wiato mioci (1954)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o wiato mioci (1954). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o wiato mioci (1954) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących wiato mioci (1954) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat wiato mioci (1954). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o wiato mioci (1954)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o wiato mioci (1954), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Oryginalny tytu wiato mioci
Kraj produkcji Austria
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1954
dugo 95 minut
Ocena wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Robert Adolf Stemle
scenariusz Gerhard Menzel
Robert A. Stemle
produkcja Paula Wessely
Otto Dürer
muzyka Willy Schmidt-Gentner
kamera Helmut Ashley
skaleczenie Henny Brunsch
zawód

wiato mioci (tytu w Republice Federalnej Niemiec: Jeli nadal masz matk ) to austriacki czarno-biay film fabularny Roberta Adolfa Stemmle'a z 1954 roku . Scenariusz napisa Gerhard Menzel . Gówne role obsadzane s z Paul Wessely , Erichem Auerem , Heinrichem Schweigerem , Albertem Rueprechtem i Waltraud Haasem . Dzieo mona byo po raz pierwszy zobaczy w kinie 24 czerwca 1954 roku w Republice Federalnej Niemiec, ale dopiero dwa miesice póniej w kraju, w którym zosta wyprodukowany.

wtek

Akcja filmu rozgrywa si niedugo po II wojnie wiatowej. Maestwo Joseph i Käthe Zeller mieszka z dziemi Felixem, Paulem, Walterem i Franzisk w austriackiej posiadoci. Podczas rodzinnej wycieczki ojciec nadepn na kopalni i zostaje miertelnie ranny. Organizujc jego spucizn, Kathe zdaje sobie spraw, e jej m nie poradzi sobie dobrze. Za reszt pienidzy przenosi si z dziemi do Wiednia i tam kupuje mae pranie.

Dziewi lat póniej may sklep w piwnicy zamieni si w du pralni. Lekkomylny test odwagi Paula z dziecistwa zaowocowa tym, e duy chopiec straci wzrok w cigu ostatnich kilku lat. Kathe instruuje swojego syna Felixa, aby polubi dziewczyn z pralni, Martin, po tym, jak zasza w ci. Rozpieszczony Walter, który spdza noce jako muzyk w barach, zostaje z cikim sercem wypychany z domu, by w kocu sta si niezalenym. Franzi przeywa swoj pierwsz chorob z mioci i jest pocieszana przez matk.

Aby uratowa syna Paula przed doywotni lepot, Kathe przekazuje mu rogówk oka w ramach niebezpiecznej operacji. W kocu wszystkie dzieci, pene wdzicznoci i pokory, wracaj do ukochanej matki.

wzbogacenie

Ten sam materia zosta nakrcony w 1939 roku przez reysera Gustava Ucickiego pod tytuem Mother's Love. Remake powsta w studiu w Wiedniu-Sievering. Ujcia zewntrzne pochodz z Wiednia i okolic. Budynki zaprojektowa architekt filmowy Felix Smetana . Projektant mody Fred Adlmüller stworzy kostiumy. Muzyk skomponowa Willy Schmidt-Gentner . Akompaniament muzyczny zapewnia Wiedeska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcj kompozytora. Taczyli czonkowie Baletu Opery Wiedeskiej. Film by równie pokazywany na IV: Midzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie oraz na VIII Midzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno .

krytyka

Leksykon filmów midzynarodowych wyciga nastpujcy wniosek: An natrtnie melodramatyczny remake mieszajc sztuk«Mutterliebe»z 1939 roku [...] banaln histori, która mogaby pochodzi z magazynu Magazine, jest zwikszona wycznie przez nadzwyczajn rol Paula Wessely , co bywa wrcz wprost. Film staje si ciarem: jej precyzyjny styl wyranie kontrastuje z przecitn jakoci niektórych scen.

ródo

Program do filmu: Das Neue Film-Programm , wyd. H. Klemmer & Co., Neustadt an der Weinstrasse, bez numeru

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. dr. Alfred Bauer: niemiecki film fabularny Almanach. Tom 2: 1946-1955 , s. 479
  2. wiato mioci. W: Leksykon Filmów Midzynarodowych . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 r . 

Opiniones de nuestros usuarios

Slawomir Skowron

Byłem zachwycony, że znalazłem ten artykuł na temat _zmienna.

Radoslaw Drozd

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o wiato mioci (1954).

Patrycja Kacprzak

Dzięki za ten post na wiato mioci (1954), właśnie tego potrzebowałem