ycie nie jest dla tchórzyInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o ycie nie jest dla tchórzy. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o ycie nie jest dla tchórzy zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących ycie nie jest dla tchórzy i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat ycie nie jest dla tchórzy. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o ycie nie jest dla tchórzy! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o ycie nie jest dla tchórzy, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny ycie nie jest dla tchórzy
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 2012
dugo 97 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor André Erkau
scenariusz Gernot Gricksch
produkcja Michael Eckelt
muzyka Steffen Kahles ,
Christoph Blaser
aparat fotograficzny Ngo The Chau
skaleczenie Claudia Wolscht
zawód

ycie nie jest dla tchórzy to tragiczna komedia o rodzinie próbujcej poradzi sobie ze mierci matki. Jest to filmowa adaptacja powieci pod tym samym tytuem autorstwa Gernota Grickscha , który jest take autorem scenariusza .

akcja

Po niespodziewanej, przypadkowej mierci jego ony Babette, ycie Markusa i jego 15-letniej córki Kim jest do góry nogami. Kiedy babcia Kima Gerlinde, która faktycznie chce pomóc ojcu i córce, dowiaduje si, e ma raka i przechodzi chemioterapi, wszystko nie jest atwiejsze. Dopiero pielgniarka geriatryczna Paula wprowadza w stan odprenia. Gerlinde pocztkowo ukrywa swoj chorob przed rodzin i udaje, e podróuje. Z pomoc Pauli przeprowadza w domu chemioterapi. Pewnego dnia Paula pomyli, e lepiej byoby poinformowa o tym Markusa.

Kim zakochuje si w Alexie, który porzuci szko i ucieka z nim z ich skomplikowanego domu w Danii do wakacyjnej kolonii. Ojciec Markus chce j sprowadzi z powrotem i poda za ni z babci Gerlinde i pielgniark Paul. Spotykasz dwoje modych ludzi w wiosce wakacyjnej i wracasz z Kim. W drodze powrotnej babcia spokojnie umiera w samochodzie, a film koczy si pojednawczym pogrzebem.

to

ycie nie jest dla tchórzy zostao wyprodukowane przez Riva Filmproduktion we wspópracy z WDR , Arte i Senator Film Produktion . wiatowa premiera odbya si 24 wrzenia 2012 roku w ramach Festiwalu Filmowego w Zurychu . W Niemczech film trafi do kin 18 kwietnia 2013 roku .

Przyjcie

Film podejmuje ciki temat z niezwyk atwoci i zachwyca wiarygodnie narysowanymi postaciami i komicznymi wskazówkami, a take wraliwoci na proces aoby.

W filmie ycie nie jest dla tchórzy reyser André Erkau stworzy poruszajc i czsto mroczn, tragiczn komedi o tematyce mierci i radzenia sobie z alem.

Nagrody

Festiwal Filmowy w Zurychu 2012

  • Nominowany w kategorii niemieckojzycznego filmu fabularnego

Niemiecka Nagroda Filmowa 2013

German Actor Award 2014

Jowisz 2014

  • Wotan Wilke Möhring uhonorowany tytuem najlepszego niemieckiego aktora
  • Rosalie Thomass nominowana do nagrody dla najlepszej niemieckiej aktorki
  • Nominowany do najlepszego filmu niemieckiego

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. ycie nie jest dla tchórzy. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 7 listopada 2014 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 
  2. ycie nie jest dla tchórzy . W: Stern . 15 padziernika. Zarchiwizowane od oryginau w dniu 22 padziernika 2014 r. Pobrano 18 padziernika 2016 r.

Opiniones de nuestros usuarios

Karina Chrzanowski

Podoba mi się ta strona, a artykuł o ycie nie jest dla tchórzy jest tym, którego szukałem.

Eugeniusz Marcinkowski

Podane informacje o zmiennej ycie nie jest dla tchórzy są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.