ycie jest pikne (1997)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o ycie jest pikne (1997). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o ycie jest pikne (1997) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących ycie jest pikne (1997) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat ycie jest pikne (1997). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o ycie jest pikne (1997)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o ycie jest pikne (1997), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
niemiecki tytu ycie jest pikne
Tytu oryginalny ywotno i pikno
Kraj produkcji Wochy
Oryginalny jzyk woski , niemiecki , angielski
Rok wydania 1997
dugo 116 minut
Ocena wiekowa FSK 6
Prt
Dyrektor Roberto Benigni
scenariusz Vincenzo Cerami
Roberto Benigni
produkcja Gianluigi Braschi
Elda Ferri
John M. Davis
muzyka Nicola Piovani
aparat fotograficzny Tonino Delli Colli
skaleczenie Simona Paggi
zawód

Life is Beautiful (Oryginalny tytu: La vita è bella [la vita blla] ) to woski film z 1997 roku wyreyserowany przez Roberto Benigni , który by wspóautorem scenariusza i zagra gówn rol.

wtek

Tragikomedia rozgrywa si na obrzeach II wojny wiatowej i skada si z dwóch czci fabularnych, które s mniej wicej tej samej dugoci. Pierwsza poowa w humorystyczny sposób opowiada o tym, jak ydowski yd Guido radzi sobie ze swoim yciem, zabiegajc o swoj ukochan ksiniczk Dor i wreszcie zdobywajc j za on. Podczas gdy Dora pracuje jako nauczycielka w maym woskim miasteczku, Guido prowadzi ma ksigarni, w której czasami pomaga ich syn Giosuè. To, e Giosuè bawi si zabawkowym czogiem, nabiera znaczenia w drugiej czci opowieci.

Zaczyna si to od deportacji Guido i Giosuè do narodowosocjalistycznego obozu koncentracyjnego . Dora daje si te dobrowolnie wprowadzi do obozu, którego winiowie zmuszani s do cikiej pracy w nieludzkich warunkach. Aby ochroni syna i uratowa go przed przeraajc rzeczywistoci, Guido mówi mu, e pobyt to skomplikowana gra, której zasad trzeba przestrzega, aby w kocu wygra prawdziwy czog. Ojciec dokada wszelkich stara, aby pobyt syna w obozie by jak najprzyjemniejszy i zachowa pozory oszustwa.

Kiedy pod koniec wojny w obozie wybucho zamieszanie, Guido przebra si za kobiet, aby niepostrzeenie dosta si do dziau kobiecego i tam poszuka swojej ony Dory. Ale zostaje odnaleziony i zastrzelony, podczas gdy Giosuè, wci niczego niepodejrzewajcy i podajcy za ostatnimi instrukcjami ojca, ukrywa si. Nastpnego dnia dziecko zostaje zabrane w opuszczonym obozie przez amerykaskiego czogist i zabrane, dlatego wierzy, e rzeczywicie wygra gr. Wkrótce potem Giosuè, siedzc na swoim czogu i jadc wzdu dugiej linii uwolnionych winiów, ponownie odnajduje swoj matk i podekscytowany opowiada jej o swoim zwycistwie, prawdziwym czogu. Film koczy si jego sowami: To moja historia, to powicenie, jakie zoy mój ojciec, to by jego dar dla mnie. Wygralimy gr. "

Muzyka filmowa

 1. Buon giorno principessa
 2. ywotno i pikno
 3. Viva Giosuè
 4. Grand Hotel Valse
 5. La notte di favola
 6. La notte di fuga
 7. Le uova nel ma
 8. Grand Hotel Fox
 9. Il treno nel buio
 10. Arriva il carro armato
 11. Walc larmoyante
 12. L'uovo di struzzo - danza etiope
 13. Gobek kapuciany
 14. Il gioco di Giosuè
 15. Barkarola
 16. Guido e ferrucio
 17. Abbiamo vinto

produkcja

Film by krcony od listopada 1996 do kwietnia 1997 w Arezzo , Montevarchi , Castiglion Fiorentino , Cortona , Ronciglione i Papigno . Obóz koncentracyjny w filmie to w rzeczywistoci stara fabryka niedaleko Terni . Reyserowi doradzali Shlomo Venezia , ocalay z Auschwitz oraz historyk Marcello Pezzetti .

ycie jest pikne to ostatni film operatora Tonino Delli Colli .

to

Ojciec Benigniego spdzi dwa lata w obozie koncentracyjnym Bergen-Belsen , a La vita è bella opiera si czciowo na jego dowiadczeniu.

synchronizacja

Niemiecka synchronizacja zostaa oparta na ksice dialogowej Jörga Hartunga. Za dialog odpowiada Joachim Tennstedt.

rola Aktorka Aktor gosowy
Guido Orefice Roberto Benigni Joachim Tennstedt
Dora Nicoletta Braschi Zuzanna Bonasewicz
Eliseo Orefice Giustino Durano Hermann Ebeling
Giosuè Orefice Giorgio Cantarini Do Völgera
Dr. Lessing Horst Buchholz Horst Buchholz
Inspektor szkolny Giuliana Lojodice Ruth Küllenberg

Przyjcie

Zysk brutto

Z kasowym US $ 228,9 mln , ycie jest pikne byo na wiecie najbardziej udanych woski film do tej pory, ale w samych Woszech zosta zepchnity na drugie miejsce w 2011 roku w filmie Che bella giornata .

krytyka

Film, majcy pochwali potg fantazji i ludzk wol przetrwania, zaczyna si od ywego romansu o baniowych wydwikach, a koczy w gorzko-absurdalnej tragedii, w której miech zamienia si w bolesny odruch. Próba wykorzystania tragikomiksu do upamitnienia Holokaustu pozostaje spraw wysoce ambiwalentn, ale film, wystawiony z wielk wraliwoci i powag, zasuguje na szacunek jako poruszajca próba stworzenia kinowych obrazów dla niezomnej godnoci w szczególny sposób odnalezienia Holokaustu ofiary. Rygor, kierowany gbokim czowieczestwem, z jakim podchodzi si do tematu uwikanego w strefy tabu i szyfrów, staje si zupenie wyjtkowym wydarzeniem.

Nagrody

Film otrzyma m.in. nastpujce nagrody:

Zobacz te

 • Dzie, w którym paka klaun : podobny tematycznie poprzedni film, który jednak nigdy nie zosta wydany. Reakcja Lewisa na Life is Beautiful 2015: Benigni ukrad mi ten pomys, ale dobrze sobie poradzi. Nie zachowywa si waciwie, ale to wspaniay film .

literatura

 • Corinna Schlicht: miejc si z Holokaustu: dochodzenia w sprawie La vita è bella Roberto Benigniego. W tym. (Red.): Plany yciowe. Analizy literaturoznawcze i filmoznawcze. Karl Maria Laufen, Oberhausen 2005. ISBN 3-87468-213-7 . S. 150-159.
 • Tobias Ebbrecht: Obrazy historyczne w pamici medialnej. Filmowe narracje o Holokaucie. transkrypcja, Bielefeld 2011, ISBN 978-3-8376-1671-2 , s. 183-202.

linki internetowe

Indywidualne dowody

 1. Wyniki kasowe w Internetowej Bazie Filmów dostpne 18 padziernika 2010 r.
 2. ycie jest dobre. W: Leksykon Filmów Midzynarodowych . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 r .Szablon: LdiF / Konserwacja / Uyty dostp 
 3. ycie jest pikne ( pamitka z oryginaem z 4 marca 2016) Info: Archiwum Link zosta automatycznie wstawiony i jeszcze nie sprawdzone. Sprawd link do oryginau i archiwum zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie. Akademia Sztuki i Nauki Filmowej. ródo 28 grudnia 2010 . @1@2Szablon: Webachiv / IABot / awardsdatabase.oscars.org
 4. Dzie, w którym paka klaun na welt.de/Kultur

Opiniones de nuestros usuarios

Czeslaw Chojnacki

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej ycie jest pikne (1997)

Damian Kucharski

Artykuł o ycie jest pikne (1997) jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Sebastian Wasilewski

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.