Zaczarowany zamekInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Zaczarowany zamek. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Zaczarowany zamek zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Zaczarowany zamek i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Zaczarowany zamek. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Zaczarowany zamek! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Zaczarowany zamek, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Dane dotyczce pracy
Tytu: Zaczarowany zamek
Ksztat: operetka
Oryginalny jzyk: Niemiecki (dialekt Górnej Austrii)
Muzyka: Carl Millöcker
Libretto : Alois Berla
Premiera: 30 marca 1878
Miejsce premiery: Wiede
Czas odtwarzania: 2 godziny
Miejsce i czas akcji: Tyrol 1780
ludzie
 • Coralie, piosenkarka ( sopran )
 • Mirzl, córka Großlechnera (sopran)
 • Seppl, pierwszy chopak z farmy ( tenor )
 • Andredl, drugi chopak z farmy ( tenor buffo )
 • Hrabia Geiersburg (Bonvivant)
 • Großlechner, bogaty rolnik
 • Simon, waciciel Gausthaus Zum Kreuz
 • Stary Traudl
 • Jej wnuczka Regerl
 • Steward Lamotte
 • Spoeczestwo, chopi, myliwi ( chór )

Zaczarowany zamek to operetka na piciu obrazach Carla Millöckera . Alois Berla napisa libretto . Dzieo miao swoj wiatow premier 30 marca 1878 roku w Theater an der Wien w Wiedniu . Posta Andredla wcielia si w posta najpopularniejszego wówczas austriackiego piosenkarza Alexandra Girardiego , któremu kompozytor zadedykowa swoj operetk.

orkiestra

Dwa flety, dwa oboje, dwa klarnety, cztery rogi, dwie trbki, trzy puzony, dua perkusja i smyczki.

akcja

Akcja operetki odbywa si w wiejskim Tyrolu na pocztku lat 80-tych XVIII wieku.

Pierwsze zdjcie: przed gospod tyrolsk

Mieszkaców wsi ju dawno omino, e waciciel pobliskiego zamku hrabia von Geiersburg zosta kilka lat temu wygnany z domu, poniewa zama zakaz pojedynków narzucony przez wadze. Dlatego mieszkacy wioski s zdumieni, e ostatnio widzieli wiato za oknami i dziwne postacie biegajce po zamku kadego wieczoru. W swojej naiwnoci wikszo z nich wierzy w duchy i uwaa zamek za przeklty. Ale Seppl, który pracuje dla bogatego rolnika Großlechnera, nie wierzy w takie bzdury. Mody czowiek zarczy si z Mirzl, córk swojego pracodawcy; ale ani on, ani jego oblubienica nie chc tego publicznie przyzna.

W rzeczywistoci tsknota za domem sprowadzia hrabiego z powrotem do jego zamku. Tam z przyjaciómi obchodzi ekstrawaganckie wieczorne przyjcia. Hrabiemu bardzo dobrze pasuje, e chopi uwaaj, e zamek jest nawiedzony. Dlatego nie czuje si swobodnie, gdy dociera do niego wiadomo o podegaczu Seppl. Natychmiast instruuje swojego zarzdc, Lamotte, aby dopilnowa, aby ten suga opuci wiosk. Zadanie to przydaje si Lamotte'owi, poniewa on sam mia ju oko na córk licznego rolnika. W rezultacie, oczerni Seppl swojemu szefowi jako niewierzcy wolny duch, a wkrótce potem lojalny suga zosta zwolniony. Tylko Andredl, dalkete Bua, trzyma si go. Oboje opuszczaj dziedziniec razem.

Drugie zdjcie: w chacie starego Traudla

Old Traudl mieszka gboko w lesie ze swoj wnuczk Regerl w biednej chacie. Traudl jest potpiana przez mieszkaców wioski jako czarownica, poniewa czsto zbiera zioa i oferuje wszelkiego rodzaju cudowne mikstury domowej roboty. Zielarz wanie wyszed z chaty, gdy Seppl i Andredl pukaj do drzwi i prosz o nocleg. Regerl odwraca ich i zaleca, aby spdzili noc na górze w pustym zamku. Na t myl przestraszony Andredl wpada w zawroty gowy, zwaszcza, e wanie widzi kilka dziwnych postaci za oknami. Z drugiej strony Seppl chce postpowa zgodnie z rad Regerla i natychmiast rozpoczyna wspinaczk, a po niej niezadowolony Andredl.

Zdjcie trzecie: sala balowa na zamku

Coralie to piosenkarka znana i kochana w caym kraju. Tskni za tytuem szlacheckim i dlatego ma szczer nadziej, e jej przyjaciel, hrabia von Geiersburg, wkrótce zaprowadzi j do otarza. W nagrod obiecuje mu, e wyrzuci wszystkie swoje wpywy na równowag z wadzami, tak aby wezwaa go amnestia i móg ponownie legalnie zamieszka w swojej ojczynie. Hrabia jest jednak zagorzaym kawalerem i nie chce wyrzuci za burt zalet, jakie daje mu to stanowisko.

Firma wanie wycofaa si, aby zje obiad, kiedy Sepp i Andredl wchodz do zamku przez otwarte okno. Tutaj spotykasz radosnego piosenkarza jako pierwsz osob. Andredl myli, e jest duchem i otwarcie mówi jej to w twarz. Coralie schlebia t myl, dlatego lubi flirtowa z t rol i opowiada dwóm intruzom histori kamstw o kobietach w zaczarowanym zamku, które mona byo odkupi jedynie pocaunkiem. Gdy panie stopniowo wracaj do sali balowej, Andredl natychmiast rozpoczyna wielk akcj odkupienia, naciskajc na usta kadej kobiety gorcy pocaunek. Hrabia chciaby od razu pochwali nieproszonych wieniaków, ale Koralie udaje si zmieni zdanie kochanka. Podczas kolejnego bachanalu Sepp i Andredl wykonuj piosenk o ojczynie tyrolskiej, która sprawia, e hrabia wybacza. Teraz polubi ich obu. Chce si z nimi dobrze bawi i nakazuje swojemu stewardowi, aby nagle wyczy wszystkie wiata. Naga ciemno sprawia, e przeraony Andredl wpada w gbokie omdlenie.

Czwarte zdjcie: w chacie starego Traudla

Andredl budzi si na kuchennej awce w starej chacie Traudla. Steward Lamotte przywióz go tam tamtej nocy. Na jego polecenie Regerl zapewnia go, e wszystko, czego dowiadczy w zamku, byo tylko snem. Instruuje starego Traudla, aby jak najszybciej uda si do córki rolnika Großlechnera i powiedzia jej, e jej kochanek zawar pakt z diabem na zamku. Andredl podsucha t rozmow i nagle jak uska spada z jego oczu: Postacie w zamku to nie duchy, ale ludzie z krwi i koci. Ma zamiar dotrze do Mirzla. Absolutnie chce wyprzedzi starego Traudla.

Pite zdjcie: W ogrodzie paacowym

Mirzl i Andredl wspinaj si po murze do ogrodu paacowego. Razem wyruszaj na poszukiwanie Seppa, którego przetrzymywano w zamku. Lamotte odkrywa dwóch intruzów i ma zamiar ich ewakuowa si, kiedy sycha gone krzyki. Pod przewodnictwem rolnika z Großlechner mieszkacy wioski wtargnli przez bram, aby ostatecznie pooy kres upiornym nawiedzeniom. Razem chc przepdzi wszystkie duchy i uwolni Mirzla, który ukradli. Hrabia von Geiersburg moe uwolni si z trudnej sytuacji tylko ujawniajc si. Ale grozi mu kolejne nieszczcie: teraz ma zosta aresztowany za nielegalny pobyt. Teraz nawet woli obieca Coralie maestwo; bo i tak lepiej jest by onatym, ni marnie w wizieniu jako kawaler. Coralie równie udaje si uzyska uaskawienie za pomoc swojego uroku. S te dwie inne szczliwe pary: Mirzl i Seppl oraz Regerl i Andredl.

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Andrew Jakubowski

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.

Dagmara Matysiak

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Ala Romanowski

Musiałem znaleźć coś innego na temat Zaczarowany zamek, co nie było typową rzeczą, o której zawsze czyta się w Internecie, i podobał mi się ten artykuł _zmienna.