Zagadka SfinksaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Zagadka Sfinksa. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Zagadka Sfinksa zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Zagadka Sfinksa i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Zagadka Sfinksa. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Zagadka Sfinksa! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Zagadka Sfinksa, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Zagadka Sfinksa to epizod z sagi Edypa z mitologii greckiej . Oblony Sfinks (w starszych ródach równie Phix) miasto Teby i da Tebaczykom nastpn zagadk . Kady, kto nie móg tego rozwiza, by przez ni poerany, duszony lub wrzucany do szczeliny. Tylko Edyp by w stanie rozwiza ich zagadk i tym samym uwolni Teby od Sfinksa.

Edyp

Zagadka, któr Sfinks zada czowiekowi i któr Edyp jako pierwszy rozwiza, brzmiaa:

- Rano ma cztery stopy, w poudnie dwie stopy, a wieczorem trzy stopy. Ze wszystkich stworze zmienia si tylko wraz z liczb stóp; ale kiedy porusza najwicej stóp, sia i prdko jego koczyn s najmniej dla niego. "

Poprawna odpowied Edypa brzmiaa:

Masz na myli osob, która czoga si na dwóch nogach i dwóch rkach rano swojego ycia , o ile jest dzieckiem. Jeli sta si silny, chodzi na dwóch nogach w poudnie swojego ycia, pod koniec ycia, jako starzec potrzebuje wsparcia i uywa laski jako trzeciej stopy .

Dziki temu Edyp by jedynym, który uciek przed potworem , który pad na mier ze wstydu i rozpaczy. Na jego Teb wyzwolenie od Sfinksa, dosta Iocaste , wdowa króla Lajosa , a jego ona i wykluczy z niej ponad Teb - nie wiedzc, e Iocaste bya jego wasna matka , a martwy król by jego wasny lat temu, ojciec zgin w zadziaa argument . W ten sposób Edyp rozpozna zagadk Sfinksa, ale prawdziwa zagadka jego wasnej egzystencji pozostaa przed nim ukryta, o co oskara go jasnowidz Teiresias w dramacie Sofoklesa Król Edyp :

Rozgldasz si i nie widzisz, gdzie stoisz w zym,
nie gdzie mieszkasz iz kim mieszkasz -
'Czy wiesz, skd jeste'

- Sofokles : Król Edyp

Kolejna przekazana zagadka

Kolejna przekazana zagadka Sfinksa brzmiaa:

"Kim s dwie siostry, które zawsze si rodz"

Odpowied brzmiaa: dzie i noc, które w jzyku greckim byy uosobieniem postaci kobiecych.

Komentarze

Literatura francuska - przewonik Nagrody Nobla André Gide powiedzia:

Bez wzgldu na to, o co spytaby mnie Sfinks, zawsze powiedziabym: czowiek, poniewa to czowiek, wokó którego tocz si wszystkie zagadki!

Dowód cytatu

  1. Sagi klasycznej staroytnoci , Insel Verlag, 1838 (ostatnia wizyta 27 sierpnia 2020)
  2. Cytat z Gustava Schwaba: Najpikniejsze sagi klasycznej staroytnoci , Stuttgart: Reclam 1986, str. 259
  3. Sofokles : King Oedipus , t. 416-418, cyt. W Sophocles: Die Tragödien , tum . przez Wolfganga Schadewaldt , Frankfurt a. M.: Fischer 1963, s.155
  4. Eric M. Moormann, Wilfried Uitterhoeve: Lexicon of ancient figures. Ich dalsze ycie w sztuce, poezji i muzyce (= wydanie kieszonkowe Krönera . Tom 468). Kröner, Stuttgart 1995, ISBN 3-520-46801-8 , s. 504.
  5. Christoph Drösser, NZZ: A Brief History of Brooding (grudzie 2007; dostp 9 lipca 2009)

literatura

Opiniones de nuestros usuarios

Irmina Niewiadomski

Myślałem, że wiem już wszystko o zmiennej, ale w tym artykule zweryfikowałem, że pewne szczegóły, które uważałem za dobre, nie były tak dobre. Dziękuję za informacje.

Roman Klimek

Ten artykuł o zmiennej Zagadka Sfinksa przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.