ycie jest nasze (1936)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o ycie jest nasze (1936). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o ycie jest nasze (1936) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących ycie jest nasze (1936) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat ycie jest nasze (1936). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o ycie jest nasze (1936)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o ycie jest nasze (1936), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki ycie jest nasze
Tytu oryginalny La vie est à nous
Kraj produkcji Francja
Oryginalny jzyk Francuski
Rok wydania 1936
dugo 62 minuty
Prt
Dyrektor Jean Renoir
scenariusz Jean Renoir, Jean-Paul Dreyfus (Jean-Paul Le Chanois), Jacques Becker , André Zwobada , Pierre Unik , Henri Cartier-Bresson , Paul Vaillant-Couturier , Jacques Brunius , Marc Maurette , Maurice Lime .
produkcja Komunistyczna Partia Francji
muzyka The Internationale , pie Komsomou Dymitra Szostakowicza i inne piosenki robotnicze
aparat fotograficzny Léo Mirkine
skaleczenie Marguerite Renoir

Life is ours to pó-dokumentalny film zrealizowany przez Jeana Renoira w 1936 roku z inicjatywy Francuskiej Partii Komunistycznej , który powsta jako kampania reklamowa dla lewicowego rzdu Frontu Ludowego .

akcja

ycie naley do nas przedstawia w pódokumentalnej formie mieszanin sfilmowanych fragmentów dokumentalnych i scen z gier fabularnych wydarze, które rozgrywaj si w codziennej rzeczywistoci klasy robotniczej, chopstwa i buruazji: Zarzd firmy organizuje masowe zwolnienia, w fabryce strajk zapobiega zwolnieniom starszych pracowników. Chopi wspierani przez bojowych obywateli zapobiegaj konfiskacie majtku biednego chopa, a mody bezrobotny, który nie ma co je, jest witany i karmiony przez modych komunistów.

Uwagi produkcyjne

Life is ours zostao po raz pierwszy zaprezentowane 7 kwietnia 1936 roku, ale szerokiej publicznoci francuskiej udostpniono je dopiero 33 lata póniej, 12 listopada 1969 roku. Niemiecka premiera miaa miejsce 2 marca 1973 roku w trzecim programie Hessischer Rundfunk jako orygina z napisami.

W wielu scenach oprócz amatorów pojawiaj si znani aktorzy i inni filmowcy, którzy inaczej znaleli prac w zwykych filmach fabularnych, w tym Madeleine Sologne , Jean Dasté , Gaston Modot , Roger Blin i Wladimir Sokoloff, a take mody komunista, a póniej reyser filmowy Jean-Paul Le Chanois i jego kolega Jacques Becker .

krytyka

W Leksykonie filmów midzynarodowych jest napisane: Film dokumentalny powsta w 1936 roku na pocztku ery Frontu Ludowego na zlecenie Partii Komunistycznej, która wykorzystaa go do kampanii wyborczej do Zgromadzenia Narodowego i wykorzystywaa go tylko na zgromadzeniach politycznych. (...) To film propagandowy, który stara si zmobilizowa robotników przeciwko faszyzmowi i gloryfikuje Parti Komunistyczn jako matk mas. Koczy si niekoczcym si marszem, w którym - zajmowani stereotypowo - robotnicy i pracownicy, mczyni i kobiety, intelektualici i rolnicy cign za sob i gono piewaj Internationale.

Indywidualne dowody

  1. ycie jest nasze. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 1 stycznia 2019 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Chris Ciesielski

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na ycie jest nasze (1936) i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Mariusz Kubiak

Myślałem, że wiem już wszystko o zmiennej, ale w tym artykule zweryfikowałem, że pewne szczegóły, które uważałem za dobre, nie były tak dobre. Dziękuję za informacje.

Zygmunt Szczepaniak

Dla takich jak ja szukających informacji na temat ycie jest nasze (1936), jest to bardzo dobra opcja.