ehser równie dali swój wystp poegnalny do tego filmu . Zmara jedenacie dni po zakoczeniu zdj.

krytyka

W leksykonie midzynarodowego filmu oceniano: Rudolf Noelte upraszcza róne warstwy znaczeniowe i interpretacyjne oryginau i koncentruje si przede wszystkim na opisie makabrycznej biurokracji, przeciwko której jednostka na próno chce narzuci swoj autonomi. Pomimo starannej pracy w szczegóach i piknych zdj, inscenizacja zbyt teatralna, czasami rzemielnicza .

Obecno Kina w Internecie mówi: Bardzo dobrze zagrane, ale uciliwe.

The Movie & Video Guide napisa: Stosunkowo niejasna filmizacja powieci Kafki.

Halliwell's Film Guide scharakteryzowa film w nastpujcy sposób: Próba sfilmowania niedokoczonego zapomnienia Kafki, czciowo udana.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. a b Das Schloß in spiegel.de, wydanie z 4 marca 1968 r
  2. Klaus Brüne (red.): Lexikon des Internationale Films Tom 7, str. 3283. Reinbek koo Hamburga 1987.
  3. ^ Zamek w Cinema.de
  4. ^ Leonard Maltin : Przewodnik filmowy i wideo, wydanie z 1996 r., Str. 205
  5. ^ Leslie Halliwell : Halliwell's Film Guide, wydanie siódme, Nowy Jork 1989, str.181

Opiniones de nuestros usuarios

Bernadeta Zalewski

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej Zamek (1968)

Bogdan Dobosz

W tym poście o Zamek (1968) dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.

Bozena Barański

Musiałem znaleźć coś innego na temat Zamek (1968), co nie było typową rzeczą, o której zawsze czyta się w Internecie, i podobał mi się ten artykuł _zmienna.

Franciszek Adamski

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Zamek (1968).