ycie, wszechwiat i wszystko inneInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o ycie, wszechwiat i wszystko inne. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o ycie, wszechwiat i wszystko inne zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących ycie, wszechwiat i wszystko inne i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat ycie, wszechwiat i wszystko inne. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o ycie, wszechwiat i wszystko inne! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o ycie, wszechwiat i wszystko inne, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

ycie, wszechwiat i wszystko jest 1982 jako trzecia cz piciu czci serii Autostopowicz opublikowanej powieci autorstwa Douglasa Adamsa (aka ycie, wszechwiat i wszystko ).

Fabua zostaa pierwotnie napisana przez Douglasa Adamsa jako scenariusz do odcinka serialu Doctor Who . BBC , dla których Adams by aktywny jako pisarz, odrzuci histori. Tytu wywodzi si z pytania zadanego komputerowi Deep Thought w pierwszej powieci autostopowicza.

akcja

Fabua nawizuje do drugiej czci autostopowicza, Restauracji na kocu wszechwiata . Arthur Dent, osierocony na prehistorycznej ziemi, mieszka samotnie w jaskini po tym, jak jego przyjaciel Ford Prefect wyruszy w dug wdrówk.

W dniu, w którym Arthur postanawia po prostu zwariowa, niespodziewanie pojawia si Ford. Razem podróuj przez kontinuum czasoprzestrzeni w przyszo z pomoc sofy i lduj w Londynie , na Lord's Cricket Ground , gdzie obecnie rozgrywa si decydujca gra Ashes , zaledwie kilka dni przed zniszczeniem Ziemi przez Vogonów . Jeste wiadkiem krwawego ataku armii robotów i napotykasz chaos na Slartibartfaß. Prosi ci, aby towarzyszy mu na pokadzie jego statku i pomóg mu uratowa wszechwiat.

Na pokadzie Slartibartfaß opowiada im dwójk o planecie Krikkit . Jest on chroniony przed reszt wszechwiata przez kosmiczn chmur pyu , dziki czemu mieszkacy wierz, e s sami. Po dowiedzeniu si o istnieniu innego ycia poprzez rozbity statek kosmiczny , postanowili dostosowa rzeczywisto do ich wiatopogldu, po prostu niszczc reszt wszechwiata.

To by pocztek wojen Krikkit, w których armia robotów Krikkit moga zosta pokonana tylko po wielu krwawych bitwach. W rezultacie caa planeta zostaa zamknita w bace czasu przez najwyszego galaktycznego sdziego Pag, która miaa pkn dopiero po zakoczeniu znanego wszechwiata. Wedug urzdnika sdownictwa w Pagu, wojny Krikkit trway okoo dwóch tysicy lat i pochony dwie ofiary " grillowanych jonów ".

Wszechwiat dozna trwaej traumy w wyniku wydarze, tak e termin Krikkit jest przechowywany w zbiorowej niewiadomoci i pojawia si raz po raz w rónych kulturach z rónymi znaczeniami. Tak jest na ziemi w brytyjskim sporcie krykieta .

Jednak pojedynczy okrt wojenny armady robotów zdoa uciec. Poszukuje teraz elementów furtki, klucza do baki czasu, aby uwolni jej budowniczych. W rezultacie caa trójka próbuje uniemoliwi robotom zdobycie innych czci klucza, ale za kadym razem zawodzi. Po drodze spotykaj Trillian na przyjciu , która do nich docza. Artur uczy si lata .

W ostatecznoci, aby powstrzyma katastrof, jedyn opcj jest podró do Krikkit. Tam dowiaduj si, e chmura pyu, która spowija planet, jest w rzeczywistoci pozostaoci po superkomputerze o nazwie Haktar, który kiedy zosta stworzony przez diaby Silastic ze Striterax do zbudowania ostatecznej broni. Nastpnie Haktar zaprojektowa bomb, która miaa zamieni wszystkie soca we wszechwiecie w supernow w tym samym czasie , ale wprowadzi bd, poniewa ba si wasnego wynalazku. Diaby-strzelby miay niewiele zrozumienia i zmiadyy Haktara.

Jednak by on tak rozwinity, e nadal zachowywa funkcj i pami nawet jako chmura pyu. aujc swojej poraki, zacz manipulowa spokojnym Krikkiterem, aby ponownie zlecili mu wynalezienie ostatecznej broni, aby móg naprawi swój bd.

Jednak po wczeniu planety do baki czasu Haktar straci wpyw na Krikkite, których pierwotnie kochajce pokój istoty odzyskay przewag.

Bez poparcia ludnoci Haktar nie jest ju w stanie zrealizowa swojego planu. Chocia nadal próbuje wsun bomb w kogo, kto jest ignorantem i zdetonowa j, poniewa wybiera Arthura ze wszystkich ludzi, to te mu si nie udaje.

Wszechwiat zostaje ocalony, Trillian goni Zaphoda do pieka, a Arthur osiada na Krikkicie, aby popracowa nad swoimi umiejtnociami latania.

wydatek

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. ^ MJ Simpson: Don't Panic: Douglas Adams & The Hitchhiker's Guide to the Galaxy . 2002, ISBN 1-84023-501-2

Opiniones de nuestros usuarios

Ela Nowicki

Ten wpis o ycie, wszechwiat i wszystko inne był właśnie tym, co chciałem znaleźć.

John Olszewski

Wreszcie artykuł o ycie, wszechwiat i wszystko inne, który jest łatwy do przeczytania.

Joanna Banasiak

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Janusz Grzyb

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej ycie, wszechwiat i wszystko inne, są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.

Gabriela Dobrowolski

To dobry artykuł dotyczący ycie, wszechwiat i wszystko inne. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.