wiato na kocu wiataInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o wiato na kocu wiata. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o wiato na kocu wiata zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących wiato na kocu wiata i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat wiato na kocu wiata. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o wiato na kocu wiata! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o wiato na kocu wiata, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki wiato na kocu wiata
Tytu oryginalny La luz del fin del mundo
Kraj produkcji Hiszpania , Wochy , Francja , Liechtenstein
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1971
dugo 120 minut
Prt
Dyrektor Kevin Billington
scenariusz Tom Rowe
po Jules Verne
produkcja Kirk Douglas
Ilya Salkind
Alexander Salkind
muzyka Piero Piccioni
aparat fotograficzny Henri Decaë
Cecilio Paniagua
skaleczenie Bert Bates
zawód

wiato na kocu wiata (tytu oryginalny: La luz del fin del mundo ) to hiszpasko-wosko-francusko-Liechtenstein film wydany w 1971 roku przez Kevina Billingtona na podstawie powieci Latarnia morska na kocu wiata , która po mier Julesa Verne'a , którego syn Michel zosta zrewidowany.

wtek

Na wyspie piraci napadaj na trzech latarników. Tylko jeden, Will Denton, przeywa atak Jonathana Kongre'a. Od tej pory piraci uywaj latarni morskiej do wprowadzania w bd statków i pldrowania ich po rozbiciu. Denton, który obserwuje wszystko ze schronu, jest w stanie uratowa jednego z pasaerów. Kiedy Kongre si o tym dowie, bierze pikn Arabell jako zakadniczk i chce rzuci ni wyzwanie Dentonowi. Denton i jego nowy przyjaciel Virgilio musz teraz powstrzyma piratów.

Lokalizacja

Pod latarni morsk w kataloskim parku przyrody Cap de Creus znajduje si tablica ogosze przypominajca prace filmowe w 1970 roku.

krytyka

Wcigajcy film przygodowy, który zmienia stereotypy tego gatunku w ich przeciwiestwo i rozwija niemal bolenie powoln progresj za bez adnej romantyzacji. Znakomicie sfotografowany film w konfrontacji gównych bohaterów bardziej przypomina subtelne powieci Hermana Melville'a ni fantastyczne historie Juliusza Verne'a. Drastyczne cicia wyeliminoway niektóre okruciestwa, ale take pozbawiy film znacznej czci znaczenia i rytmu narracji .

linki internetowe

Specjalna wersja filmowa

  • Piccolo Film mia wersj 120 metrów / kolor / dwik (okoo 20 minut) na Super 8 w latach siedemdziesitych

Indywidualne dowody

  1. Najpierw kataloski wiersz H. Gisperta o latarni morskiej. Nastpnie (tumaczenie bezpatne): To tutaj krcono film wiato na kracu wiata z udziaem aktorów Yul Briner, Kirk Douglas, Samantha Eggar i Fernando Rey. Specjalnie na potrzeby tego filmu w lipcu 1970 roku zbudowano szecioktn latarni morsk w Sa Punta de sa Clavaguera , która zostaa ponownie zburzona w listopadzie 1998 roku .
  2. wiato na kocu wiata. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 

Opiniones de nuestros usuarios

Marianna Kopeć

Ten artykuł o zmiennej wiato na kocu wiata przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.

Jolanta Wierzbicki

Artykuł o wiato na kocu wiata jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Arkadiusz Olejnik

Ten wpis o wiato na kocu wiata był właśnie tym, co chciałem znaleźć.

Aleksandra Muszyński

W tym poście o wiato na kocu wiata dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.