ycie jest za dugieInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o ycie jest za dugie. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o ycie jest za dugie zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących ycie jest za dugie i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat ycie jest za dugie. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o ycie jest za dugie! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o ycie jest za dugie, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny ycie jest za dugie
ycie jest za dugie (premiera austriacka 2010.09.01) Meret Becker, Markus Hering.jpg
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 2010
dugo 86 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Dani Levy
scenariusz Dani Levy
produkcja Manuela Stehr
muzyka Niki Reiser
aparat fotograficzny Carl-Friedrich Koschnick
skaleczenie Elena Bromund
zawód

Life is Too Long to niemiecki film szwajcarskiego reysera Dani Levy z 2010 roku.

akcja

ydowski filmowiec Alfi Seliger, 52, nazywa si Nebbich, to jidysz termin na niepowodzenie. Przeywa kryzys yciowy i twórczy: jego ona Helena, która jako aktorka gosowa w duej mierze zapewnia utrzymanie rodziny, czuje si zaniedbana i zdradza swojego reysera Johannesa; jego dzieci Romy i Alain s w okresie dojrzewania i gardz swoim ojcem; jego ekscentryczna matka, bya gwiazda filmowa, irytuje go cigymi telefonami i melodramatycznymi wystpami. Do tego dochodzi profesjonalne zaklcie suche: jego ostatni sukces, komedia The Blue Wonder , mia miejsce kilka lat temu i od tego czasu nie móg zrealizowa pomysu na film. Chodzi z imprezy na imprez, aby spotka ludzi z filmu i sprzeda im swój scenariusz o kontrowersjach zwizanych z kreskówkami . Tytu roboczy: Mo-ha-hammed . Seliger jest zmczony robieniem lekkich komedii i chce z humorem powici si powanemu tematowi. Jego wysiki s jednak bezowocne, dopóki nie poznaje Natashy, kochajcej rosyjskiej ony wpywowego producenta filmowego Miesbach-Boronowskiego: traktuje zarówno swojego ma, jak i Alfiego z kobiec broni i nakania producenta do podpisania kontraktu z Seligerem; otwarcie nawouje do kobiecej roli.

Aby zebra pienidze na swój projekt, Seliger wbrew swojemu przekonaniu podejmuje dobrze patn prac jako reyser odcinków opery mydlanej . Kiedy stawia aktorom zbyt wysokie wymagania, zosta zwolniony. W tym samym czasie potyka si z jednego baaganu do drugiego, amie nog i rk, musi przej gastroskopi i kolonoskopi u profesora Mohra i dowiaduje si, e ma raka (który jednak leczy operacyjnie). Wreszcie zostaje oszukany przez Miesbach-Boronowski: Seliger przeoczy drobny druk w kontrakcie i musi dowiadczy, jak jego scenariusz do serialu RTL jest pomieszany wokó rysownika. Wyglda na to, e wszystko spiskowao przeciwko niemu, a ponadto traci prawie ca swoj fortun z powodu niekompetentnego doradcy inwestycyjnego. Tylko gwiazda mydo Caro, kochankiem starzejcej si gwiazdy filmowej Georg Maria Stahl, rozumie Seliger i jego potrzeby: Podczas nocnego spotkanie w kpieli solankowej , dwa bliej - platonicznie . To take Caro jest jedynym Alfisem, który podziela nage uwiadomienie sobie: on, ona i wszyscy inni ludzie wokó nich s tylko rolami w filmie.

Od tego momentu fabua staje si surrealistyczna: Seliger oddziela si od scenariusza , szuka swojego reysera i scenarzysty, konfrontuje go i czyni odpowiedzialnym za swój los. Kiedy sytuacja Alfiego i jego stan umysu pogorszyy si, a rzeczywisto, sny i fikcja groziy rozmyciem, próbowa si zabi przy pomocy ton tabletek nasennych i uspokajajcych, alkoholu i rodków czyszczcych: jego terapeuta Tabatabei mia go jak zalecane w ostatecznoci; Ale nawet to zawodzi: po dniach w piczce budzi si w klinice profesora Mohra i godzi si z on przy óku. Po pojawieniu si na Festiwalu Filmowym w Wenecji - wymarzonym lub prawdziwym, pozostaje niejasne - jako uznany odnoszcy sukcesy reyser nastpuje niezapomniane spotkanie rodzinne: jego matka wyznaje, e bya kiedy kochank Miesbacha-Boronowskiego, a Alfi jest jego synem. Po kolejnych burzliwych i zagmatwanych uwikaniach Alfi znajduje si w óku z on.

Recenzje

Recenzje filmu s w wikszoci ostrone i negatywne. DIE ZEIT nazywa ten film jednoczenie zabawnym i mczcym, a przede wszystkim chwali wykonanie Markusa Heringa: Bez Heringa wszystko byoby po prostu slapstickiem. Spiegel Online potwierdza tendencj reysera do artowania na wasny koszt i bez koca Larmoyanz i konkluduje : Tak jak na pocztku szybko traci wadz reysersk w przeraajco sabych scenach o przemyle filmowym pod wzgldem szybkoci i timingu, wic w kocu wpltuje si w medytacj nad rzeczywistoci i rzeczywistoci filmow. Równie Süddeutsche Zeitung robi niewiarygodn ilo haasu, mówi Dani Levy, jako filmowiec to mimoza i krytykuje wystp Markusa Heringa jako cicie Woody'ego Allena . Dalej: Jeli chodzi o wgld w biznes filmowy i telewizyjny, film wyglda cakiem retro. Jüdische Allgemeine krytykuje, e imponujce aktorstwo Markusa Heringa to niestety wszystko, co mona pomyle midzy komediami i dramaturgi mona przypisa opalizujcym paskom . Pocztkowo lekkomylna tragiczna komedia w stylu Woody'ego Allena przeksztaca si wkrótce w ciki oowiu ppek . Levy narusza pierwsze przykazanie kadego artysty: nie powiniene zanudza swojej publicznoci.

Indywidualne dowody

  1. Certyfikat dopuszczenia do uytku na cae ycie jest za dugi . Dobrowolna samoregulacja brany filmowej , sierpie 2010 (PDF; numer testu: 123 253 K).
  2. ^ Thomas E. Schmidt w ZEIT , opublikowany 26 sierpnia 2010, obejrzano 2 wrzenia 2010
  3. Christian Buß : tragiczna komedia Life is too long: Dish artuje na wasny koszt , Spiegel Online , opublikowana 27 sierpnia 2010 r., Obejrzano 2 wrzenia 2010 r.
  4. ^ Fritz Göttler w Süddeutsche Zeitung , opublikowany 26 sierpnia 2010, obejrzano 3 wrzenia 2010
  5. Phillip Engel w Jüdischen Allgemeine , opublikowano 26 sierpnia 200, obejrzano 3 wrzenia 2010

linki internetowe

Commons : Life is Too Long  - zbiór zdj, filmów i plików audio

Opiniones de nuestros usuarios

Honorata Janiszewski

Ten artykuł o zmiennej ycie jest za dugie przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.

Szymon Bielecki

To dobry artykuł dotyczący ycie jest za dugie. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Peter Szulc

Podoba mi się ta strona, a artykuł o ycie jest za dugie jest tym, którego szukałem.

Norbert Zych

Ten wpis na ycie jest za dugie sprawił, że wygrałem zakład, co mniej niż uzyskanie dobrego wyniku.