Zagadka czasuInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Zagadka czasu. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Zagadka czasu zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Zagadka czasu i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Zagadka czasu. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Zagadka czasu! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Zagadka czasu, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Zagadka czasu
Tytu oryginalny Zmarszczka czasu
A-zmarszczka-w-czasie-59ecf0b243faa.png
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 2018
dugo 110 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 6
Prt
Dyrektor Ava DuVernay
scenariusz Jennifer Lee
produkcja Catherine Hand
Jim Whitaker
muzyka Ramin Djawadi
aparat fotograficzny Tobias A. Schliessler
skaleczenie Spencer Averick
zawód

Zagadka czasu (tytu oryginalny: A Wrinkle in Time ) to film przygodowy autorstwa Avy DuVernay , który ukaza si w kinach w USA 9 marca 2018 roku oraz w kinach niemieckich 5 kwietnia 2018 roku. Film oparty jest na powieci Madeleine L'Engle Die Zeitfalte (nowe wydanie: The Time Puzzle ) i zosta wyprodukowany przez Walt Disney Pictures .

akcja

Nastolatka Meg Murry jest uwaana za dziwn w szkole. Meg cierpi na nisk samoocen, a jej modszy brat Charles Wallace, niezwykle inteligentne cudowne dziecko, równie jest uwaany za dziwnego sabszego. Twoi rodzice s fizykami . Meg przeya traum odkd jej ojciec, Dr. Alex Murry znikn cztery lata temu po eksperymencie, który mia umoliwi podróowanie po wszechwiecie bez maszyn, tzw. Tessern, w tajemniczych okolicznociach.

W ciemn i burzow noc rodzina otrzymuje nieoczekiwan wizyt tajemniczej i ekscentrycznej modej kobiety, która przedstawia si jako niebiaska opiekunka pani Whatsit. Towarzyszy jej pani Who, która przemawia cytujc Szekspira , Khalila Gibrana i OutKast oraz starsz pani Which. Pani Która jest najstarsz i najmdrzejsz z trzech kobiet. Opowiadaj im o miejscu pobytu ojca i wyjaniaj dzieciom, gdzie znikn po przekroczeniu granic czasu i przestrzeni . Kobiety maj równie moc uywania tesseraktu. Sia pitego wymiaru umoliwia ludziom podróowanie midzygalaktyczne w bardzo krótkim czasie. Pod przywództwem trzech kobiet maj walczy z ciemnymi siami rzdzcymi wszechwiatem, gdzie równie maj nadziej odnale zaginionego ojca.

W towarzystwie swojego kolegi z klasy Calvina O'Keefe, Meg i jej brat Charles Wallace wyruszaj w podró przez magiczn owczarni do rónych regionów wszechwiata. Najpierw ldujesz na planecie z bujnym, pagórkowatym krajobrazem charakteryzujcym si nierealnymi kolorami. Póniej zostaj zabrani do górskiej jaskini, gdzie wyrocznia znana jako Happy Medium daje im kolejn wan wskazówk dotyczc ich misji. W kocu dzieci docieraj do Camazotz, planety, której mieszkacy s kontrolowani przez pojedynczy mózg podobny do komputera, zwany IT. Tam znajduj ojca po kilku przygodach, ale brat Meg jest teraz zdominowany przez IT. Meg pokonuje IT moc mioci i ona, Charles Wallace, jej ojciec i Calvin wracaj na ziemi.

produkcja

Szablon literacki i personel

Film oparty jest na powieci Madeleine L'Engle pod tym samym tytuem z 1962 roku, która zostaa po raz pierwszy przetumaczona na jzyk niemiecki w 1968 roku przez Marth Johanna Hofmann pod tytuem Spiralnebel 101. L'Engle opowiedzia w trzech kolejnych tomach o przygodach rodziny Murry, która jest w centrum historii. Amerykaska autorka urodzia si jako córka pianisty i korespondenta zagranicznego, dorastaa w USA i Europie. Pracowaa jako aktorka, zanim cakowicie powicia si pisaniu.

W padzierniku 2010 roku ogoszono, e Walt Disney Pictures zabezpieczy prawa filmowe do powieci L'Engles i chce przeksztaci j w film z ycia wzity. 5 sierpnia 2014 roku Jennifer Lee zostaa ogoszona scenarzystk, kontynuujc prac Jeffa Stockwella , który stworzy pierwszy szkic. 8 lutego 2016 roku ogoszono, e Ava DuVernay otrzymaa propozycj reyserii. Jest pierwsz czarnoskór kobiet, której zaoferowano akcj na ywo z budetem ponad 100 milionów dolarów.

zawód

W dniu 26 lipca 2016 r. Variety poinformowao, e Oprah Winfrey jest dyskutowana o roli pani Która, grajcej jedn z trzech pani W, która prowadzi dzieci w filmie. 7 wrzenia 2016 roku obsada dwóch zaginionych pani Ws z Reese Witherspoon jako niebiaska istota pani Whatsit i Mindy Kaling jako kolejna nadprzyrodzona istota pani Who bya znana. 13 wrzenia 2016 roku ogoszono, e Storm Reid otrzymaa rol Meg Murry, córki Dr. Alex Murry. W padzierniku 2016 roku ogoszono, e Chris Pine przejmie t rol, a Gugu Mbatha-Raw zagra jego on Kate. 1 listopada 2016 roku Zach Galifianakis jako The Happy Medium, André Holland jako Rector Jenkins, Deric McCabe jako brat Meg Charles Wallace i Levi Miller jako Calvin, najlepszy przyjaciel rodzestwa, ale take Bellamy Young , Rowan Blanchard i Will McCormack jako inni Aktor potwierdzi.

Filmowanie i efekty wizualne

Aby planety podróowane przez dzieci w filmie wydaway si pozaziemskie, nagrania, takie jak tutaj nad jeziorem Pukaki na tle Mount Cook na Wyspie Poudniowej w Nowej Zelandii, zostay przetworzone cyfrowo.

Tobias A. Schliessler dziaa jako operator . Filmowanie rozpoczo si w Los Angeles na pocztku listopada 2016 roku. Reyser chcia nakrci film w dzielnicy West Adams , która jest wana dla Afroamerykanów . Jednak dom rodzinny Meg zosta zabrany w ssiednim Jefferson Park . Dom pani Who równie znajduje si w Jefferson Park. Crenshaw High School byo miejscem ich szkoy .

W listopadzie i grudniu 2016 r. Film zosta nakrcony w Eureka w Kalifornii , w tym w Sequoia Park oraz na innych, gównie zalesionych obszarach hrabstwa Humboldt , takich jak Patrick's Point State Park. Inne lokalizacje w Kalifornii to Japosko-Amerykaskie Muzeum Narodowe w Los Angeles i Baza Si Powietrznych w San Pedro , gdzie dokonano nagra dla Camazotz Suburbs. Filmowanie w Kalifornii zakoczyo si na pocztku grudnia 2016 roku.

Kolejne zdjcia z zewntrz zostay zrobione w Wanaka i nad jeziorem Pukaki w Parku Narodowym Mount Cook . Przez dwa tygodnie pod koniec lutego 2017 r. Nagrania dokonywano w Otago w Nowej Zelandii, m.in. w Dolinie Hunter w pobliu jeziora Hawea. Aktorzy zostali tam przywitani przez Maorysów ceremoni powitaln Powhiri i recytacj zakl Karakia .

Lokalizacje, które bardzo róni si od malowniczego punktu widzenia, zostay wybrane jako to dla zalesionej planety Camazotz i innych wiatów, które dzieci odwiedzaj w filmie. Alison A. Taylor, kierownik ds. Lokalizacji, powiedziaa, e chodzio o stworzenie obcego klimatu. Nagrania dziwacznego formowania si krajobrazu w Nowej Zelandii zostay w tym celu przetworzone cyfrowo, aby przeksztaci je w filmie w utopijn planet Uriel.

Muzyka filmowa i cieka dwikowa

Muzyk do filmu skomponowa niemiecko-iraski Ramin Djawadi . cieka dwikowa z 22 utworami zostaa wydana 9 marca 2018 roku przez Walt Disney Records jako plik do pobrania oraz 30 marca 2018 roku na pycie CD. Nagranie zostao zrealizowane pod kierunkiem Djawadiego w Los Angeles z udziaem 71-osobowej orkiestry, 29-osobowego chóru oraz 24-osobowego chóru.

W lutym 2018 roku ogoszono, e szereg innych artystów przyczyniy piosenek do filmu, wic Sade kawaek Flower of the Universe , DJ Khaled i Demi Lovato piosenka kocowi kredyty I Believe i Sia jej nowa piosenka Magia . Inne utwory to Kehlani , siostry Chloe x Halle i Free Style Fellowship . cieka dwikowa trafia na amerykaskie listy albumów ze ciek dwikow pod numerem 10 23 marca 2018 r.

Marketing i publikacje

W lipcu 2017 roku ukaza si pierwszy zwiastun filmu, któremu towarzyszya covery piosenki Sweet Dreams zespou Eurythmics , piewanej przez DRESAGE i wyprodukowanej przez Marka Hadleya . W grudniu 2017 roku aktorki Oprah Winfrey , Reese Witherspoon , Mindy Kaling i Storm Reid zaszczyciy okadk magazynu Time Magazine 25/2017 . W styczniu 2018 roku ukaza si materia do filmu, który pozwala spojrze za kulisy i da gos aktorom i reyserowi.

Film mia premier 26 lutego 2018 roku w El Capitan Theatre w Hollywood. Film trafi do kin w USA 9 marca 2018 roku, a w kinach niemieckich 5 kwietnia 2018 roku. Premiera kinowa w Szwajcarii zostaa odwoana w poowie marca 2018 roku, wic trzy wersje jzykowe filmu - niemiecka, francuska i woska - mona byo oglda tylko w kinach w ssiednich krajach. Przyjmuje si, e przyczyn s niskie dochody ze sprzeday biletów i odbiór filmu w pierwszym tygodniu filmu w USA.

Przyjcie

Recenzje

David Fear z Rolling Stone mówi, e kade pokolenie dostaje niekoczc si histori , na jak zasuguje, a ten film moe by nasz.

Stephen Whitty z New York Daily News mówi, e adaptacja popularnego dziecicego klasyka reyserki Avy DuVernay zostaa stworzona z najlepszymi intencjami, wspaniaa, etnicznie mieszana i pena pozytywnych wiadomoci, ale film po prostu nie jest zbyt zabawny.

Pete Hammond z Deadline.com przypomina Oprah Winfrey jako Pani Która, Mindy Kaling jako Pani Who i Reese Witherspoon jako Pani Whatsit, która towarzyszy Meg w nieznane, o Strachu na Wróble, Blaszanym Czowieku i Tchórzliwym Lwie z Czarnoksinika z Oz , nawet jeli wierzy, e za 80 lat ludzie nie bd rozmawia o filmie tak jak dzi o klasyku z 1939 roku z Judy Garland w roli gównej. Wedug Hammonda, pomimo budetu przekraczajcego 100 milionów dolarów i wielu sztuczek CGI, film nie wywiera magii.

W swojej recenzji Peter Debruge z Variety zwraca uwag w szczególnoci na ogromne dziury w fabule filmu, na to, e nie buduje on wizi emocjonalnej i nie skada si z poszczególnych czci w spójn cao.

Antje Wessels opisuje ten film jako orgi z efektem cukierków w kolorze cukierków, z wyczerpujcymi postaciami i tani mdroci wróbiarsk. Jake ciko si tutaj stara, aby zestawi mdro marki zgodn z Disneyem Uwierz w siebie, wtedy moesz zrobi wszystko! , jest nie tylko zbyt uderzajce, ale z czasem staje si naprawd irytujce, mówi Wessels. Ostatecznie miertelnym ciosem bya sama historia, zwaszcza e bohaterowie czsto zachowywali si nielogicznie, a scenariusz wykorzystywa oklepane klisze.

Zysk brutto

wiatowy przychód filmu z pokazów kinowych do tej pory wynosi 124,5 miliona dolarów, a zatem mieci si w przedziale kosztów produkcji, które maj wynosi od 100 do 130 milionów dolarów.

Nagrody

People's Choice Awards 2018

 • Nominacja do filmu familijnego roku

linki internetowe

Commons : The time puzzle  - zbiór zdj, filmów i plików audio

Indywidualne dowody

 1. Certyfikat wydania dla The Time Puzzle . Dobrowolna samoregulacja brany filmowej (PDF; numer testu: 177441 / K). Szablon: FSK / konserwacja / typ nie jest ustawiony i Par. 1 jest duszy ni 4 znaki
 2. a b Zmarszczki czasu. ródo 30 lipca 2017 r .
 3. DNB 457404647
 4. Die Zeitfalte In: buchhandlung-lohr.de. ródo 18 lipca 2017 r.
 5. Sean O'Connell: A zmarszczka czasu znalaza swój lad. CinemaBlend, wrzesie 2016, dostp 30 lipca 2017 .
 6. ^ Nigel M. Smith: Ava DuVernay zostaje pierwsz kolorow kobiet, która wyreyseruje film o wartoci 100 milionów dolarów . W: The Guardian . 4 sierpnia 2016, ISSN  0261-3077 ( theguardian.com [dostp 30 lipca 2017]).
 7. ^ Justin Kroll: Oprah Winfrey docza do adaptacji A Wrinkle in Time Avy Duvernay . W: Variety . 26 lipca 2016 r. ( Var ..com [dostp 30 lipca 2017 r.]).
 8. ^ Reese Witherspoon potwierdzona jako A Wrinkle In Time. Female First, 14 wrzenia 2016, obejrzano 30 lipca 2017 .
 9. Nina Becker: A Wrinkle In Time: Rozmowa z Mindy Kaling i Reese Witherspoon dla projektu Disneya autorstwa Jennifer Lee, autorki filmu Kraina lodu. Wydania filmowe, 8 wrzenia 2016, dostp 30 lipca 2017 .
 10. Wschodzca aktorka Storm Reid Nabs w filmie Ava DuVernay A Wrinkle in Time (ekskluzywny) . W: The Hollywood Reporter . ( hollywoodreporter.com [dostp 30 lipca 2017 r.]).
 11. Gugu Mbatha-Raw i Chris Pine cz si w czasie. W: Ukryty pilot. 25 padziernika 2016 r. ródo 30 lipca 2017 r .
 12. Justin Kroll: Zach Galifianakis, Andre Holland i gwiazda Pan Levi Miller doczaj do A Wrinkle in Time . W: Variety . 1 listopada 2016 r. ( Var ..com [dostp 30 lipca 2017 r.]).
 13. Patrick Hipes: A zmarszczka w czasie dodaje Michaela Peñ, Zacha Galifianakisa, André Hollanda i innych do uzupenienia obsady - aktualizacja . W: Termin . 3 listopada 2016 ( deadline.com [dostp 30 lipca 2017]).
 14. Chris Eggertsen, Jak lokacje `` A Wrinkle in Time '' w Los Angeles odzwierciedlaj inkluzywny duch filmu , LA Curbed, 19 marca 2018.
 15. Zwiastun `` A Wrinkle In Time '' wydany w : times-standard.com, 15 lipca 2017 r.
 16. a b Produkcja filmowa w miecie: Instagram reysera A Wrinkle in Time wskazuje na krcenie w Eurece . ( times-standard.com [dostp 30 lipca 2017 r.]). Produkcja filmowa w miecie: A Wrinkle in Time Instagram reysera wskazuje filmowanie w Eureka ( pamitka z oryginaem z 30 lipca 2017 w Internet Archive ) Info: archiwum Link zosta wstawiony automatycznie i nie zostaa jeszcze sprawdzona. Sprawd oryginalny i archiwalny link zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie.  @ 1@ 2Szablon: Webachiv / IABot / www.times-standard.com
 17. Andrew Goff: Filmowanie Disneya `` A Wrinkle in Time '' w Eurece w tym tygodniu w : lostcoastoutpost.com, 28 listopada 2016.
 18. a b Ruth Schneider: A Wrinkle in Time In: filmhumboldt.org, 19 grudnia 2016.
 19. a b c d Ra Moon: Gdzie nakrcono A Wrinkle in Time W: atlasofwonders.com. ródo 14 stycznia 2018 r.
 20. Christopher Marc: Han Solo aka Czerwony puchar zacz obsadza role drugoplanowe i dodatki. W: Omega Underground. 24 grudnia 2016, dostp 30 lipca 2017 .
 21. Todd Plummer: Miasto w Nowej Zelandii, w którym Oprah nakrcia `` Zmarszczki w czasie '', powinno by nastpne na Twojej licie ycze podróy na : vogue.com, 10 stycznia 2018.
 22. ^ Obsada i ekipa Wrinkle in Time witani nad jeziorem Hawea z powhiri, uwielbiam to tutaj. ródo 30 lipca 2017 r .
 23. ^ Oprah Winfrey i Reese Witherspoon film A Wrinkle In Time w Nowej Zelandii . W: Poczta online . ( dailymail.co.uk [dostp 30 lipca 2017]).
 24. Ruth Schneider: Postcard of Humboldt County: Wrinkle in Time przenosi lokalne pikno na duy ekran In: times-standard.com, 19 grudnia 2016 r.
 25. Ramin Djawadi nagrodzi utwór Ava DuVernay A Wrinkle in Time w : filmmusicreporter.com, 25 wrzenia 2017 r.
 26. Walt Disney Records wyda ciek dwikow do `` A Wrinkle in Time '' w : filmmusicreporter.com, 29 stycznia 2018.
 27. a b `` A Wrinkle in Time '' Avy DuVernay zawierajcej oryginalne utwory Sade, Sia, DJ Khaled i Demi Lovato In: filmmusicreporter.com, 20 lutego 2018 r.
 28. Szczegóy cieki dwikowej `` A Wrinkle in Time '' na : filmmusicreporter.com, 21 lutego 2018.
 29. https://www.billboard.com/charts/soundtracks
 30. Annemarie Havran: `` A Wrinkle In Time '': Jaskrawo kolorowy pierwszy zwiastun przygodowej przygody fantasy z Chrisem Pine In: filmstarts.de, 15 lipca 2017 r.
 31. https://www.youtube.com/watchv=fZJ0bR6vwHk&ab_channel=jhona%2F%2FtiniuberA
 32. Allie Gemmill: The Song In The `` Wrinkle In Time '' zwiastun nadaje ton nadchodzcej przygodzie Meg : bustle.com, 15 lipca 2017 r.
 33. `` Niebiaskie istoty '': Oprah, Reese Witherspoon i Mindy Kaling okadki Time Magazine promujce film fantasy A Wrinkle in Time In: dailymail.co.uk, 19 grudnia 2017.
 34. Hannes Könitzer: A Wrinkle in Time: Nowy film fabularny do przygodowego filmu Disneya In: robots-and-dragons.de, 16 stycznia 2018.
 35. Ricardo Lopez: Ava DuVernay: `` Zmarszczka w czasie '' to `` metafora tego, co wszyscy moemy zrobi w naszym yciu '' w : Rónorodno, 27 lutego 2018.
 36. Daty rozpoczcia w Niemczech. W: insidekino.com. ródo 24 lipca 2017 r.
 37. Film Disneya A Wrinkle in Time nie trafi do szwajcarskich kin. W: outnow.ch. 16 marca 2018, obejrzano 27 marca 2018.
 38. https://www.rollingstone.com/movies/reviews/a-wrinkle-in-time-movie-review-w517106
 39. http://www.nydailynews.com/entertainment/movies/wrinkle-time-review-oprah-no-fun-article-1.3860645
 40. http://deadline.com/2018/03/a-wrinkle-in-time-review-oprahwinfrey-mindy-kaling-ava-duvernay-disney-1202315225/
 41. http://variety.com/2018/film/reviews/a-wrinkle-in-time-review-disney-ava-duvernay-1202720497/
 42. https://wessels-filmkritik.com/2018/03/26/das-zeitraetsel/#more-23620
 43. ^ Zmarszczka w czasie : boxofficemojo.com. ródo 28 kwietnia 2018 r.
 44. Johnni Macke: Zwycizcy People's Choice Awards 2018: Pena lista. W: eonline.com, 11 listopada 2018.

Opiniones de nuestros usuarios

Aldona Tkaczyk

Informacje o zmiennej Zagadka czasu są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Maja Mazurkiewicz

Wreszcie artykuł o Zagadka czasu, który jest łatwy do przeczytania.

Oliwia Zalewski

Ten wpis o Zagadka czasu był właśnie tym, co chciałem znaleźć.

Bernard Frankowski

W tym poście o Zagadka czasu dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.