ycie moe by takie pikneInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o ycie moe by takie pikne. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o ycie moe by takie pikne zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących ycie moe by takie pikne i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat ycie moe by takie pikne. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o ycie moe by takie pikne! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o ycie moe by takie pikne, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny ycie moe by takie pikne
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1938
dugo 85 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 0
Prt
Dyrektor Rolf Hansen
scenariusz Jochen Huth
produkcja Studio filmów dwikowych Carl Froelich & Co.
muzyka Hansom Milde-Meissner
aparat fotograficzny Reimar Kuntze
skaleczenie Gustav Lohse
zawód

ycie moe by tak pikne to niemiecki film Rolf Hansen od 1938. Jest on oparty na sztuce Ultimo przez Jochena Huth , który równie napisa scenariusz. W 1950 roku ukaza si pod tytuem Eine Frau fürs Leben .

akcja

Wspomnienia opowiadaj o modym maestwie agenta ubezpieczeniowego Hannesa i jego ciarnej ony Nory. Mieszkaj w ciasnym, umeblowanym pokoju, ssiedzi knuj intrygi, ich sytuacja finansowa jest trudna. Niezwykle oszczdny Hannes nie ma wystarczajcej liczby kontraktów i nie osiga celu jako agent ubezpieczeniowy. Rozczarowana Nora próbuje wic pracowa w domu i pracuje do pónych godzin nocnych, co jednak obcia zwizek. Kiedy dostaje sta posad, jest nkana przez menadera. Zniszczony i zazdrosny bez powodu Hannes odwraca si od niej coraz bardziej. Po upadku ze schodów Nora miaa przedwczesny poród, a Hannes i Nora pogodzili si w jej chorym óku.

produkcja

Strzelanina miaa miejsce od 11 sierpnia 1938 r. Do padziernika 1938 r. W Berlinie i okolicach. Film nawizuje do tradycji ponurych, realistycznych filmów z czasów Republiki Weimarskiej i przez to w duej mierze nie odpowiada polityce filmowej narodowego socjalizmu . Aby mimo wszystko przej przez biuro kontroli filmowej , skrócono go o okoo jedn czwart pierwotnej dugoci. Midzy innymi usunito sekwencj w nowej dzielnicy budynków w Berlinie, w której Hannes i Nora chcieliby wynaj dom jednorodzinny. W odniesieniu do poyczki maeskiej wprowadzonej przez rzd narodowych socjalistów , Hannes wypowiada nastpujce zdanie: Poyczka maeska - czy mylisz, e chc zacz nasze maestwo od samego pocztku od dugów i spat!.

Wiosn 1938 roku zamierzony tytu filmu zosta oparty na sztuce Hutha Ultimo , a kiedy rozpoczto zdjcia, zmieniono go na A Human Being Born . Pod koniec wrzenia nazywa si Glück auf Rata , od tego czasu ycie mogo by takie pikne . Pod tytuem ycie moe by takie pikne , film by wywietlany przez kilka dni w Wiedniu po zatwierdzeniu 20 grudnia 1938 roku. 5 stycznia 1939 r. Minister propagandy Joseph Goebbels wyda komunikat prasowy: Film Ufa ycie moe by takie pikne zosta zakazany. Jest to sprzeczne z zasadami polityki ludnociowej narodowego socjalizmu i czciowo jest im bezporednio przeciwne ...

Po zakoczeniu wojny autor i reyser próbowali przywróci pierwotn wersj, ale udao si to tylko czciowo. Premiera fragmentu odbya si 9 lutego 1950 roku pod tytuem Eine Frau fürs Leben w Hamburgu. Film zosta wydany w NRD w 1962 roku, poniewa ycie moe by takie pikne . Dopiero w 1990 roku zaprezentowano kopi odrestaurowan w Filmotece w NRD, do której dodano kilka wczeniej brakujcych scen. W nim mod par mona zobaczy zarówno w sklepie meblowym, jak i podczas ogldania domu w nowej dzielnicy.

krytyka

W wydanym przez Reclam Lexikon des Deutschen Films (1995) Thomas Kramer pochwali subtelne-realistyczne, nie upikszone, ale niezwykle trzewe przedstawienie codziennego ycia i rodowiska, które uwidacznia spoeczne sprzecznoci midzy ideologi pastwow a rzeczywistoci spoeczn. Dwaj gówni aktorzy daliby najlepsze dramatyczne role w swoich karierach w niezwykle wraliwej interpretacji maonków.

literatura

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. F.-B. Habel: Poci filmy. Cenzura w kinie , s.62
  2. ^ Karlheinz Wendtland: Ukochany Kintopp. Urodzony w 1937 i 1938 , s. 224

Opiniones de nuestros usuarios

Norbert Kot

Ładny artykuł z _zmienna.

Emilia Baran

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej ycie moe by takie pikne pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o ycie moe by takie pikne tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.

Olaf Nowacki

Ten wpis o ycie moe by takie pikne był właśnie tym, co chciałem znaleźć.

Roksana Madej

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o ycie moe by takie pikne.