Usuga dystrybucji danychInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Usuga dystrybucji danych. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Usuga dystrybucji danych zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Usuga dystrybucji danych i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Usuga dystrybucji danych. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Usuga dystrybucji danych! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Usuga dystrybucji danych, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Usuga dystrybucji danych ( DDS ) to standard okrelony przez Object Management Group .

Przegld

DDS to oprogramowanie poredniczce do komunikacji zorientowanej na dane w wysoce dynamicznych systemach rozproszonych, oparte na koncepcji wydawca-subskrybent, która wspiera deterministyczne zarzdzanie zasobami.

Specyfikacja podzielona jest na dwa obszary:

  • Publikowanie i subskrybowanie oparte na danych (DCPS) opisuje podstawowe pojcia dotyczce dystrybucji danych
  • Warstwa lokalnego odtwarzania danych (DLRL) zapewnia warstw abstrakcji dla aplikacji opartych na DCPS

Koncepcje

Specyfikacja DDS zawiera nastpujce podstawowe pojcia:

  • Wtek jest zastosowanie specyficznego typu danych ( na przykad okrelone w IDL ), który okrela rodzaj informacji zawartej w pakiecie DDS.
  • Domeny suy do logicznej struktury i zawiera szereg tematów.
  • Wydawca jest uczestnikiem systemu DDS, który sprawia danych (tematy) dostpne.
  • Abonent jest uczestnikiem systemu DDS kto jest odbiorc pewnych danych (tematy).

Za pomoc parametrów jakoci usugi abonent moe deklaratywnie okreli swoje wymagania dotyczce jakoci transmisji danych. Potrafi te tworzy filtry, aby np. Otrzymywa tylko dane z okrelonego zakresu wartoci tematu.

W zalenoci od implementacji komponenty (wydawca i abonent) mona znale samodzielnie (np. RTI) lub za porednictwem centralnego serwera (np. Repozytorium interfejsów w TAO). Proces wzajemnego znajdowania nazywa si Discovery . Na przykad wykrywanie bez centralnego serwera jest realizowane poprzez multiemisj .

Wdroenia

Na rynku jest kilka wdroe (brak roszcze do kompletnoci):

Róne implementacje s czciowo kompatybilne ze sob, jeli opanuj protokó przewodowy, taki jak B. implementacja RTI i PrismTech.

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Borys Barański

Wreszcie artykuł o Usuga dystrybucji danych, który jest łatwy do przeczytania.

Lech Bartczak

Podane informacje o zmiennej Usuga dystrybucji danych są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Magdalena Konieczna

Podoba mi się ta strona, a artykuł o Usuga dystrybucji danych jest tym, którego szukałem.

Ania Cichocki

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.