Wdrówki to rozkosz mynarzaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Wdrówki to rozkosz mynarza. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Wdrówki to rozkosz mynarza zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Wdrówki to rozkosz mynarza i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Wdrówki to rozkosz mynarza. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Wdrówki to rozkosz mynarza! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Wdrówki to rozkosz mynarza, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Müllerbrunnen w Drenie-Plauen z pocztkiem tekstu

Wdrówka podaniem mynarza to pierwszy wers poematu niemieckiego poety Wilhelma Müllera , który opublikowa w 1821 r. pod tytuem Wdrówka w ramach zbioru wierszy Die Schöne Müllerin w zbiorze Siedem i siedemdziesit wierszy z pozostawionych przez podróujcy waltornista . Poemat zosta po raz pierwszy zestawiony do muzyki przez Franza Schuberta w 1823 roku pod tytuem Wdrówka w ramach cyklu pieni Die Schöne Müllerin . W póniejszym okresie do muzyki poematu nadawali muzyk róni kompozytorzy, m.in. Heinrich Marschner , Otto Nicolai i Karl Hellmuth Dammas .

W 1844 roku Carl Friedrich Zöllner skomponowa czterogosow opraw chóraln dla chórów mskich w Oldisleben . W tej wersji piosenka staa si jedn z najsynniejszych niemieckojzycznych pieni wdrownych i ludowych .

Pochodzenie tekstu

Pocztek cyklu wierszy piknej mynarki siga poetyckiej gry towarzyskiej Rose, die Schöne Müllerin , której premiera odbya si jesieni 1816 r. w domu berliskiego radnego pastwa Friedricha Augusta von Staegemann . Zainspirowany oper Giovanniego Paisiello La Molinara kompozytor Ludwig Berger opublikowa materia jako kamliwy nieco póniej. Podczas wizyty studyjnej we Woszech Müller napisa na prob Bergera kolejne teksty na ten temat i zakoczy cykl w Dessau w 1820 roku. W kontekcie tego cyklu staje si jasne, e tekst jest nie tylko beztrosk pieni wdrown, ale w istocie dotyczy przymusu wdrówki czeladników i ich tsknoty za odnalezieniem spokoju.

pomnik

Pocztek tekstu mona zobaczy na Müllerbrunnen w Drenie-Plauen .

linki internetowe

Commons : Wdrówka to przyjemno mynarza  - kolekcja zdj, filmów i plików audio

Indywidualne dowody

  1. ^ Wilhelm Müller (red.): Siedem i siedemdziesit wierszy z papierów pozostawionych przez podróujcego waltornisty . Christian Georg Ackermann, Dessau 1821, s. 7th f . Zdigitalizowany i peny tekst w niemieckim archiwum tekstowym
  2. ^ Friedrich Karl von Erlach (red.): Pieni ludowe Niemców . tama 5 . Heinrich Hoff, Mannheim 1836, s. 369 f .
  3. ^ GW Fink: Polifoniczne pieni i przypiewki bez akompaniamentu . W: Ogólna gazeta muzyczna . tama 43 . Breitkopf & Härtel, Lipsk 1841, s. 981 .
  4. a b c Erika von Borries: Wilhelm Müller: Poeta zimowych podróy. Biografia . CH Beck, Monachium 2007, s. 126 f .

Opiniones de nuestros usuarios

Malwina Kurek

Informacje o zmiennej Wdrówki to rozkosz mynarza są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Lucas Biernacki

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej Wdrówki to rozkosz mynarza

Artur Czajkowski

Ten wpis o Wdrówki to rozkosz mynarza był właśnie tym, co chciałem znaleźć.