Upiór w rajuInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Upiór w raju. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Upiór w raju zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Upiór w raju i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Upiór w raju. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Upiór w raju! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Upiór w raju, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
niemiecki tytu Upiór w raju
Oryginalny tytu Upiór Raju
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1974
dugo 92 minuty
Ocena wiekowa FSK 16
Prt
Dyrektor Brian De Palma
scenariusz Brian De Palma
produkcja Edward R. Pressman ,
Gustave M. Berne ,
Jeffrey L. Hayes
muzyka Paul H. Williams
kamera Larry Pizer
skaleczenie Pawe Hirsch
zawód
chronologia

  Poprzednik
Troch Mioci

Nastpca  
Gupiec zwyczajny

Upiór w raju to amerykaski muzyczny horror groteskowy z 1974 roku, który jest luno oparty na powieci Upiór w operze , ale zawiera równie elementy z Portretu Doriana Graya i Fausta . Rol tytuow zagra William Finley i wyreyserowa Brian De Palma .

wtek

Wci zupenie nieznany kompozytor Winslow Leach marzy o wielkiej karierze i zgasza si na przesuchanie do wytwórni Death Records tajemniczego potentata pytowego Swana. Jest zafascynowany niedokoczon jeszcze popow kantat Winslowa Faust, ale nie chce nic wiedzie od samego niepozornego artysty. Proponuje opublikowanie swojej muzyki i prosi kompozytora w dobrej wierze o przekazanie mu jedynego oryginalnego rkopisu.

Kiedy Winslow po caym miesicu wci nie syszy adnych wiadomoci o swojej muzyce, odwiedza Swana w swojej rezydencji. Tam pozna modego Feniksa, który przyszed na przesuchanie do Fausta abdzia. Winslow wzywa do naprawy sytuacji, ale Swan jest oskarony o handel narkotykami i skazany na doywocie w Sing-Sing . Kiedy Winslow syszy w radiu, e Swan planuje opublikowa kantat pod wasnym nazwiskiem na otwarcie swojego ostatecznego rock'n'rollowego paacu Paradise, wybucha. Zakrada si do zakadu produkcyjnego Death Records, aby sabotowa produkcj pyt. Zaskakuje go nocny stró, który natychmiast otwiera ogie. Kula szarpie struny gosowe Winslowa . Cofa si i wkada twarz do prasy do talerzy. Strasznie oszpecony ucieka i wpada do nowojorskiej East River . Winslow zostaje oficjalnie uznany za zmarego.

Jako zjawa, zamaskowany hemem z wizjerem w ksztacie drapienika, nawiedza Raj i sabotuje przygotowania do otwarcia, gdy tylko jest to moliwe. Próbuje te zabi abdzia. Jednak ten ostatni moe przekona go do wspópracy z nim. Konstruuje dla Winslowa rodzaj przenonego syntezatora, za pomoc którego moe znowu mówi. W kontrakcie gwarantuje take Winslowowi, e kantata zostanie opublikowana pod jego nazwiskiem, jeli uda mu si j dokoczy przed otwarciem Paradise. Ponadto w gównej roli zapiewa Phoenix, o którego talencie jest przekonany Winslow. Obaj przypiecztuj kontrakt swoj krwi. Ale Swan ma wasne plany. Po tygodniu pracy nad kantat Swan zamurowuje cakowicie wyczerpanego Winslowa w studiu nagraniowym, Phoenix docza do chóru, a gówn rol gra puszysta, przenikliwa piosenkarka Beef. Winslowowi, który zosta ponownie zdradzony, udaje si wyrwa ze studia nagraniowego. Porazi prdem woowin na scenie w poowie pierwszego koncertu Paradise, ku entuzjazmowi fanów. Poniewa przedstawienie musi trwa dalej i istnieje obawa przed kolejnymi aktami zemsty ze strony Winslowa, Phoenix zostaje bezceremonialnie wybrany na gównego aktora. Ich wystp by ogromnym sukcesem i publiczno oszalaa. W baaganie Winslowowi udaje si zmusi Phoenixa do awaryjnej klatki schodowej i na dach. Pocztkowo nie poznaje go i myli, e jest szalonym morderc. Ale nawet kiedy go rozpoznaa, zignorowaa jego ostrzeenia. Jest przekonana, e swój sukces zawdzicza wycznie Swanowi i dlatego chce dla niego zrobi wszystko. Ucieka od Winslowa i zawozi abdzia do jego prywatnej rezydencji. Tam pi z nim, co Winslow, który poda za nimi, obserwuje przez szklany dach. Chce si zabi na dachu i dgn noem w pier. abd, którego kamery równie bezproblemowo monitoruj to miejsce, nie umkn obecnoci Winslowa. Idzie na dach, wyciga nó z klatki piersiowej Winslowa i rzuca mu kopi umowy midzy nimi. Winslow wraca do ycia, abd zwraca mu uwag, e nie ma prawa popeni samobójstwa z powodu kontraktu, który by zamknity na cae ycie. Winslow nastpnie próbuje zabi abdzia, co si nie udaje, poniewa abd równie podlega umowie na cae ycie, ale pozostaje otwarte z kim. abd równie podpisuje z Phoenixem kontrakt podpisany krwi. Dostaje gówn rol, a Swan dostaje w zamian jej gos.

Winslow odkrywa stare nagrania wideo w prywatnym archiwum Swana. abd, który wczeniej mia wszystko, co dziao si w jego otoczeniu, rejestrowane przez kamery monitoringu, ponad dwadziecia lat temu chcia popeni samobójstwo, bo boi si zestarze. Wtedy pojawia si przed nim diabe iw zamian za dusz oferuje mu pakt, który gwarantuje mu wieczn modo, a na jego miejscu starzeje si tylko jego wizerunek na wideo. Jednak diabe upomina go, e teraz nagrany film nie moe zosta zniszczony, poniewa oznaczaoby to mier Swana. Winslow nastpnie podpala archiwum.

Jako zwieczenie ceremonii parapetówki, która bdzie transmitowana w telewizji, Swan planuje popeni spektakularne morderstwo dla najlepszej rozrywki. W tym celu chce, aby Phoenix zosta nakrcony na ywo na scenie w finale drugiej czci spektaklu. W midzyczasie poar w archiwum wideo zniszczy tam, na której nagrano porozumienie z diabem, co równie oszpecio abdzia. Winslowowi w ostatniej chwili udaje si udaremni prób na Phoenix i zabi abdzia, wbijajc czarne pióro w jego serce.

Phoenix zostaje uratowany, ale Winslow te umiera, poniewa jego kontrakt z Swanem wygas, a rana kuta, któr odniós podczas próby popenienia samobójstwa, zostaa ponownie otwarta.

Opinie

Muzyczna wariacja powieci grozy Upiór w operze, w której muzyka pop nie suy jedynie jako element upikszajcy, ale jest utosamiana z medium filmowym. Mimo kilku dugoci na pocztku, znakomicie zainscenizowana, porywajca rozrywka.

Szczególnie dziki psychodelicznie wyreyserowanemu finaowi horroru, przesadna satyra De Palmy wci elektryzuje.

- Kino

Brian de Palma przedstawia portret zepsutej sceny, czasami przepenionej oryginalnymi pomysami, trafnie karykaturalnie karykaturalnie jaskrawe maniery supergwiazd à la Alice Cooper, a take histeryczne uniesienia modych fanów.

- Czas

Wydanie DVD

 • Upiór z raju / 30 czerwca 2003 / 20th Century Fox Home Entertainment
 • Upiór w raju - seria kolekcjonerska / 29 czerwca 2007 / Capelight DVD

Róne

 • Chocia bya ju wtedy znan aktork, Sissy Spacek zostaa wymieniona jako scenografka w napisach kocowych filmu. Przypuszczalnie podja prac, aby pomóc swojemu chopakowi i przyszemu mowi, scenografowi Jackowi Fiskowi .
 • De Palma pocztkowo chcia obsadzi zespó rockowy Sha Na Na dla Juicy Fruits , ale potem zdecydowa, e praca z grup jest zbyt trudna.
 • Wedug Gerrita Grahama casting by tak chaotyczny jak taniec w fotelu, a William Finley prawie nie zosta obsadzony. Studio pocztkowo chciao Paula Williamsa jako Winslowa, Grahama jako Swana i Petera Boyle jako Beef. Williams odrzuci t rol, poniewa nie czu si wystarczajco zagroony lub nie by wystarczajco sprawny fizycznie do tej roli. Poza tym nie chcia robi antyreklamy dla wielkich wytwórni fonograficznych. Boyle nie by dostpny, dlatego Graham zosta obsadzony jako Beef, a Finley w kocu dosta tytuow rol. Wedug Williama Finleya, Jon Voight by równie przez jaki czas dyskutowany na temat roli abdzia.
 • Prasa dociskowa, w której twarz Winslowa Leacha jest okaleczona, bya prawdziw pras formowan wtryskowo z fabryki zabawek. Aktor William Finley by zaniepokojony bezpieczestwem obiektu. Zapewniono go, e jest bezpieczny i e w rodku umieszczono dodatkowe kliny, aby uniemoliwi cakowite zamknicie maszyny. Jednak nacisk by zbyt silny, a kliny po prostu zmiadone. Na szczcie Finley by w stanie cofn gow w czasie, zanim naprawd dozna kontuzji. Jego krzyk w tej scenie nie zosta odegrany.
 • Kiedy syntezator gosu Swana Winslowa zatrzymuje si, wokal nie pochodzi od Williama Finleya, ale od Paula Williamsa. To zamienia scen w wewntrzny gag, a abd nazywa stworzony gos doskonaym.
 • William Finley wpad na pomys nadania fantomowi ptasiej maski i opracowa j we wspópracy z projektantk kostiumów Rosann Norton .
 • The Phantom in Paradise sta si klap w USA w 1974 roku. Jedynymi miejscami w Ameryce Pónocnej, w których film trafi z sukcesem, byy Winnipeg i Manitoba w Kanadzie , gdzie pokazywano go miesicami.

Nagrody

Nagrody Akademii 1975

Zoty Glob 1975

Nagroda Saturn 1976

linki internetowe

Indywidualne dowody

 1. Upiór w raju. W: Leksykon Filmów Midzynarodowych . Serwis filmowy , udostpniony 3 lipca 2017 r .Szablon: LdiF / Konserwacja / Uyty dostp 
 2. Wskazówki dotyczce filmów . W: Die Zeit , nr 32/1975

Opiniones de nuestros usuarios

Beata Milewski

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Lukas Kopeć

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej Upiór w raju

Oskar Mazurek

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Upiór w raju pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Upiór w raju tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.

Michal Zakrzewski

Ten artykuł o zmiennej Upiór w raju przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.

Karina Panek

Świetny post o Upiór w raju.