ycie to powieInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o ycie to powie. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o ycie to powie zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących ycie to powie i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat ycie to powie. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o ycie to powie! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o ycie to powie, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
niemiecki tytu ycie to powie
Tytu oryginalny La Vie est un roman
Kraj produkcji Francja
Oryginalny jzyk Francuski
Rok wydania 1983
dugo 110 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 6
Prt
Dyrektor Alain Resnais
scenariusz Jean Gruault
produkcja Filip Dussart
muzyka Michel Philippe-Gérard
aparat fotograficzny Bruno Nuytten
skaleczenie Jean-Pierre Besnard ,
Albert Jurgenson
zawód

ycie to powie (tytu oryginalny: La vie est un roman ) to francuski film fabularny przez Alaina Resnais od roku 1983. Jest to mieszanka komedii filmowej , melodramatu , filmu bajki i singspielu .

wtek

W 1914 roku bogaty i ekscentryczny hrabia Michel Forbek zaoy na duym terenie w Ardenach firm , w której chcia zbudowa okazay zamek. Jednak pierwsza wojna wiatowa opónia prace budowlane, tak e pi lat póniej zamek nadal nie jest gotowy. Mimo to zaprasza swoich bogatych przyjació do spdzenia kilku tygodni na zamku w celu wzicia udziau w eksperymencie. W poszukiwaniu szczcia i nowej harmonii utraconej podczas wojny eksperyment powinien zamieni ich w nowych ludzi. Zapominaj o swoim starym yciu dziki tajemniczej miksturze i odzyskuj przytomno podczas zowieszczej ceremonii - jak odrodzenie. Jednak pikna Liwia nie pije koktajlu i tylko udaje, e równie popada w stan zapomnienia. Hrabia raz chcia j polubi, ale ona zdecydowaa si na kogo innego. To jest ostatecznie zabite przez eksperyment. Kiedy Liwia dowiaduje si o tym, powanie wyrzuca hrabiemu i mówi, e jego obsesyjne rozumienie szczcia jest niewaciwe. Na próno próbuje wyzwoli z transu pozostaych uczestników eksperymentu .

W 1982 roku zamek wci nie by ukoczony. Obecnie suy jako placówka wychowawcza pod nazw Institut Holberg. Szeroka gama pedagogów, a take woski architekt Walter Guarini i amerykaska antropolog Nora Winkle spotykaj si tam na kolokwium, aby omówi najlepsze metody edukacyjne. Naley skupi si na szczciu i wyobrani dzieci. Moda nauczycielka Élisabeth Rousseau, która po raz pierwszy uczestniczy w seminarium na zamku, traktuje swoj prac bardzo powanie i jest zbulwersowana niekonwencjonalnym, a czasem dziecinnym zachowaniem jej kolegów. Kiedy nauczyciele kóc si ze swoimi odmiennymi pogldami, spotkanie koczy si przedwczenie.

Tymczasem mieszkajce w zamku dzieci bior udzia w baniowej przygodzie w wyimaginowanym wiecie, w którym królewski podrzutek dojrzewa do mczyzny, uwalnia uwizion ksiniczk, pokonuje tyraskiego wadc i wreszcie wprowadza wiek mioci i szczcia. .

to

In Life is a Novel kronika ludzkich de do mioci, szczcia i postpu reyser Alain Resnais przeplata poprzez monta trzy historie z rónych czasów . Dziki trzem przeplatajcym si poziomom narracji i rzeczywistoci, Resnais zoy hod trzem reyserom, z których kady uksztatowa epok w historii francuskiego kina : Georgesowi Mélièsowi , wynalazcy filmu narracyjnego, Marcelowi L'Herbierowi , który by jednym z awangarda francuskiego kina lat 20. XX wieku i Érica Rohmera , który jest najbardziej znany ze swojego cyklu filmowego Moral Tales ( Contes Moraux ) z lat 60. Do scen z 1919 roku, czcych w wystroju ekspresjonizm i secesj , wykorzystano film Kodaka , który mia nada temu wtkowi narracyjnemu oniryczny wygld. W przeciwiestwie do tego, fabua z 1982 roku zostaa nakrcona przy uyciu bardziej nowoczesnego Fujifilm, aby te sceny byy bardziej realistyczne.

Czterech aktorów - Sabine Azéma , Pierre Arditi , André Dussollier i Fanny Ardant - grao take w kolejnych filmach Resnais Love to Death (1984) i Mélo (1987).

Premiera Life is a Novel odbya si we Francji 20 kwietnia 1983 roku . Film zosta równie otwarty w niemieckich kinach 13 stycznia 1984 roku.

Opinie

Leksykon filmów midzynarodowych nazywane ycie jest powieci zabawny, formalnie oryginalna komedia, która czy melodramat, krytycyzm spoeczny, bajki i komedie i rozlunia i przezwycia powany przedmiot przez wesooci tonu narracji. Janet Maslin z New York Times uwaaa, e film jest atrakcyjny wizualnie i dobrze obsadzony, ale utkn w umyle tylko z innymi, odosobnionymi gagami i obrazami, a nie jako spójna cao.

Wedug Craiga Butlera z All Movie Guide , poczucie stylu Resnais jest tutaj najlepsze. Obsada jest równie snem. Ze wzgldu na struktur filmu aden z aktorów nie ma moliwoci dominacji. Zamiast tego [grali] wspaniale razem jako zespó, z Fanny Ardant, Vittorio Gassman i Geraldine Chaplin nieco si wyróniajcymi. Z waciwym stanem umysu film staje si urzekajcym przeyciem.

Nagrody

Podczas rozdania nagród César w 1984 Sabine Azéma zostaa nominowana do nagrody dla najlepszej aktorki drugoplanowej, a Jacques Saulnier za najlepsz scenografi. Podczas gdy Azéma Suzanne Flon musiaa przyzna si do poraki w A morderczym lecie , Saulnier przegra z Hiltonem McConnico , który otrzyma Cezara za scenografi do Ksiyca w rynsztoku .

Wersja niemiecka

Pierwsza niemiecka wersja z dubbingiem powstaa w Interopa Film w Berlinie .

rola aktor Aktor gosowy
Walter Guarini Vittorio Gassman Claus Biederstaedt
Hrabia Michel Forbek Ruggero Raimondi Jürgen Thormann
Nora Winkle Geraldine Chaplin Elisabeth Schwarz
Liwia Cerasquier Fanny Ardant Gisela Fritsch
Robert Dufresne Pierre Arditi Joachim Kerzel
Elisabeth Rousseau Sabine Azéma Susanna Bonaséwicz
Georges Leroux Roberta Manuela Marka Heinza Theo
Claudine Obertin Martine Kelly Katja Nottke
Zoltán Forbek Samson czyste srebro Ernst Wilhelm Borchert
Nathalie Holberg Véronique Silver Bettina Schön

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Sandra Brennan: La vie est un roman w AllMovie (angielski)
  2. ycie to powie. W: Leksykon Filmów Midzynarodowych . Serwis filmowy , udostpniony 29 maja 2021 r .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 
  3. Pomimo przystojnego wygldu filmu i doskonaej obsady [...], bardziej zapada w pami dla rónych odosobnionych dowcipów i obrazów ni jako spójna cao. Janet Maslin : Komedia Resnais . W: The New York Times , 29 wrzenia 1983.
  4. Tutaj rozkwita poczucie stylu Resnais []. Obsada te jest marzeniem; jeli aden aktor nie ma szansy na dominacj ze wzgldu na triadow struktur filmu, wszyscy graj razem niezwykle dobrze jako zespó, z by moe Fanny Ardantt, Vittorio Gassman i Geraldine Chaplin nieznacznie si wyróniaj. Traktowany we waciwym nastroju, Roman jest wcigajcym przeyciem. Craig Butler: La vie est un roman at Allmovie (angielski)
  5. ycie to powie. W: synchronkartei.de. Niemiecki plik synchroniczny , udostpniony 29 maja 2021 r .

Opiniones de nuestros usuarios

Lucas Cieślak

Dzięki za ten post na ycie to powie, właśnie tego potrzebowałem

Zofia Makowski

Ładny artykuł z _zmienna.

Julita Janicki

Artykuł o ycie to powie jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.