Zagadka zielonego pajkaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Zagadka zielonego pajka. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Zagadka zielonego pajka zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Zagadka zielonego pajka i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Zagadka zielonego pajka. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Zagadka zielonego pajka! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Zagadka zielonego pajka, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Zagadka zielonego pajka
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1960
dugo 92 minuty
Klasyfikacja wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Franz Marischka
scenariusz Franz Marischka
J. Joachim Bartsch
Ilse Lotz-Dupont
Carl Szokoll
produkcja Wolfgang Birk
Carl Szokoll
muzyka Gert Wilden
aparat fotograficzny Dieter Wedekind
skaleczenie Uyj Wilkena
zawód

Zagadka zielonego pajka to niemiecki film fabularny Franza Marischki z 1960 roku. W napisach pocztkowych jest ogoszony thrillerem muzycznym. Powsta na pocztku fali przestpczoci Edgara Wallace'a .

akcja

W restauracji The Green Spider piosenkarka Maria Moulin jest wkrótce po tym, jak ich wystp zosta zastrzelony w jej garderobie. Obok niej ley nieprzytomna kelnerka Yvonne. Nikt nie sysza poprawnie strzau, poniewa trbacz Ted Wagner gra swoje synne solo na trbce. Tancerki Lilly i Alex usyszay haas w ssiednim pokoju, ale pomylay, e przewrócio si krzeso. Z drugiej strony szatnia Berta wydaje si by pijana jak zawsze. Wacicielka baru Elena nie wchodzi w rachub jako sprawczyni, poniewa bya w swoim biurze, ale nie ma drzwi czcych si z szatni Marii. Podczas wydarze w barze jest reporter Peter Thorsten, który w porozumieniu ze ledczym, komisarzem Bockiem, obiecuje nie publikowa w gazecie niczego na temat sprawy.

Wiele osób zdaje si mie tajemnic w tym zielony pajk . Alex przekupuje Bert alkoholem, aby niczego nie zdradzia: ma zwizek z kelnerk Anit, który chce ukry przed swoj narzeczon Lilly. Elena i Ted Wagner byli kiedy par, zanim Ted wyjecha za granic. Po powrocie pozna Mari, ale Elena równie chciaa kontynuowa zwizek. Peter Thorsten dowiaduje si, e Elena i Maria znaj si od lat, chocia Elena udawaa Bockowi, e Maria jest jej prawie nieznana. Elena wyjania, e nienawidzi Marii. Jeli Bock pocztkowo zakada samobójstwo, rozpoznaje przez pistolet bez odcisków palców, e doszo do morderstwa. W midzyczasie Peter dowiaduje si, e istnieje tajne przejcie midzy gabinetem Eleny a szatni Marii.

Yvonne, która wyglda na bardzo zdenerwowan, równie wierzy w morderstwo. W kocu zwierza si Piotrowi: pi lat temu jej matka zmara bardzo podobnie jak Maria. Wtedy tylko ona wierzya w morderstwo i na dwa lata przebywaa w szpitalu psychiatrycznym. Krótko przed mierci matki usyszaa w swoim pokoju inn osob gwizdajc charakterystyczn melodi. Maria te znaa melodi, wic Yvonne poprosia j, aby porozmawiaa z ni popoudnie przed mierci i opowiedziaa o mierci matki pi lat temu. Maria zblada i oznajmia, e tego wieczoru chce zerwa. Gwizdaa melodi, kiedy wieczorem po wystpie wesza do garderoby.

Pani z szatni, Berta, wie, kto jest morderc i prosi Petera, aby porozmawia z nim za pó godziny. Yvonne przynosi szampana nowej piosenkarce Penny i potajemnie stawia kieliszek Berta. Wkrótce potem, ponownie podczas solo na trbce Teda Wagnera, umiera Berta. W szampanie by cyjanek . U Berty jest list z pogrókami napisany na papeterii Yvonne. Yvonne jest teraz uwaana za podejrzan, ale Peter ma wtpliwoci. Omawia je i jednoczenie publikuje w swojej gazecie artyku, w którym przedstawia Yvonne jako morderczyni. Poniewa sprawa zostaa oficjalnie rozwizana, zielony pajk moe zosta ponownie otwarty. Jednak, podobnie jak Peter, komisarz Bock wie, e Yvonne nie jest morderc. Uwaa raczej, e trbacz Ted Wagner dopuci si czynów, nawet jeli nie by jeszcze w stanie go skaza, poniewa Ted najwyraniej zawsze dmucha w trbk podczas morderstw, nawet gdy scena bya zaciemniona i tylko jego trbka bya zapalona. Podczas ceremonii ponownego otwarcia wszyscy s czujni na solo trbki; Peter rozwietla scen w rodku spektaklu. Podwójny dmucha w trbk zamiast Teda. Ted z kolei wytropi za kulisami Yvonne, która trzyma go w ryzach pistoletem. Przyznaje, e zabi jej matk, poniewa nie móg ju znie jej mioci. Maria musiaa umrze, poniewa staa si podejrzliwa, podczas gdy mier Eleny miaa obciy przede wszystkim Yvonne. Ted próbuje zabi Yvonne, ale zostaje pokonany przez Petera i Bocka.

Yvonne i Peter pobieraj si. Zielony pajk jest przejmowane przez Hazyâ Osterwald i ponownie jako niebieski fasoli .

produkcja

Zagadka zielonego pajka to mieszanka hitu i kryminau. Kostiumy zostay stworzone przez Helg Billian , a struktury filmowe - Otto Pischinger i Herta Hareiter . Mario del Marius dziaa jako choreograf . Film trafi do niemieckich kin 23 sierpnia 1960 roku.

W filmie mona usysze liczne przeboje:

krytyka

Dla arkuszy folii , zagadki zielon pajk jest dziwny, nie nieciekawe mieszanka muzyki i morderstwa. Saba rozrywka kryminalna jest rozluniona parodystycznymi przerywnikami i du iloci muzyki - podsumowa serwis filmowy . Prawie bez sensu, szalone i tylko po to, eby ci zdenerwowa!, Stwierdza Cinema .

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Arkusze filmowe do The Riddle of the Green Spider . Cytat z: Zagadka zielonego pajka . W: Manfred Hobsch: mio, taniec i 1000 hitów filmowych . Schwarzkopf & Schwarzkopf, Berlin 1998, s. 158.
  2. Tajemnica Zielonego Pajka. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 
  3. Zobacz Cinema.de

Opiniones de nuestros usuarios

Romuald Kurek

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Zagadka zielonego pajka i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Dorota Kowalczyk

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Kamil Lisowski

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Zagadka zielonego pajka.