Zagadka MerkuregoInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Zagadka Merkurego. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Zagadka Merkurego zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Zagadka Merkurego i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Zagadka Merkurego. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Zagadka Merkurego! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Zagadka Merkurego, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
niemiecki tytu Zagadka Merkurego
Oryginalny tytu Merkury wschodzcy
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1998
dugo 108 minut
Ocena wiekowa FSK 16
Prt
Dyrektor Harold Becker
scenariusz Lawrence Konner ,
Mark Rosenthal
produkcja Brian Grazer ,
Karen Kehela
muzyka John Barry ,
Carter Burwell (muzyka dodatkowa)
kamera Michael Seresin
skaleczenie Piotr Szczeciski
zawód

Mercury Puzzle to 1998 thriller przez Harolda Beckera Film oparty jest na powieci. Red bujane (tytu oryginalny: Simple Simon ) przez Ryne Douglas Pearson .

wtek

Amerykasko-amerykaska tajna suba NSA opracowaa nowy superkod nazwany: Mercury (z angielskiego mercury ) którego rzekomo nie moe zama ani czowiek, ani komputer. Aby udowodni wiarygodno, programici ukrywaj wiadomo zaszyfrowan kodem w ksieczce z puzzlami. Po rozwizaniu zagadki otrzymasz numer telefonu, dziki któremu jednym telefonem moesz wygra dwuletni prenumerat dowolnego magazynu. Nikt nie podejrzewa, e zagadk da si rozwiza.

Ale nie spodziewali si Simona. Dziewicioletni chopiec jest autystyczny i ma specjalne zdolnoci intelektualne. Dla niego zadanie jest dziecinnie proste pod dwoma wzgldami. Kiedy zadzwoni do tajnych sub, wszyscy zaangaowani byli w szoku. Chopakowi grozi miertelne niebezpieczestwo, poniewa podpukownik Kudrow chce go wyeliminowa, a tym samym zagroenie bezpieczestwa, poniewa zakada, e tylko on moe zama szyfr. Jego rodzice zostaj zastrzeleni przez zabójc Petera Burrella. Agent FBI Art Jeffries, który podczas wczeniejszej misji nie by w stanie zapobiec mierci dwojga dzieci, znalaz Simona w kryjówce podczas badania miejsca zbrodni i zabra go do kliniki.

Po tym, jak Jeffriesowi udao si uratowa chopca przed zabójc w klinice, porywa go, aby go chroni. Poniewa Simon yje we wasnym wiecie, zadanie okazuje si bardzo trudne. Jeffries musi nawiza z nim kontakt, nie tracc go z oczu nawet na sekund. Chocia moe zapobiec kolejnej próbie morderstwa w podmiejskim pocigu i wyrzuci sprawc z pocigu, pocztkowo nikt w FBI nie wierzy, oprócz niego, e Simon jest w niebezpieczestwie. Jeffriesowi udaje si równie z pomoc przypadkowej znajomej Stacey ukry na chwil Simona.

Dean Crandell, jeden ze wspópracowników Kudrowa, nie zgadza si z metodami szefa i spotyka si z Jeffriesem. Podczas spotkania zostaje zastrzelony przez Burrella, który zostaje sfilmowany kamer monitoringu i zidentyfikowany przez kolegów z Jeffries jako oficer si specjalnych rzekomo zabity lata temu. Jeszcze inny kryptolog , Leo Pedranski, zostaje zabity przez Burrella po napisaniu listu do Jeffriesa i kolejnego do Komisji Nadzoru Senatu za rad swojej przyjacióki Emily Lang. Odwraca si do Jeffriesa i wrcza mu zuyty niebieski papier listu, który morderca przeoczy w mietniku i który Kudrow nazywa mózgiem morderstw.

Kudrow i Burrell zostaj uwizieni na dachu wieowca. Zginiesz w walce z jednostk FBI i Jeffriesem. Simon zostaje przyjty przez rodzin zastpcz. Na koniec nastpuje szczliwe spotkanie Jeffriesa i Simona.

Opinie

Film otrzyma raczej negatywne recenzje, zwaszcza fabua zostaa okrelona jako nieprawdopodobna. Niektórzy krytycy chwalili gr Miko Hughesa w roli autystycznego chopca.

Rutynowo wystawiany, ale pozbawiony inspiracji thriller akcji, który nie ukrywa swoich logicznych przerw, ale te nie wykorzystuje swojej konwencjonalnej konstrukcji do refleksji nad treci.

Nawet niezawodny Bruce Willis nie móg uratowa filmu. Plan poczenia opowieci o autystycznym dziecku z wybuchow akcj wydaje si by zbyt duym wysikiem. Rezultat nie jest zbyt oryginalny i dziwnie wolny od napi. [...] Wniosek: zagadka, która si nie pojawia .

- Kino

German Film and Media Ocena FBW w Wiesbaden przyznano filmowi ocen cenne.

literatura

  • Ryne Douglas Pearson: Czerwony fotel bujany , Lübbe 1998, ISBN 3-404-12776-5
  • Annette Kilzer (redaktor), Bruce Willis , Dieter Bertz Verlag, Berlin 2000, ISBN 3-929470-70-5 , s. 237-239, 292

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Certyfikat wersji dla Mercury Puzzle . Dobrowolna samoregulacja brany filmowej , lipiec 2003 (PDF; numer testu: 79 516 DVD).
  2. ^ Recenzja filmu Jamesa Berardinelli
  3. ^ Recenzja filmu Rogera Eberta
  4. Zagadka Merkurego. W: Leksykon Filmów Midzynarodowych . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 r .Szablon: LdiF / Konserwacja / Uyty dostp 
  5. Recenzja filmu na cinema.de
  6. Zagadka Merkurego na fbw-filmbwertung.com

Opiniones de nuestros usuarios

Marcin Filipiak

Uważam, że ten wpis o zmiennej Zagadka Merkurego jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.

Slawomir Mazur

Świetny post o Zagadka Merkurego.

Wiktoria Okoń

Ten artykuł o zmiennej Zagadka Merkurego przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.

Marcin Bednarz

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Zagadka Merkurego i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Eryk Gruszka

To dobry artykuł dotyczący Zagadka Merkurego. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.