ycie to cudInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o ycie to cud. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o ycie to cud zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących ycie to cud i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat ycie to cud. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o ycie to cud! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o ycie to cud, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki ycie to cud
Tytu oryginalny ivot je udo
Kraj produkcji Francja , Serbia i Czarnogóra
Oryginalny jzyk serbski
Rok wydania 2004
dugo 154 minuty
Prt
Dyrektor Emir Kusturica
scenariusz Ranko Bozi , Emir Kusturica
zawód

Life is a Miracle to film z 2004 roku wyreyserowany przez Emira Kusturic . Odzwierciedla dowiadczenia rodziny podczas wojny na Bakanach lat 90. i opisuje trudnoci w romansie pary serbsko-prawosawnej i muzumaskiej na tle tego konfliktu. Film podkrela absurdy wojny, a tym samym jest apelem przeciwko nacjonalizmowi .

akcja

W 1992 roku serbski inynier Luka uri osiedli si z on, nieudan piewaczk operow Jadrank i synem Miloem w odlegej boniackiej wiosce niedaleko Viegrad . Tam ma za zadanie przebudowa lini kolejow przez malowniczy teren, przy pomocy której ma przycign turystów. Milo, zagorzay fan piki nonej, który chce zrobi karier w profesjonalnym klubie pikarskim, zostaje powoany do suby wojskowej. Po poegnalnej imprezie zorganizowanej dla Miloa Luka zdaje sobie spraw, e jego ona jest na wyjedzie z wgierskim muzykiem, który wyobraa jej pomyln przyszo.

Wkrótce potem wybucha wojna w Boni . Pomimo tego, e pokrzyowao to plany turystyczne, Luka niezachwianie kontynuowa budow linii kolejowej i przymyka oko na wojn. Milo zostaje schwytany. Serbska milicja wrcza Luki modego muzumaskiego zakadnika (Sabaha), który w zamian ma zapewni uwolnienie syna. Ale wtedy Luka zakochuje si w modej pielgniarce i wpada w konflikt decyzji: albo wyrzekn si ponownego spotkania z synem, albo pogodz si ze strat Sabaha.

krytyka

Leksykon filmu midzynarodowego : Wiejska komedia w tonach burleski stopniowo przeksztaca si w gorzk tragedi, która mimo traumy wojny domowej nie przestaje celebrowa ycia w jego dziwacznej rónorodnoci. Film moe speni swoje roszczenia tylko w ograniczonym zakresie, poniewa pozostaje zbyt przywizany do opisu stanu .

Nagrody

to

Wioska przybrzena zbudowana na potrzeby filmu jest stale rozbudowywana od czasu krcenia i jest zamieszkana równie przez Kusturic. Od 2008 roku odbywa si tam Internacionalni festiwal filma Kustendorf . Krcenie odbyo si na górskiej kolejce wskotorowej arganska osmica , która w rzeczywistoci zostaa odbudowana jako atrakcja turystyczna na pograniczu z Boni i Hercegowin, tak jak linia kolejowa powinna by na planie filmowym. Stacja Golubii, jedna z gównych lokalizacji, zostaa stworzona specjalnie jako plan filmowy, a obecnie suy jako przystanek pocigów turystycznych.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. ycie jest cudem. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 

Opiniones de nuestros usuarios

Thomas Mazurek

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.

Rahul Barański

Dzięki za ten post na ycie to cud, właśnie tego potrzebowałem

Karina Kaczyński

Świetny post o ycie to cud.