ycie prywatne Henryka VIII



Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o ycie prywatne Henryka VIII. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o ycie prywatne Henryka VIII zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących ycie prywatne Henryka VIII i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat ycie prywatne Henryka VIII. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o ycie prywatne Henryka VIII! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o ycie prywatne Henryka VIII, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki ycie prywatne
Henryka VIII.
Sze kobiet i
król
Tytu oryginalny ycie prywatne
Henryka VIII.
Kraj produkcji Wielka Brytania
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1933
dugo 97 minut
Prt
Dyrektor Alexander Korda
scenariusz Lajos Biró
produkcja Alexander Korda
muzyka Kurt Schröder
aparat fotograficzny Georges Périnal
skaleczenie Stephen Harrison
zawód

Prywatne ycie Henryka VIII (Alternatywny tytu: Sze kobiet i król ; Oryginalny tytu: Prywatne ycie Henryka VIII ) to brytyjski film z epoki Alexandra Kordy z 1933 roku. W rolach gównych wystpuj z Charlesem Laughtonem , Robertem Donatem i Merle Oberonem .

akcja

Akcja filmu rozgrywa si na dworze króla Henryka VIII i zaczyna si od egzekucji ony Henryka, Anny Boleyn . Zaraz potem rozpoczynaj si przygotowania do trzeciego lubu Heinricha. Jane Seymour jest nowo uwielbianym królem Anglii, ale on ju jest zainteresowany mod Katharine Howard . Nieco póniej Jane rodzi dugo oczekiwanego syna króla. Jednak król z przyjemnoci zauwaa, e Jane zmara przy porodzie. Gospodarstwo szybko wrócio do codziennej pracy. Heinrich nadal jest zainteresowany mod Katharine Howard, ale arcybiskup Thomas Cranmer radzi politycznym maestwu. Jego sugesti jest Anna von Kleve . Ale król jest sceptyczny i wysya malarza Thomasa Peynella do Niemiec, aby zrobi zdjcie Anny. Peynell jedzie do Niemiec i zakochuje si w Annie, która te go lubi. Ale Anna bdzie musiaa polubi króla Anglii.

Chocia Heinrich wkrótce polubi Ann, nadal ciga mod Katharine, w której zakochany jest Thomas Culpeper . Kiedy Heinrich prosi j, aby przysza do niego w nocy i wyraa swoj mio do niej, zaprzecza królowi, poniewa ma ju on z Ann. Jak Heinrich wywizuje si ze swojej obietnicy zoonej Annie

Anna przyjeda do Anglii i zgodnie z ustaleniami polubia króla. Poniewa jednak jest zakochana w Thomasie Peynell, stara si wyglda tak nieatrakcyjnie, jak to tylko moliwe w noc polubn. Heinrich jest z tego powodu zgorzkniay i zy. Jak on dosta, zwaszcza kiedy wolaby raczej polubi Katharine. Zamiast dzieli óko z królem, Anna proponuje gr w karty. Pokonuje króla i proponuje Heinrichowi, jako spat dugu, uwolnienie jej z maestwa i uniewanienie maestwa. Domaga si równie pienidzy na ycie ze swoim kochankiem Thomasem Peynellem. Heinrich widzi swój cel zdobycia Katharine i zgadza si. Katharine jest waciwie gotowa polubi króla, co jednak zaskakuje Thomasa Culpepera.

Kiedy Heinrich traci przytomno po walce zapaniczej na turnieju i ley chory, Katharine ponownie spotyka si z Thomasem Culpeperem. Jednak dwór sprzeciwi si nowemu maestwu króla i skorzysta z okazji, aby poinformowa odzyskanego króla o romansie. To jest wcieke i Katharine zostaje stracona.

Po latach cakowicie samotnego króla Heinricha odwiedza Anna von Kleve. Daje mu mod Catherine Parr , która ostatecznie zostaje szóst on Henryka i przeyje króla.

to

ycie prywatne Henryka VIII to drugi film z trylogii Aleksandra Kordy. Pierwszy film powsta w 1927 roku jako ycie miosne piknej Heleny . Trzecia cz nosia tytu The Private Life of Don Juan i zostaa stworzona w 1934 roku z Douglasem Fairbanksem Sr. jako Don Juanem. Prywatne ycie Henryka VIII stao si take pierwszym brytyjskim sukcesem kasowym w USA i przynioso saw gównym aktorom, co przynioso im take liczne role w Hollywood.

krytyka

Fascynujcy aktorzy, bogate wyposaenie, zgrabna inscenizacja i praca kamery, a take ironicznie strywializowany styl plotek historycznych sprawiy, e film Kordy sta si midzynarodowym sukcesem kasowym i klasykiem kina - gosi leksykon filmu midzynarodowego .

Nagrody

Charles Laughton otrzyma Oscara dla najlepszego aktora w 1934 roku . Film otrzyma take nominacj do najlepszego filmu .

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. ^ ycie prywatne Henryka VIII W: Leksykon filmów midzynarodowych . Serwis filmowy , dostp 13 lutego 2017 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 

Opiniones de nuestros usuarios

Lukas Gajda

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na ycie prywatne Henryka VIII i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Lukasz Tomczyk

Ładny artykuł z _zmienna.

Joanna Brzozowski

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej ycie prywatne Henryka VIII pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o ycie prywatne Henryka VIII tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.