ycie si zaczynaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o ycie si zaczyna. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o ycie si zaczyna zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących ycie si zaczyna i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat ycie si zaczyna. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o ycie si zaczyna! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o ycie si zaczyna, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny ycie si zaczyna
Kraj produkcji NRD
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1960
dugo 119 minut
Prt
Dyrektor Heiner Carow
scenariusz Jeanne Stern
Kurt Stern
produkcja DEFA
muzyka Kurt Schwaen
aparat fotograficzny Goetz Neumann
skaleczenie Uyj Petersa
zawód
Plakat do filmu w Schweriner Lichtspielhaus (1962)

Zaczyna ycie jest niemieckim DEFA fabularny przez Heinera Carow od 1960 roku w oparciu o narracji filmowej Kurt i Jeanne Sterna z 1959 r.

akcja

Erika Schenk i Rolf Gruber to licealici, którzy uczszczaj na matur w miecie okoo dwóch godzin pocigiem z Berlina. Oboje czuj, e nale do siebie i s pierwszymi prawdziwymi kochankami w klasie. Ale oczywicie czuj te kpin ze swoich kolegów z klasy. Po zajciach oboje udaj si na spacer po kach na obrzeach miasta, aby potem zaj si innymi zainteresowaniami. Erika prowadzi grup Modych Pionierów, z którymi spdza reszt popoudnia. Póniej chce te, eby praca z dziemi bya jej zajciem. Rolf jest bardziej zainteresowany medycyn i dlatego jest umówiony na wizyt u ojca Eriki, który pracuje jako lekarz w szpitalu, aby wyjani mu róne rzeczy z medycyny laboratoryjnej.

Dr. Jako chirurg, Schenk by wacicielem prywatnej kliniki w Tyly , któr musia opuci pod koniec drugiej wojny wiatowej i dlatego nie jest zadowolony ze swojego obecnego stanowiska starszego lekarza w szpitalu. Jest przeciwnikiem socjalistycznego, masowego sektora zdrowia i wci marzy o zostaniu niezalenym lekarzem z prywatnymi pacjentami. Dlatego od dawna wpad na pomys opuszczenia NRD. Poniewa zawsze otwarcie rozmawia z Erik o wszystkim, a ona sama moe podejmowa wszystkie decyzje, mówi jej o tym. Z uwagi na ojca zgadza si i z nimi, ale mówi o tym Rolfowi. To daje jej obietnic, e nie bdzie ju mówi wicej o tym, co trzyma. Tylko Dr. Schenk jest niespokojny i przyspiesza ucieczk do swojej siostry w Berlinie Zachodnim . Tam Erika pisze list do Rolfa, poniewa nie miaa ju czasu, aby si z nim poegna i prosi o jego wizyt.

Rolf odwiedza j w Berlinie Zachodnim, ale nie moe jej przekona do powrotu. Kiedy jego ojciec, z wyksztacenia murarz, który zosta wrzucony do obozu koncentracyjnego przez narodowych socjalistów, a obecnie jest dyrektorem liceum, w którym Rolf jest uczniem, dowiaduje si o wizycie, da, aby spotka si przed zgromadzeniem za takie zachowanie. Studenci przepraszaj. Chocia Rolf pocztkowo si zgadza, decyduje si porzuci szko i rozpocz prac jako robotnik w firmie budowlanej.

Erika powoli zaczyna upodoba sobie pikny, kolorowy wiat na zachodzie. Tylko jej ojciec nie moe znale pracy jako lekarz. eby w ogóle zarobi, pracuje jako przedstawiciel apteki i odwiedza apteki, co bardzo go przygnbia. Ale potem nadal znajduje prac w Bundeswehrze jako lekarz, prac, o której nawet nie myla. Kiedy z dugiej podróy wraca kuzyn Eriki, Benno Brenner, dziennikarz, zakochuje si w nim i zapomina o Rolfie. Dopiero gdy zajdzie w ci z Bennem, a on zada aborcji dziecka, rozpozna jego prawdziwy charakter. Chocia okazao si, e nie jest w ciy, zrywa z nim. Kiedy mieszkaa w umeblowanym pokoju bez ojca i stracia prac jako nauczycielka w przedszkolu, bya bardzo nieszczliwa i napisaa list do Rolfa. Daje go ojcu do przeczytania, a nastpnie, za jego zgod, udaje si do Eriki w Berlinie Zachodnim. Moe to znale tylko w szpitalu, gdzie wanie zostaa uratowana przed prób samobójcz. Wspólne ycie Eriki i Rolfa w NRD znów wydaje si by bezpieczne.

produkcja

ycie zaczyna si czarno-biae, a wiatowa premiera miaa miejsce 8 kwietnia 1960 roku w kinie Babylon w Berlinie . Po raz pierwszy zosta wyemitowany w telewizji 28 padziernika 1960 roku w DFF . Zdjcia plenerowe byy krcone m.in. w Berlinie. na Ostbahnhof , na Potsdamer Platz , Brandenburger Tor i na Marx-Engels-Platz z patelni do katedry berliskiej , Marstall i Czerwonego Ratusza .

Film zosta nakrcony pod roboczym tytuem Problemy modziey, a dramaturgi zaj si Konrad Schwalbe .

krytyka

Horst Knietzsch rozpocz swoj recenzj w Nowych Niemczech od uwagi, e wszyscy obywatele NRD czekali na ten film od dawna, poniewa pokazane tutaj konflikty odgrywaj wan rol w ich yciu. To arcydzieo DEFA nie przemawia ani nie wykada, jest silnym zaangaowaniem w ycie socjalistyczne i zachca obywateli NRD do ycia w kraju z przyszoci.

Günter Sobe stwierdzi w Berliner Zeitung, e Heiner Carow zazwyczaj obsadza role i uczy aktorów niesamowicie nawiedzajcych aktorów. Potrafi pracowa w kinie i umie efektywnie wykorzystywa rodki filmowe. Szczególnie interesuje go integracja wanych, drobnych spraw.

W leksykonie filmów midzynarodowych film uderza miejscami. Jednak udaje mu si krytycznie zastanowi zarówno nad zimnymi emocjami w zachodnioniemieckim spoeczestwie, jak i nad ograniczeniami i zaciankowoci w NRD. Dlatego jest to ambitna artystycznie i ponadprzecitna próba w ramach kilku produkcji DEFA powiconych konfliktom Wschód-Zachód.

literatura

  • ycie zaczyna si za : F.-B. Habel : Wspaniay leksykon filmów fabularnych DEFA . Schwarzkopf & Schwarzkopf, Berlin 2000, ISBN 3-89602-349-7 , s. 344-345.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. ^ Nowe Niemcy z 10 kwietnia 1960, s.5
  2. Berliner Zeitung z 12 kwietnia 1960, s.6
  3. ycie si zaczyna. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 

Opiniones de nuestros usuarios

Violetta Nowak

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.

Marzena Rosiński

To dobry artykuł dotyczący ycie si zaczyna. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Alina Stachowiak

Uważam, że ten wpis o zmiennej ycie si zaczyna jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.