Zabójcza sieInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Zabójcza sie. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Zabójcza sie zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Zabójcza sie i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Zabójcza sie. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Zabójcza sie! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Zabójcza sie, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
niemiecki tytu Zabójcza sie
Tytu oryginalny Czowiek w sieci
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1959
dugo 98 minut
Ocena wiekowa FSK 16
Prt
Dyrektor Michael Curtiz
scenariusz Reginald Rose
produkcja Walter Mirisch
Alan Ladd
muzyka Hans J. Salter
kamera John F. Seitz
ci Richard V. Heermance
zawód

Zabójcza sie (oryginalny tytu: Czowiek w sieci ) to amerykaski film noir z 1959 roku z Alanem Laddem i Carolyn Jones . Wyreyserowany przez Michaela Curtiza .

akcja

Artysta reklamowy John Hamilton i jego ona Linda wyjedaj z Nowego Jorku do Stoneville w stanie Connecticut. Chcesz uciec od zgieku wielkiego miasta. Kolejnym czynnikiem napdzajcym Johna jest jego niepokój o problemy z alkoholem Lindy.

John szybko zaprzyjania si z miejscowymi dziemi, ale wikszo miejscowych dorosych traktuje go jak outsidera. Linda brakuje jej rodowiska towarzyskiego z Nowego Jorku - i starych, wyszych dochodów Johna.

Namawia ich do wzicia udziau w przyjciu w domu Brada i Vickie Carey, na którym znajduje si inne maestwo, Roz i Gordon Moreland oraz bogaty ojciec Brada Careya. Póniej na imprezie pijana Linda John robi scen. Obraa go i twierdzi, e trafi jej podbite oko. Nastpnie wyznaje Vicki, e upia si na przyjciu. Za i niezadowolona, mówi Johnowi, e ma romans z miejscowym policjantem Stevem Ritterem.

John zgadza si na rozmow o prac w Nowym Jorku, któr za jego plecami zaaranowaa jego ona. Kiedy wraca, Linda znika bez ladu. Jedna z jej walizek znajduje si na lokalnym wysypisku mieci. Kiedy Linda znika, policja i ssiedzi zaczynaj podejrzewa Johna. W jego dom rzucane s kamienie. Kiedy policjant Ritter próbuje go aresztowa, John ucieka i znajduje schronienie z dziemi w ich sekretnej jaskini.

Pojawiaj si dowody, które cz Lind z innym mczyzn. Aby zastawi puapk na sprawc, John wymyla nagranie, które moe rzekomo skaza sprawc. Dzieci rozniosy o tym plotk. John jest zaskoczony, gdy pojawia si Brad, poniewa oczekiwa innego mczyzny. Okazuje si, e Linda miaa romans z Bradem i bya przez niego wykorzystywana. Jednak John szybko dowiaduje si, e prawdziwym zabójc by Carey Sr., który chcia kry swojego tchórzliwego syna.

produkcja

Film jest filmow adaptacj powieci Patricka Quentina z 1956 roku o tym samym tytule , pod pseudonimem, pod którym opublikowali Hugh Wheeler i Richard Webb. Prawa do filmu nabya w nastpnym roku firma Mirisch Company , która miaa umow produkcyjn z United Artists . Alan Ladd podpisa kontrakt z gwiazd w styczniu 1958 roku. Scenariusz napisa Reginald Rose , który ju pisa dla braci Mirisch do Czowieka z Zachodu . Wyreyserowa Michael Curtiz, który w latach 20. przeniós si do Hollywood z Europy i którego najsynniejszym dzieem jest Casablanca .

Zdjcia rozpoczy si w dniu 23 czerwca 1958. Film by krcony gównie w Hollywood w Metro-Goldwyn-Mayer studiach , a take niektórych scenach plenerowych w Framingham , Massachusetts .

Roseland Cottage w Woodstock w stanie Connecticut zostaa wykorzystana do uj zewntrznych The Chimney House, wanego miejsca na dziace . Wiele innych scen plenerowych nakrcono w Thompson w stanie Connecticut. Na rynku ustawiono tam plan filmowy (stacj benzynow). Wielu statystów stanowili lokalni mieszkacy.

Obrazy namalowane przez posta Johna Hamiltona w filmie s autorstwa Harolda Kramera.

Recenzje

Richard W. Neson, krytyk filmowy The New York Times , pochwali aktorsk rol Carolyn Jones i szczególne umiejtnoci pisarskie Reginalda Rose'a . On pisze:

Bardziej interesujcy jest dialog pana Rose i jego zaabsorbowanie niesprawiedliwoci. Linie pokazuj arliw mio do dzieci i szczery szacunek dla potrzeby wtrcenia rzeczywistoci w bajk, która jest nuco znajoma, gdy osiedli si w swojej melodramatycznej formule. Miss Jones gra on z kontrolowanym fanatyzmem. Z kolei pan Ladd wystpuje w swoim zwykym, fajnym stylu, który w gorczkowych okolicznociach wycisza jego osobowo do granic nierealnoci.

... Bardziej interesujcy jest dialog pana Rose i sposób, w jaki radzi sobie z niesprawiedliwoci. Wersy [Dialogu] pokazuj wielk trosk o dzieci i szczer trosk o potrzeb dorzucenia odrobiny rzeczywistoci do historii, która staje si mczco znajoma, gdy oswoi si ze swoim melodramatycznym schematem formuy. Pani Jones gra on z kontrolowanym fanatyzmem. Z drugiej strony pan Ladd gra w swoim zwykym, fajnym stylu, który w gorczkowych okolicznociach tumi jego charakter do punktu nierzeczywistoci.

Leksykon midzynarodowych filmów podsumowuje filmu w nastpujcy sposób: Co zaczyna si jako dramat psychologiczny drczcych rozwija si rutynowej grze detektywistycznej, która jest oparta na pewnych niespójnoci, ale jest konsekwentnie gste i ekscytujce.

synchronizacja

Herbert Weißbach mówi Alvin Childress (rola: suga Alonzo).

linki internetowe

Indywidualne dowody

 1. ^ Czowiek w sieci w : Katalog Amerykaskiego Instytutu Filmowego. ródo 8 maja 2021.
 2. ^ Anthony Boucher: Przestpcy na wolnoci. W: The New York Times 18 listopada 1956, s. 298.
 3. Mirisch do Czowieka w sieci: Firma kupuje tajemnicz powie do produkcji w 1958 r. W: The New York Times. Specjalne 21 grudnia 1957, s. 22.
 4. Reyserzy ekranu do walki ze sprzeda telewizyjn: docz do aktorów i pisarzy w sprzeciwianiu si planom Republiki obsada Shelley Winters. W: Thomas M. Pryor The New York Times. Specjalne, 25 stycznia 1958, s. 14.
 5. Ullman Western planowany jako film. Historia oparta na yciu Mastersona. Wymienione przez Mirischa - Rose Writing Script W: Thomas M. Pryor The New York Times. Specjalne, 27 lutego 1958, s. 23.
 6. Dojrzay film UA Plan o wojnie domowej. Aktor wyprodukuje i zagra w dramacie Andersonville - Warners kupuje Novei w : Thomas M. Pryor The New York Times. Specjalne, 3 maja 1958, s. 11.
 7. ^ Edwin F. Melvin: Alan Ladd o lokalizacji we Framingham. W: Monitor Nauki Chrzecijaskiej. Boston, Msza w. 3 lipca 1958, s. 7.
 8. ^ Howard Thompson: Widok z lokalnego punktu widokowego. Skoncentruj si na Nowej Anglii - Rumer Godden Book Sought - Starlet. W: The New York Times 29 czerwca 1958, s. X7.
 9. ^ Cary Grant planuje napity harmonogram. Gówna rola w filmie Hitchcocka wród 3 projektów - Business Boosters to Meet. W: Thomas M. Pryor The New York Times. Specjalne, 30 czerwca 1958, s. 24.
 10. ^ Richard W. Neson: przegld filmu w : The New York Times. 11 czerwca 1959.
 11. Zabójcza sie. W: Leksykon Filmów Midzynarodowych . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 r .Szablon: LdiF / Konserwacja / Uyty dostp 
 12. Zabójcza sie. W: synchronkartei.de. Niemiecki indeks synchroniczny , dostp 9 padziernika 2016 .

Opiniones de nuestros usuarios

Witold Sobolewski

Byłem zachwycony, że znalazłem ten artykuł na temat _zmienna.

Filip Nowak

Musiałem znaleźć coś innego na temat Zabójcza sie, co nie było typową rzeczą, o której zawsze czyta się w Internecie, i podobał mi się ten artykuł _zmienna.

Radoslaw Rakowski

Informacje o zmiennej Zabójcza sie są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Renata Baranowski

Podane informacje o zmiennej Zabójcza sie są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.