Zagadka BangalorInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Zagadka Bangalor. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Zagadka Bangalor zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Zagadka Bangalor i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Zagadka Bangalor. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Zagadka Bangalor! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Zagadka Bangalor, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Zagadka Bangalor
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1918
dugo 88 (1918) 59 (1922) minut
Prt
Dyrektor Alexander von Antalffy
Paul Leni (reyseria)
scenariusz Rudolf Kurtz
Paul Leni
produkcja Pax-Film, Berlin
muzyka Robert Assmann (kompilacja)
aparat fotograficzny Paul Leni (projekt)
zawód

Bangalor Riddle to niemiecki niemy film z 1918 roku.

wtek

Indie , fikcyjne miejsce akcji, dawno temu nazywane s Bengaluru . Róne tajne sekty tego kraju przysigy zemst gubernatorowi za to, e wierzy, e ich zdradzi i chcia wprowadzi ich pod brytyjskie panowanie kolonialne . Porwaj mod córk gubernatora, Ellen, która jest przetrzymywana przez ksicia Dinj w jego wspaniaym paacu. Szkocki lekarz Archie Douglas dowiaduje si o ich losie, gdy pewnego dnia zostaje wprowadzony do paacu z zawizanymi oczami. Oboje szybko si zakochuj.

Dwoje kochanków opracowuje plan ucieczki. W rzeczywistoci Archiemu udaje si uwolni Ellen ze swojej zotej klatki. Ale niezwykle potni przeciwnicy, przede wszystkim diaboliczna Dinja, nie poddaj si i cigaj t par na caym wiecie, od Indii po Ameryk i Japoni. Raz udaje im si ponownie zapa mod kobiet, ale Douglas jest w stanie ponownie uwolni Ellen. Wreszcie Dinja zdaje sobie spraw, e nie ma nic silniejszego ni mio, puszcza dziewczyn i wreszcie zabija si w morzu pomieni w Tokio.

Uwagi produkcyjne

Film zosta ocenzurowany w grudniu 1917 roku, zosta zakazany dla modziey i mia premier 11 stycznia 1918 roku w hamburskim Lessing Theatre przy Gänsemarkt . Berliska premiera The Riddle of Bangalor odbya si 7 lutego 1918 roku w UT Union Palast Kurfürstendamm .

Wersja z 1918 roku miaa pi aktów i miaa 1808 metrów dugoci. W padzierniku 1922 r. Miaa miejsce nowa cenzura, która liczya zaledwie 1350 m dugoci i tyle samo aktów. Zachowa si zaledwie kilkumetrowy fragment filmu.

21-letnia Gilda Langer zadebiutowaa tutaj przed kamer, Conrad Veidt odniós swój pierwszy duy sukces publicznoci z Das Rätsel von Bangalor .

krytyka

Na scenie Lichtbild powiedziano: Bangalor Riddle to jeden z najwikszych filmów fabularnych, jakie kiedykolwiek zna wiatowy rynek. Na korzy tego, e mona go byo wyprodukowa w warsztatach Zwizku z niezwykym bogactwem surowców i rekwizytów. Malarz Paul Leni wyczarowa obrazy na pótnie z pewnym gustem i wraliwoci artystyczn, które trudno znale w podobnym blasku i autentycznoci. Reyser Alexander von Antalffy godnie dopenia dzieo, którego podrcznik zosta umiejtnie napisany przez Rudolfa Kurtza i Paula Leni zgodnie z potrzebami tak niezwykego filmu fabularnego. - Harry Liedtke to arcydzieo szkockiego lekarza. Dziki niezwykej sile aktorskiej umie portretowa przeycia emocjonalne i nigdy nie pozbywa si magii uprzejmoci, któr szczególnie w nim cenimy. Jako córka gubernatora Gilda Langer po raz pierwszy wesza na scen filmow, z sukcesem, który uczyni j jedn z najpikniejszych nadziei naszej sztuki. Gilda Langer czy nieze mistrzostwo moliwoci aktorskich z fascynujc elegancj wygldu. Jako indyjski ksi Conrad Veith daje mistrzowskie studium charakteru czowieka spustoszonego namitnymi emocjami, w którym wrodzona szlachetno walczy z dzikimi pragnieniami swojej egzotycznej natury. (...) Jeszcze raz musimy odda hod wielkiej sztuce zdobienia Paula Leni, który ze smakiem i pewnym instynktem nada filmowi zewntrzny wygld ... "

Operator napisa: Zagadka Bangaloru Rudolfa Kurza i Paula Leni nie ma ju podtytuu, wic powinna oddziaywa na widza tylko przez siebie. () Dramatyczna fabua tego filmu jest moim zdaniem mocna, rozwija si od pierwszego aktu, który jest pod tym wzgldem tpy, w linii wznoszcej, a napicie trwa. Zakoczenie tej miosnej pieni ma poetyckie zabarwienie, mona wic powiedzie, e to tekstowe jest dobre. A jednak wydaje si by nieistotna w tym filmie. Poniewa zosta umieszczony w ramie o niespotykanej dotd wietnoci. Reyseri wyreyserowa z wielkim sukcesem Alexander von Antalffy, ale najwaniejszym czynnikiem w caoci by Paul Leni, który wykorzysta swój doskonale kultywowany kunszt do reyserowania swojego filmu. Indyjski paac, bogata kosmopolityczna wytworno, usiane kwiatami japoskie miasto - to wszystko obrazy, pene romantyzmu, a jednoczenie pene prawdziwego ycia. Tutaj sztuka niemiecka pokazaa, e potrafi wytrzyma konkurencj i z ni walczy. cieka, któr tu podano, zostaa wybrukowana wszelkimi niezbdnymi rodkami i dlatego musiaa doprowadzi do sensacyjnego sukcesu. Ale niemiecki przemys moe by z tego dumny. Prezentacja bya doskonaa. Gilda Langer musiaa tylko wyglda piknie, co nie powinno by dla niej trudne, ale Harry Liedtke by ognistym, eleganckim kochankiem, a Conrad Veith jako indyjski ksi by ostr cech. "

W filmie znaleziono: Przed przeludnionym domem w Unionpalast, nowy monumentalny, niezwykle skuteczny dramat filmowy The Riddle of Bangalor (film Pax; monopolista James Henschel-Hamburg i Wilhelm Feindt) odniós obiecujcy sukces, który by przede wszystkim zasug jego wybitny projekt artystyczny i techniczny, który nadaje ekscytujcemu tematowi (autorstwa Rudolfa Kurtza i Paula Leni) jego prawdziw warto. (...) Widz nie tylko zostaje wprowadzony w tajemnicze, ciemne zaktki staroytnego indyjskiego miasta, ale take przez pó wiata, by w kocu zobaczy, jak mio i energia tryumfuj nad przebiegoci, zemst i intryg. "

Listy filmów Paimanna podsumoway: Materia jest fantastyczny. Zdjcia bardzo dobre. Doskonaa gra i sceneria .

Indywidualne dowody

  1. Aßmann wybrane utwory kompozytorów Petera Tschaikowskiego , Edvarda Griega , Richarda Wagnera , Johannesa Brahmsa , Giacomo Pucciniego i Léo Delibesa do poszczególnych aktów i scen .
  2. Lichtbild-Bühne, Berlin, tom 11, wydanie 4 z 26 stycznia 1918, str.76
  3. Der Kinematograph, Düsseldorf, tom 12, nr 580 z 13 lutego 1918 r
  4. Der Film, Berlin, tom 3, nr 7 z 16 lutego 1918, str.74
  5. Zagadka Bangalor na listach filmowych Paimann za ( pamitka z oryginaem z 16 marca 2016 w Internet Archive ) Info: archiwum Link zosta wstawiony automatycznie i nie zostaa jeszcze sprawdzona. Sprawd oryginalny i archiwalny link zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie. @ 1@ 2Szablon: Webachiv / IABot / old.filmarchiv.at

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Anna Nowacki

Uważam, że ten wpis o zmiennej Zagadka Bangalor jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.

Wioletta Sienkiewicz

Podane informacje o zmiennej Zagadka Bangalor są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Konrad Karczewski

Dla takich jak ja szukających informacji na temat Zagadka Bangalor, jest to bardzo dobra opcja.

Danuta Kwiatkowski

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Zagadka Bangalor i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.