Zagadka czerwonej orchideiInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Zagadka czerwonej orchidei. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Zagadka czerwonej orchidei zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Zagadka czerwonej orchidei i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Zagadka czerwonej orchidei. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Zagadka czerwonej orchidei! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Zagadka czerwonej orchidei, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Oryginalny tytu Zagadka czerwonej orchidei
Zagadka czerwonej orchidei Logo 001.svg
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1962
dugo 84 minuty
Ocena wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Helmuth Ashley
scenariusz Trygve Larsen
z pomoc Pieta ter Ulen
produkcja Horst Wendlandt ,
Preben Philipsen
muzyka Piotr Tomasz
kamera Franz X. Lederle
skaleczenie Herbert Taschner
zawód

Zagadka czerwonej orchidei to film kryminalny reysera Helmutha Ashleya i dziesity niemiecki film Edgara Wallace'a z okresu powojennego . Filmowa adaptacja powieci Gangster in London (tytu oryginalny: When the Gangs Came to London ) Edgara Wallace'a zostaa wyprodukowana przez Rialto Film i krcona od 15 grudnia 1961 do 15 stycznia 1962 w Hamburgu i Londynie . Film by wywietlany w niemieckich kinach od 1 marca 1962 roku.

wtek

Dwóch rywalizujcych ze sob midzynarodowych gangsterów terroryzuje bogatych w Londynie. Patronat dla bogatych obywateli gwarantuje ochron obywateli tylko wtedy, gdy speni prob o pienidze na ochron poprzez list z pogrókami. Kady, kto nie zastosuje si do proby lub nawet zawiadomi policj, zostanie zamordowany. Po krótkim czasie zostaje zamordowany pierwszy milioner. Elias Tanner, bogaty obywatel, równie jest szantaowany. Dowiaduje si o tym jego sekretarka Lilian Ranger i dzwoni na policj. Niedugo póniej Tanner zostaje zamordowany.

Inspektor Weston i jego kolega, starszy inspektor Tetley, prowadz spraw. Weston podejrzewa, e s to amerykaskie metody gangsterskie. Dlatego prosi kapitana FBI Allermana, aby przyjecha do Londynu. Weston i Allerman odkrywaj, e lokaj Parker, co dziwne, by zatrudniony przez kad ofiar a do ich gwatownej mierci. Kada ofiara miaa te konto w tym samym banku Pikny Steve uwaany za zmarego jest teraz poszukiwany jako sprawca, ale czy to naprawd on

Opinie

Bardziej przejrzyste i pozbawione ironii wczeniejszych adaptacji filmowych Wallacea, których postacie s ucielenione nierówno przekonujco (dubbing.) [S]

- Listy filmowe Paimanna , 6 marca 1962

Jeli lubisz powieci kryminalne, nie znajdziesz tu Hitchcocka, ale znajdziesz dobrze uzdolnion Ashley. Co zdecydowanie obiecuje, e stanie si mark wysokiej jakoci szczególnego rodzaju!

- Hamburger Abendblatt , 22 marca 1962 r.

Tutaj reyser Helmuth Ashley pokazuje, e terapia szokowa zmieszana z ponurym humorem wszystko przedstawione w fajny sposób, skutkuje zabawnymi zamieszkami. Aparat podkrela te zimny obiektywizm.

- Stuttgarter Zeitung , 22 marca 1962 r.

Zmieszany, ale zabawny.

Duo trupów, troch ironii, nic nowego.

"Adaptacja filmowa Edgara Wallace'a z licznymi trupami, niewielk doz ironii i obowizkowym drugoplanowym wystpem Klausa Kinskiego."

Róne

 • Pocztkowo Rialto Film chcia rozpocz zdjcia do filmu Drzwi z siedmioma zamkami pod koniec 1961 roku . Ale poniewa scenariusz wci wymaga poprawek, ju ukoczony scenariusz , napisany przez Trygve Larsena i poprawiony przez Pieta ter Ulena , zosta przywrócony do Gangstera w Londynie . Oparty na udanym filmie Edgara Wallace'a Tajemnica ótych onkili film zosta ostatecznie zatytuowany Zagadka czerwonej orchidei .
 • Austriak Helmuth Ashley , jeden z najwybitniejszych operatorów kina niemieckojzycznego lat 50., wyreyserowa ten film ju po raz trzeci. Jak zwykle zatrudni swojego byego asystenta Franza X. Lederle jako operatora.
 • Zewntrzne ujcia filmu powstay w Hamburgu. Zdjcia wntrz zostay nakrcone w prawdziwym studiu filmowym w Hamburgu-Wandsbek . Portowe ujcia na pocztku filmu powstay w Steubenhöft w Cuxhaven .
 • Aktorzy Adrian Hoven , Marisa Mell , Eric Pohlmann , Pinkas Braun , Eddi Arent i Klaus Kinski byli waciwie przewidziani do projektu Drzwi z siedmioma zamkami . Dziki jej udziaowi w tym filmie zrealizowano ju zawarte kontrakty.
 • Christopher Lee zosta zatrudniony do roli ledczego FBI, kapitana Allermana . Jak w Tajemnicy ótych onkili , brytyjskiego aktora sycha tu wasnym, niezsynchronizowanym gosem.
 • Tym filmem poegna si z seri filmow Fritz Rasp , który wystpi w dwóch filmach Edgara Wallace'a w latach 30. oraz w piciu filmach po II wojnie wiatowej.
 • W tytuowej muzyce filmu kompozytor Peter Thomas podrasowa synny dzwon Westminster .
 • Po skróceniu dwóch scen, w których Babyface ( Edgar Wenzel ) i Kerkie Minelli (Eric Pohlmann) zostaj zamordowani, FSK wydao film w wieku 12 lat. Oryginalna wersja, dostpna dzisiaj na DVD, jest zatwierdzona dla dzieci w wieku 12 lat i starszych.
 • Chocia krytycy mieli wyjtkowo yczliwe sowa na film Wallace'a, film ten odnotowa najnisz frekwencj w dotychczasowej serii filmów.

literatura

 • Edgar Wallace: Gangsterzy w Londynie . Niemieckie tumaczenie. Goldmann Verlag, Monachium 1998. ISBN 3-442-00178-1 .
 • Joachim Kramp , Jürgen Wehnert: Leksykon Edgara Wallace'a. ycie, praca, filmy. Nie mona nie da si oczarowa Edgarowi Wallace'owi! Verlag Schwarzkopf & Schwarzkopf, Berlin 2004, ISBN 3-89602-508-2 .
 • Joachim Kramp : Witam! Mówi Edgar Wallace. Historia legendarnego niemieckiego serialu kryminalnego z lat 19591972 . Verlag Schwarzkopf i Schwarzkopf, Berlin 2005 (wydanie trzecie), ISBN 3-89602-645-3 .

linki internetowe

Indywidualne dowody

 1. Zagadka Czerwonej Orchidei . W: Listy filmowe Paimanna . Nie. 2693 , 6 marca 1962 ( Reizfeld.net ). Reizfeld.net ( Pamitka z 4 stycznia 2015 w Internet Archive )
 2. Zagadka Czerwonej Orchidei . W: Hamburger Abendblatt . 22 marca 1962, s. 14 ( abendblatt.de [PDF; 1,8 MB ]).
 3. Zagadka Czerwonej Orchidei. W: Leksykon Filmów Midzynarodowych . Serwis filmowy , udostpniony 25 czerwca 2017 r .Szablon: LdiF / Konserwacja / Uyty dostp 

Opiniones de nuestros usuarios

Jadwiga Borowski

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Zagadka czerwonej orchidei.

Kinga Madej

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej Zagadka czerwonej orchidei