Zagadka srebrnego trójktaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Zagadka srebrnego trójkta. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Zagadka srebrnego trójkta zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Zagadka srebrnego trójkta i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Zagadka srebrnego trójkta. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Zagadka srebrnego trójkta! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Zagadka srebrnego trójkta, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Zagadka srebrnego trójkta
Tytu oryginalny Circus of Fear / The Enigma of the Silver Triangle
Zagadka srebrnego trójkta logo 001.svg
Kraj produkcji Wielka Brytania , Niemcy
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1966
dugo 91 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor John Llewellyn Moxey (wersja angielska),
Werner Jacobs (wersja niemiecka)
scenariusz Peter Welbeck
produkcja Harry Alan Towers
muzyka Johnny Douglas ,
Raimund Rosenberger (muzyka tytuowa), Martin Böttcher (muzyka finaowa)
aparat fotograficzny Ernest Steward
skaleczenie John Trumper
zawód

Zagadka srebrnego trójkta (czasem równie poprawnie zapisana Zagadka srebrnego trójkta ) to niemiecko-brytyjski film kryminalny oparty na motywach z opowiadania Srebrny trójkt (tytu oryginalny: Again the Three Just Men / The Law of the Three Just Men) wedug Edgara Wallace'a . Film zosta wyprodukowany przez Harry'ego Alana Towersa i nakrcony w Londynie od listopada 1965 do stycznia 1966 . Constantin Film przeznaczy 500 000 DM na pokrycie kosztów produkcji i wypuci film w niemieckich kinach 29 kwietnia 1966 roku jako 25. film Edgara Wallace'a z okresu powojennego . W Wielkiej Brytanii film ukaza si pod tytuem Circus of Fear , w USA pod tytuem Psycho-Circus .

wtek

W niedzielny poranek bandyci zaatakowali ciarówk z pienidzmi. Mason, jeden z bandytów, zabija policjanta. Niemniej jednak nieznany szef wysya go do Barberini Circus, gdzie ma przekaza skradzione pienidze. Tam Mason zostaje zamordowany dobrze wycelowanym noem do rzucania, a pienidze znikaj. Inspektor Scotland Yardu Elliot poda tropem do cyrku, gdzie spotyka poskramiacza lwów Gregora. Mówi si, e zosta zaatakowany przez jedno ze swoich zwierzt lata temu, a jego twarz bya tak oszpecona, e móg wyj publicznie tylko pod czarn mask.

Nastpnie morderstwo dziewczyny Giny zostaje popenione w ten sam sposób. Inspektor Elliot zauwaa, e na rkojeci obu noy znajduje si srebrny trójkt. S czci zestawu noy do rzucania, z którymi pracowa nieyjcy ju synny artysta Danilo. Nic nie wiadomo o jego jedynym dziecku.

Inspektor Elliot przesuchuje cyrkowców, wród których jest kilka dziwnych i podejrzanych postaci. Jeden z nich, Carl, szuka mordercy swojego ojca.

Pewnej nocy w cyrku wybucha poar. W zamieszaniu poskramiacz lwów Gregor traci na wpó spalon mask. Jego twarz nie jest oszpecona, a Carl rozpoznaje w nim morderc swojego ojca.

Wraz ze swoj córk Natasch ucieka do odlegej jaskini, gdzie zostaje znaleziony przez Carla. Gregor protestuje, twierdzc, e nie jest morderc ojca Carla, zgin w wypadku. Nastpnie Gregor ponownie ucieka, ale zostaje zatrzymany przez zamaskowan posta i pada na mier. Banknoty z napadu s w jego walizce.

Zabójca zostaje w kocu zdemaskowany na próbie generalnej w cyrku, kiedy ksigowy Eddie pojawia si jako nowy partner rzucajcego noami Mario, poniewa nikt inny jak sam Eddie jest zimnokrwistym poszukiwanym zabójc i szefem gangu, który okrad ciarówk . Uciekajcy przed policj Eddie, który w rzeczywistoci jest synem zmarego Danilo, rzucajcego noami, pada na mier. Dlatego by tak nieomylnie w stanie poradzi sobie z noem i popeni oba morderstwa.

Opinie

Z reguy filmy serialowe trac na jakoci, ale poniewa autor nazywa si Wallace, tym razem równie zapewniona jest solidna rozrywka kinowa.

- Münstersche Zeitung , 30 kwietnia 1966

Tkaniny kryminalne Edgara Wallace'a s odporne na chwyt i gniecenie jak prawdziwy tweed. Nie ma w nim wady tkania, z której mona by wycign nici. A poniewa w pracy byli te dobrzy krawcy (filmowi), garnitur (filmowy) by idealnie dopasowany. Co oznacza przede wszystkim, e siedzisz na arzcych si wglach a do ostatniego metra filmu .

- Nürnberger Nachrichten , 22 maja 1966

Jest mnóstwo napicia od pierwszego do ostatniego metra, ale jest te zamieszanie i nielogika.

- Filmecho , 40/1966

Tani, przydugi i zagmatwany thriller z Anglii []. Bez rekomendacji .

Brytyjski Wallace filmuje na tym samym niskim poziomie co niemieckie produkcje. Ponownie, nieuchronnie w tej historii o mordercy z cyrku, Klaus Kinski zostaje oskarony. "

- Heyne Film Lexicon, 1996

synchronizacja

Niemieccy aktorzy Heinz Drache i Eddi Arent zsynchronizowali si i mona ich usysze wasnym gosem. Inni aktorzy gosowi to:

rola aktor Aktor gosowy
Gregor Christophera Lee Heinz Engelmann
Inspektor Elliot Leo Genn Holger Hagen
Barberini Anthony Newlands Herbert Weicker
Manfred Klaus Kinski Werner Uschkurat
Gina Margaret Lee Kathrin Ackermann
Natasza Suzy Kendall Heidi Treutler
Sir John Cecil Parker Robert Klupp
Mario Maurice Kaufmann Horst Naumann
Sierancie Manley Lawrence James Klaus Kindler
Jackson Tom Bowman Niels Clausnitzer
Pan duy Pomi Martina Wolf Rahtjen
mason Victor Maddern Klaus Höhne

Inni

 • Producent Harry Alan Towers ponownie napisa scenariusz do swojego trzeciego i ostatniego filmu Edgara Wallace'a pod swoim pseudonimem Peter Welbeck.
 • Film wyreyserowa John Llewellyn Moxey . Werner Jacobs , który w wersji niemieckiej zosta nazwany reyserem, peni jedynie rol koordynatora reysera.
 • Zdjcia zewntrzne filmu zostay nakrcone w Londynie i wokó zamku Windsor. Zdjcia wntrz zostay nakrcone w Bray Studios w Londynie.
 • Tytuowa muzyka w wersji niemieckiej zostaa zaczerpnita z filmu Bryana Edgara Wallace'a Siódma ofiara (1964) i zostaa skomponowana przez Raimunda Rosenbergera . W filmie wykorzystano take inn muzyk archiwaln innych kompozytorów. Muzyka w oryginalnej wersji bya w caoci autorstwa Johna Douglasa .
 • Film zosta nakrcony w kolorze i zosta pokazany w oryginalnej angielskiej wersji. Do niemieckiego dubbingu wykorzystano jednak wczeniej narysowan czarno-bia kopi filmu. Póniej dostarczona kopia kolorowa zawieraa inn sekwencj cicia iz. T. inne ustawienia . Dlatego zdecydowano si na dystrybucj filmu w Niemczech jako film czarno-biay. Wszystkie inne filmy Edgara Wallace'a pojawiay si odtd w kolorze.
 • Wedug innych róde, Constantin Film wyda film jako czarno-biay , aby da pierwszestwo produkcji Rialto Dzwonnik z Soho jako pierwszy kolorowy film Edgara Wallace'a. Jednak fakt, e dystrybutor wprowadzi na rynek film przygodowy Death Drums on the Great River wyprodukowany przez Harry'ego Alana Towersa jako pierwszy kolorowy film z serii, przemawia przeciwko temu .
 • Film zosta zatwierdzony przez FSK od 12 roku ycia po uciciu morderstw Masona (Victor Maddern) i Gregora (Christopher Lee). Kolorowe napisy pocztkowe byy pocztkowo emitowane w telewizji tylko w czerni i bieli. W midzyczasie film zosta opublikowany w nieocitej niemieckiej wersji oryginalnej i jest przeznaczony dla osób powyej 16 roku ycia.
 • W USA film pokazywany by take pod tytuem Psycho-Circus .

literatura

 • Edgar Wallace: The silver triangle (tytu oryginalny: Again the Three Just Men ). Niemieckie tumaczenie. Wilhelm Goldmann GmbH, Monachium 2001, ISBN 3-442-05358-7 .
 • Joachim Kramp , Jürgen Wehnert: Leksykon Edgara Wallace'a. ycie, praca, filmy. Nie da si nie da si oczarowa Edgarem Wallace'owi! Verlag Schwarzkopf & Schwarzkopf, Berlin 2004, ISBN 3-89602-508-2 .
 • Joachim Kramp : Cze! Mówi Edgar Wallace. Historia legendarnego niemieckiego serialu kryminalnego z lat 19591972 . Wydanie trzecie. Verlag Schwarzkopf i Schwarzkopf, Berlin 2005, ISBN 3-89602-645-3 .

linki internetowe

Indywidualne dowody

 1. Evangelical Press Association Munich, przegld nr 164/1966

Opiniones de nuestros usuarios

Eugeniusz Skrzypczak

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.

Julia Borkowski

Świetny post o Zagadka srebrnego trójkta.

Zofia Czajka

Ten artykuł o zmiennej Zagadka srebrnego trójkta przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.