Wola Dr. CordelierInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Wola Dr. Cordelier. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Wola Dr. Cordelier zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Wola Dr. Cordelier i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Wola Dr. Cordelier. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Wola Dr. Cordelier! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Wola Dr. Cordelier, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Wola Dr. Cordelier
Tytu oryginalny Le testament du Docteur Cordelier
Kraj produkcji Francja
Oryginalny jzyk Francuski
Rok wydania 1959
dugo 95 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 16
Prt
Dyrektor Jean Renoir
scenariusz Jean Renoir
produkcja Jean Renoir
muzyka Joseph Kosma
aparat fotograficzny Georges Leclerc
skaleczenie Renée Lichtig
zawód

Wola Dr. Cordelier to wyprodukowany we Francji horror z 1959 roku w czerni i bieli , przedstawiajcy dziwny przypadek Dr. Jekyll i Mr. Hyde zaadaptowali si. Rol lekarza i jego alter ego przejmuje dr. Cordelier i Opals. Film zosta wyprodukowany dla francuskiej telewizji.

Naley podkreli, e Barrault prawie nie ma makijau, gdy naladuje zoczyc Opale: tylko policzki obite gumowymi kulkami i rozczochran fryzur.

akcja

Podobnie jak jego literacki wzór do naladowania, Dr. Cordelier w swoim paryskim laboratorium w poszukiwaniu leku, który pozwoli odkry prawdziw natur czowieka. Próbuje narkotyku na sobie i staje si Opale, szalonym zoczyc bez sumienia. Odwiedza Pary gównie noc. Kpi i rani mczyzn o kulach, bije dziewczyn na ulicy i straszy swojego koleg dr. Severin na mier. Cordelier coraz bardziej upodoba sobie opale. Jednak kiedy zabija przechodnia i popenia w ten sposób morderstwo , próbuje uciec od niego. Ale jest ju za póno, a on sam siebie ocenia .

Recenzje

Horror, opracowany z ponurym humorem, by dla Renoira przede wszystkim filmem eksperymentalnym pod wzgldem aktorskim. Krci zamknite sceny jako cao i nagrywa je jednoczenie maksymalnie omioma kamerami. Nie tylko ta metoda jest odpowiedzialna za niezwyk obecno aktorsk Barrault .

Ciekawostk i nowoci w tej wersji jest mistrzowski wysiek Renoira aktora Jean-Louisa Barraulta, który poleci si do tej roli ze wzgldu na kontrastujce ze sob cechy suchego, zimnego, sztywnego aktora i lekkiego, przewiewnego, gestykulujcego mima. Przemiana nie jest ju wynikiem mniej lub bardziej zrcznej maski, ale rzeczywistej, fizycznej zmiany w dwóch rónych stanach materii [...] Nawiasem mówic, odrywajc si od liter z opowieci Stevensona, Renoirowi udao si nakrci kolejny film który jest bliszy duchowi pisarza ni jakikolwiek inny. "

- Leksykon horrorów : Bazin, Jean Renoir

Ulotnie zmodernizowana kopia opowiadania Stevensona. Pomimo dobrze obsadzonej roli gównej, mao znaczca praca. "

literatura

  • Robert Louis Stevenson : Ciekawy przypadek dr. Jekyll and Mr. Hyde (Dziwny przypadek dr Jekylla i pana Hyde'a); Wiesbaden 1955

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Wola Dr. Cordelier. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 
  2. patrz Ronald M. Hahn i Volker Jansen: Lexikon des Horrorfilms , Bastei-Lübbe, Bergisch Gladbach 1989, ISBN 3-404-13175-4
  3. Ev. Monachijskie Stowarzyszenie Prasowe, przegld nr 314/1961

Opiniones de nuestros usuarios

Ania Strzelecki

Świetny post o Wola Dr. Cordelier.

Patryk Czaja

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.

John Andrzejewski

Wreszcie artykuł o Wola Dr. Cordelier, który jest łatwy do przeczytania.