ycie osobiste Sherlocka HolmesaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o ycie osobiste Sherlocka Holmesa. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o ycie osobiste Sherlocka Holmesa zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących ycie osobiste Sherlocka Holmesa i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat ycie osobiste Sherlocka Holmesa. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o ycie osobiste Sherlocka Holmesa! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o ycie osobiste Sherlocka Holmesa, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki ycie osobiste Sherlocka Holmesa
Oryginalny tytu ycie prywatne Sherlocka Holmesa
Kraj produkcji Wielka Brytania
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1970
dugo 125 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 6
Prt
Dyrektor Billy Wilder
scenariusz IAL Diamond
Billy Wilder
produkcja IAL Diamond
Billy Wilder
dla Mirisch Corporation
i United Artists
muzyka Miklós Rózsa
aparat fotograficzny Christopher Challis
skaleczenie Ernest Walter
zawód

ycie prywatne Sherlocka Holmesa to brytyjska satyra filmowa reysera Billy'ego Wildera z 1970 roku oparta na motywach Sir Arthura Conana Doyle'a .

wtek

Pidziesit lat po mierci Dr. Zgodnie ze swoj ostatni wol, Watson wyciga skrzyni ze swoim majtkiem ze skarbca londyskiego banku i otwiera. Zawiera pamitki po jego przyjacielu Sherlocku Holmesie, a take rkopis napisany przez Watsona, który zawiera szczegóy z ycia Sherlocka Holmesa poza jego gównymi, dobrze znanymi sprawami karnymi, które Watson wczeniej opublikowa.

Holmes, który mieszka z Watsonem w mieszkaniu przy 221B Baker Street w Londynie , cierpi z powodu niewystarczajcych wymaga z powodu braku ciekawych nowych zamówie. Od czasu do czasu pobudza si kokain , co oczywicie nie podoba si Watsonowi jako lekarzowi.

Pewnego dnia dostaj zaproszenie na wystp znanego rosyjskiego zespou baletowego w Jeziorze abdzim . Odwiedzaj j w nadziei na now prac, ale Holmes dowiaduje si tam, e synna primabalerina Madame Petrova ma zamiar tylko za opat ojcowa z nim dziecko, aby poczy jego pomysowego ducha z wdzikiem i piknem. Tak osaczony i eby nie skrzywdzi Madame, bezinteresowny Holmes twierdzi, e ma homoseksualny zwizek z Watsonem . Watson reaguje przeraony i oburzony, kiedy dowiaduje si o tym faszywym stwierdzeniu. Niemniej jednak zastanawia si, jakie relacje Holmes tak naprawd ma z kobietami. Powinien si wkrótce dowiedzie.

Pewnego wieczoru powóz przewozi mod dam obok Holmesa, któr stangret wycign z wód Tamizy . Kobieta najwyraniej cierpi na amnezj, prawdopodobnie dlatego, e wanie przeya prób zamachu. Holmes odkrywa, e dama ma na imi Gabrielle Valladon i szuka swojego ma, Emile'a. Holmes, Watson i Gabrielle wyruszyli na poszukiwanie tego. Nagle pojawia si brat Holmesa, Mycroft , który pracuje dla rzdu brytyjskiego. Mycroft prosi swojego brata Sherlocka bez dalszych wyjanie, aby trzyma rce z dala od sprawy. Ale teraz czuje si jeszcze bardziej zmotywowany.

Szlak prowadzi ca trójk przez szkockie wyyny do Inverness . Obserwuj, e trzy trumny s pochowane w tym samym czasie na cmentarzu, bez obecnoci krewnych. Stajc si podejrzliwi, odkrywaj poszukiwanego Emile'a w trumnie. Holmes zauwaa, e miedziana obrczka jest dziwnie odbarwiona i le na niej trzy bielone kanarki. Takie przebarwienia pojawiaj si, jak spekuluje Holmes, pod wpywem chloru gazowego .

Watson odkrywa legendarnego potwora w pobliskim Loch Ness . Podczas rejsu statkiem Holmes zdaje sobie spraw, e musi to by pojazd o napdzie maszynowym. Teraz ponownie pojawia si Mycroft. Gromi brata za to, e go nie sucha, ale teraz jest zdeterminowany, aby wyjani mu to i prowadzi go do ukrytej sali w ruinach zamku Urquhart , gdzie pokazuje mu prototyp pierwszej brytyjskiej odzi podwodnej, która jest w fazie testów. w cisej tajemnicy w Loch Ness. Doszo do wypadku, w trakcie którego wewntrz odzi wytworzy si gaz chlorowy, w wyniku którego zgino trzech czonków zaogi.

Ponadto, wyjania Mycroft, Gabrielle jest w rzeczywistoci niemieck tajn agentk Ilse von Hoffmanstal. Holmes jest zdumiony, gdy dowiaduje si, e ona i niemieckie tajne suby wykorzystay go, aby poprowadzi j do odzi podwodnej za pomoc sprytnie gwintowanego przedmiotu. Ale Mycroft równie przeywa rozczarowanie: królowa Wiktoria potajemnie pojawia si osobicie o tej samej godzinie, aby zbada nowy wynalazek. Ale kiedy dowiaduje si, e ma by uywany do celów wojskowych, z oburzeniem odrzuca to jako niesportowe i nieberyjskie.

Ilse von Hoffmanstal zostaje aresztowana jako niemiecki szpieg, ale wkrótce zostaje wymieniona na brytyjskiego szpiega schwytanego w Niemczech. Na poegnanie wysya Holmesa na poegnanie z parasolem, uywajc alfabetu Morse'a , który Holmes wita z zadowoleniem.

Ale póniej Mycroft przesya swojemu bratu wiadomo, e Ilse zostaa zapana i stracona podczas szpiegowania w Japonii. Watson, który ze zdumieniem ledzi relacj Holmesa z Ilse, zdaje sobie spraw, e Holmes zakocha si w inteligentnej damie. Najwyraniej detektyw moe nawizywa relacje tylko z kobietami, które s mu duchowo bliskie.

Róne

Uwaany za jeden z jego najbardziej osobistych filmów, film bardzo róni si od oryginalnej koncepcji Wildera na znacznie duszy film odcinkowy. W ostatecznej wersji pozostay tylko dwa z zaplanowanych odcinków, chocia niektóre z pozostaych przypadków rozwizanych przez Holmesa w scenariuszu równie zostay nakrcone. Pierwotnie film mia by pokazany jako atrakcja objazdowa . H. w ramach wikszej imprezy przenoszcej si z miasta do miasta, przy czym poszczególne przypadki powinny by prawdopodobnie prezentowane oddzielnie od siebie. W gotowej formie film nie odniós wielkiego sukcesu finansowego, ale zyska uznanie krytyków.

Na prob reysera Billy'ego Wildera Miklós Rózsa dostosowa swój Koncert skrzypcowy op. 24 , któr skomponowa dla Jaschy Heifetza w 1956 roku do muzyki filmowej. Synny kompozytor filmowy moe by równie postrzegany jako dyrygent w jednej scenie filmu.

Makieta potwora zatona podczas krcenia w Loch Ness w 1969 roku. W kwietniu 2016 roku norweska firma Kongsberg Maritime poinformowaa, e wykorzystujc zapisy sonarowe, znalaza obiekt o wymiarach 9 × 4 m na dnie Loch Ness, który mia ksztat przypominajcy abdzia. i o co chodzi chyba z tym rekwizytem. Wedug wspóczesnych doniesie reyser Billy Wilder zada usunicia dwóch garbów na manekinie, które posuyy jako pywajce ciaa do stabilizacji modelu. Kongsberg nie chce odzyska obiektu, ale raczej sfotografowa go robotem nurkujcym.

synchronizacja

Niemiecki dubbing powsta dopiero w 1976 roku na zlecenie ZDF . Tutaj aktor Robert Stephens zosta nazwany przez Christiana Rode ; Ponad 25 lat póniej, Maritim suchowisko etykieta produkowany jest Sherlock Holmes suchowiska seri, w której Rode równie odgrywa rol Holmesa.

rola aktor Aktor gosowy
Sherlock Holmes Robert Stephens Christian Rode
Dr. John H. Watson Colin Blakely Harald Juhnke
Ilse von Hoffmanstal alias Gabrielle Valladon Geneviève Page Almut Eggert
Mycroft Holmes Christophera Lee Helmo Kindermann
Nicolas Rogozhin Clive Revill Gerd Martienzen
przedsibiorca pogrzebowy Stanley Holloway Arnold Marquis
Pani Hudson Irene Handl Tina Eilers
królowa Wiktoria Mollie Maureen Tilly Lauenstein
Kierownik hotelu Robert Cawdron Hans Nitschke
Przewodnik turystyczny James Copeland Hans W. Hamacher
stangret Michael Balfour Manfred Grote
Kobieta na wózku inwalidzkim Catherine Lacey Ursula War
Porter Alex McCrindle Eric Vaessen
Pierwszy furman John Garrie Hans W. Hamacher
Drugi furman Godfrey James Manfred Lehmann

Opinie

Film otrzyma w wikszoci pozytywne recenzje i uzyska 92% oceny na Rotten Tomatoes na podstawie 26 recenzji i 73% od widzów z okoo 4000 gosów. Na IMDb film otrzyma 7,1 na 10 moliwych gwiazdek z okoo 9700 gosami. (Stan na 21 padziernika 2019 r.)

 • "Ironiczna i spokojna komedia kryminalna (...). Zabawna, nieco melancholijna gra pozorów i rzeczywistoci, mitu i legendy, a take dwuznacznej moralnoci spoeczestwa; piknie umeblowana i wietnie zagrana." - Leksykon filmu midzynarodowego

Publikowanie pyt DVD i Blu-ray

pyta DVD

 • ycie osobiste Sherlocka Holmesa . MGM Home Entertainment, 2004
 • Prywatne ycie Sherlocka Holmesa - 90 lat United Artists, nr 115. United Artists , 2009
 • ycie osobiste Sherlocka Holmesa - wydanie specjalne z 2 dyskami. Koch Media , 2017

Blu-ray

 • Prywatne ycie Sherlocka Holmesa - wydanie specjalne. Koch Media, 2017

cieka dwikowa

 • Miklós Rózsa : ycie prywatne Sherlocka Holmesa. wiatowa premiera penej partytury . Tadlow Music i in. 2007, nonik dwiku nr. TADLOW004. Cyfrowe ponowne nagranie caej muzyki filmowej i dodatkowych utworów bonusowych przez Orkiestr Filharmoniczn Miasta Pragi pod dyrekcj Nic Raine (24-bitowe nagranie w wysokiej rozdzielczoci (HDCD))

literatura

 • Hardwick, Michael + Mollie: The private life of Sherlock Holmes, 1970 (Sherlock Holmes private life, 1973 and Holmes and the spy, 2006, ISBN 3-89840-213-4 ),
 • Michael Ross (red.), Oliver Bayan: Sherlock Holmes w filmie i telewizji. Podrcznik . Ksiki Baskerville, Kolonia 2003, 237 stron, ISBN 3-930932-03-2

linki internetowe

Indywidualne dowody

 1. Zaginiony sztuczny potwór odkryty w Loch Ness. W: orf.at. 15 kwietnia 2016, obejrzano 16 kwietnia 2016 .
 2. ycie prywatne Sherlocka Holmesa (1970). W: synchrondatenbank.de. ródo 2 listopada 2008 r .
 3. a b c The Private Life of Sherlock Holmes at Rotten Tomatoes (angielski) Szablon: Brak Rotten Tomatoes / Konserwacja / Import z, dostp 21 padziernika 2019 r.
 4. a b Prywatne ycie Sherlocka Holmesa w internetowej bazie danych filmów , dostp 21 padziernika 2019 r
 5. ^ Leksykon filmów midzynarodowych . Wydanie CD-ROM. Systhema, Monachium 1997
 6. ^ Adolf Heinzlmeier, Berndt Schulz: Lexicon Filmy w telewizji . Rozszerzona nowa edycja. Rasch i Röhring, Hamburg 1990, ISBN 3-89136-392-3 , s. 655

Opiniones de nuestros usuarios

Antoni Konopka

Podoba mi się ta strona, a artykuł o ycie osobiste Sherlocka Holmesa jest tym, którego szukałem.

Ana Niemiec

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej ycie osobiste Sherlocka Holmesa, są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.

Honorata Stankiewicz

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej ycie osobiste Sherlocka Holmesa

Adriana Sawicki

Uważam, że ten wpis o zmiennej ycie osobiste Sherlocka Holmesa jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.

Cezary Krawczyk

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.