wityniaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o witynia. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o witynia zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących witynia i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat witynia. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o witynia! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o witynia, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Maa witynia to opowiadanie Wernera Bergengruena, które ukazao si w Zurychu w 1950 roku. ZDF wyemitowa wersj filmow 15 padziernika 1966 roku.

Babcia z Rosji tsknie wspomina nieszczliw mio do polskiego powstaca .

czas i miejsce

Babcia opowiada incydent z Biaorusi z pocztku XX wieku.

ksztat

Babcia jest wdow po podpukowniku, który za ycia uczy historii wojen w Petersburgu . Teraz starsza pani odwiedza dom, w którym si urodzia, majtek Makarjewskoje i opowiada swojej wnuczce Jelisavecie histori swojej ukochanej z dziecistwa.

zadowolony

Babcia opowiada, e w tamtym czasie, na krótko przed zarczynami z przyszym mem, czasami chodzia na spacer po osiedlowym parku. Jej ulubionym celem by drewniany domek letni, maa biaa witynia po grecku. Pewnego dnia znalaza w nim modego, zgrzybiaego polskiego uchodc, którego przez trzy dni ukrywaa przed rodzicami i innymi Rosjanami, opiekowaa si nim i pomagaa w ucieczce. Polski oficer bra udzia w powstaniu przeciwko Rosji . W guberni biaoruskiej panowa stan wojenny, a osoby udzielajce schronienia powstacom podlegay karze. Zbieg nazywa si Jerome, a poza tym milcza. Studiowaby na zagranicznych uczelniach, kocha Christopha Willibalda Glucka i chcia wolnej Polski. Dla narratora nie jest jasne, jak jej miae wysiki niesienia pomocy w tamtym czasie mogy pozosta niewykryte. Podejrzewa, e mio daa jej moc ukrywania si. Jako nastolatka bya naiwna. Poprosia wic oficera, który wkrótce musia dalej ucieka, o wiadomo, w której miaby j poinformowa o swoim dalszym losie. Oczywicie taka nieostrono bya wykluczona dla dowiadczonego powstaca. Nie móg poda za swoim sercem. Moda Rosjanka trzymaa si trzech sów podaj za moim sercem - ale mówiy o wzajemnej mioci. Kiedy si rozstaa, dostaa pocaunek w usta, choby w formie ulotnego dotyku. ya na tym przez lata, ale nie bez powodu musiaa wyj za Rosjanina. Maestwo, które zostao pobogosawione dziemi, nie uszczliwio narratora, ale mimo to byo usatysfakcjonowane. A wic suma jej ycia jest filozoficzna: nie jest w peni zadowolona ze swojej satysfakcji, ale kto wie, prawdopodobnie te nie byaby w peni zadowolona ze swojego szczcia.

literatura

ródo

 • Werner Bergengruen: witynia. Story (= The Little Books of the Ark. Tom 90, ZDB -ID 251917-3 ). Peter Schifferli Verlags AG Die Arche, Zurych 1950.

Literatura dodatkowa

 • Frank-Lothar Kroll (red.): Sowo i poezja jako miejsce schronienia w trudnych czasach. Gebrüder Mann, Berlin 1996, ISBN 3-7861-1816-7 .
 • Gero von Wilpert : Leksykon literatury wiatowej. Sownik biograficzno-bibliograficzny na podstawie autorów i prac anonimowych. Niemieccy autorzy. A - Z. Czwarte, cakowicie zmienione wydanie. Kröner, Stuttgart 2004, ISBN 3-520-83704-8 , s. 50.

Indywidualne dowody

 1. ^ Kroll (red.): Sowo i poezja jako miejsce schronienia w trudnych czasach. 1996, s. 66.
 2. Wideo Das Tempelchen  in the ZDFmediathek , dostp 26 stycznia 2014. (offline)
 3. ^ W. Bergengruen: Maa witynia. Zurych 1950, s. 5.
 4. ^ W. Bergengruen: Maa witynia. Zurych 1950, s. 6 i 7.
 5. ^ W. Bergengruen: Maa witynia. Zurych 1950, s.41.
 6. ^ W. Bergengruen: Maa witynia. Zurych 1950, s. 26.
 7. ^ W. Bergengruen: Maa witynia. Zurych 1950, s. 34.
 8. ^ W. Bergengruen: Maa witynia. Zurych 1950, s. 44.
 9. ^ W. Bergengruen: Maa witynia. Zurych 1950, s. 47.

Opiniones de nuestros usuarios

Christopher Kurowski

Myślałem, że wiem już wszystko o zmiennej, ale w tym artykule zweryfikowałem, że pewne szczegóły, które uważałem za dobre, nie były tak dobre. Dziękuję za informacje.

Kacper Duda

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.

Tomasz Turek

Informacje o zmiennej witynia są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.