Zagadka Sandbanku (serial telewizyjny)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Zagadka Sandbanku (serial telewizyjny). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Zagadka Sandbanku (serial telewizyjny) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Zagadka Sandbanku (serial telewizyjny) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Zagadka Sandbanku (serial telewizyjny). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Zagadka Sandbanku (serial telewizyjny)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Zagadka Sandbanku (serial telewizyjny), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Serial telewizyjny
Tytu oryginalny Zagadka Mierzei
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
rok 1984
dugo 50 minut
Odcinki 10 w 1 sezonie
gatunek muzyczny Szpiegowski thriller
Muzyka tematyczna Isabel Varell : Zagadka piasków
Dyrektor Rainer Boldt
scenariusz Christopha Mattnera
produkcja Wolfgang Esterer Multimedia Film- und Fernsehproduktion GmbH
Pierwsza transmisja 11 padziernika 1985 (D) na ARD
zawód

Gówny aktor:

Obsada wspierajca:

Zagadka z Sandbank to niemiecki serial telewizyjny z 1984 roku oparty jest na powieci Das Rätsel der Sandbank przez tych irlandzkich pisarz Robert Erskine Childers .

wtek

Pónym latem 1904 mody Anglik Carruthers zosta zaproszony przez swojego byego koleg ze studiów, Daviesa, na polowanie na kaczki na jachcie na niemieckim Morzu Pónocnym . Chocia stracili si z oczu po ukoczeniu studiów, bon vivant przyj zaproszenie, do czego namawia go jego przeoony w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w nadziei, e dowie si wicej o uzbrojeniu niemieckiej marynarki wojennej . Zamiast oczekiwanego luksusowego jachtu z zaog Dulcibella okazuje si jednak ma ódk, któr Davies moe pywa jedn rk . W przeciwnym razie, Davies jest oczywicie tylko powierzchownie zainteresowany polowanie na kaczki w Wattowe od tej niemieckiej Zatoki . Zamiast tego chce wspópracowa z Carruthersem z Wysp Wschodniofryzyjskich na Morzu Pónocnym, aby samodzielnie tworzy mapy dla Admiralicji Brytyjskiej , aby dosta si do Royal Navy .

Davies spotka na Norderney podejrzanego biznesmena Dollmanna ze Szwecji. Po pocztkowym odrzuceniu niespodziewanie zaprasza go na rejs do Hamburga. Poniewa Carruthers jeszcze nie przyby, zgadza si, prawdopodobnie take na zblienie si do Clary, córki Dollmann. Podczas podróy zblia si burza, Dollmann prowadzi Daviesa z Dulcibell na mielizn i odpywa w czasie burzy. Davies wpada na mielizn i zostaje uratowany przez statek handlowy tylko przez szczcie. Kiedy Carruthers przybywa do Norderney, otrzymuje list od Daviesa z propozycj spotkania we Flensburgu . Tam zostaje przekonany przez Daviesa, by skaza Dollmanna. Wracasz na Morze Pónocne.

Dowiaduj si, e Dollmann podobno prowadzi poszukiwania skarbów w Memmertsand z niemieckim kapitanem von Brüningiem i inynierem Böhme . Podobno zaton tam napoleoski transport zota. Kiedy Davies i Carruthers znale zwoki topielec niemieckiego piechura podczas mapowania z Priele , decyduj si na wizyt w Memmertsand w nocy, zwaszcza, e wszyscy zaangaowani próbuje bardzo trudno dosta dwa Anglicy opuci. Carruthers podsuchuje spotkanie w Memmertsand, na którym zapowiadana jest wizyta z wyrónieniem. Po powrocie do Norderney odkrywaj, e Dollmann jest w rzeczywistoci porucznikiem Królewskiej Marynarki Wojennej. Najwyraniej Dollmann i von Brüning nie chc przeszkodzi Daviesowi w opanowaniu Morza Wattowego, ale raczej zachowa w tajemnicy znacznie wikszy projekt.

Carruthers jest cytowany w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Wyjeda dla udawania, ale wraca i udaje mu si by czci tajemniczej wizyty: Wilhelm II sprawdza w nocy przygotowania do wysyki niemieckiej floty inwazyjnej do Anglii.

Davies i Carruthers porywaj Clar i Dollmann, aby zabra ich do Anglii z Dulcibell i tam oskary Dollmanna. Pochodz z v. Brüning cigany swoim krownikiem torpedowym , Dollmann ucieka z Dulcibella, skaczc do wody i v. Brüning pozwala uciec Dulcibelli.

W Londynie Davies i Carruthers zostaj aresztowani bez wyjanienia. Najpierw Dollmann, obecnie komandor , informuje j o planach brytyjskich tajnych sub, zanim obaj zostan ponownie uwolnieni.

Davies polubia Clar i zostaje powoany do Królewskiej Marynarki Wojennej jako porucznik.

produkcja

Wspólna produkcja Radia Bremen i Multimedia (Berlin) na podstawie scenariusza Christopha Mattnera nie odbywaa si we wschodniofryzyjskich lokalizacjach Bensersiel i Norderney wspomnianych w ksice , te lokalizacje opieray si raczej na plenerowych lokalizacjach w Tetenbüll na Eiderstedt i Baltrum . Zdjcia do wntrz odbyy si w zbiorniku wodnym w starej hali stoczni Husum . Do efektów specjalnych wykorzystano dowiadczenie i know-how z produkcji filmu Das Boot . Ponadto zosta oczywicie sfilmowany na równinach botnych.

Podczas krcenia serialu w tym samym czasie wyprodukowano film telewizyjny, który zosta wyemitowany 28 lipca 1987 roku. Jest to gównie kompilacja odcinków serialu, niektóre sceny zostay ponownie nakrcone do filmu z powodu niewaciwych pocze. Chocia film mona zamówi na yczenie w serwisie nagraniowym Radia Bremen, seria jest dostpna w pudeku z 4 pytami DVD od 24 wrzenia 2008 roku. Od 23 listopada 2018 roku penometraowy film dostpny jest równie w penej wersji DVD z seri.

opublikowanie

24 wrzenia 2008 seria zostaa wydana w pudeku z 4 pytami DVD. Cakowity czas gry to 450 minut. 23 listopada 2018 r. seria zostaa ponownie wydana, w tym penometraowa wersja filmowa i reporta filmowy, w pudeku z 4 pytami DVD. Cakowity czas gry wynosi tutaj do 500 minut.

Zobacz te

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Angela Leifeld: Woda sigaa im do piersi Cikie strzelanie do Zagadki piaszczystego brzegu. W: niedzielnym czasopimie Lübecker Nachrichten z 13 stycznia 1985 r.

Opiniones de nuestros usuarios

Richard Ostrowski

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Zagadka Sandbanku (serial telewizyjny).

Krystian Antczak

Ten artykuł o zmiennej Zagadka Sandbanku (serial telewizyjny) przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.

Honorata Lisowski

Podane informacje o zmiennej Zagadka Sandbanku (serial telewizyjny) są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.