Upiór w operze (1998)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Upiór w operze (1998). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Upiór w operze (1998) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Upiór w operze (1998) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Upiór w operze (1998). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Upiór w operze (1998)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Upiór w operze (1998), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Das Phantom der Oper / Das Phantom der Oper
Dario Argento
Tytu oryginalny Il fantasma dell'Opera
Kraj produkcji Wochy , Wgry
Oryginalny jzyk Woski
Rok wydania 1998
dugo 99 (wersja reyserska 106) minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 16
Prt
Dyrektor Dario Argento
scenariusz Gérard Brach
Dario Argento
produkcja Claudio Argento
Giuseppe Colombo
Aron Sipos
muzyka Ennio Morricone
aparat fotograficzny Ronnie Taylor
skaleczenie Anna Rosa Napoli
zawód

Upiór w operze (alternatywnie: Das Phantom der Oper Dario Argento , którego nie naley myli z Terrorem w operze Argento , 1988) to wosko-wgierski horror z 1998 roku oparty na powieci Gastona Leroux " Upiór w operze ", jednak istniej powane odchylenia w treci i opisie osobistym. Julian Sands zagra tytuow rol, a reyserowa go Dario Argento .

akcja

W noc burzow moda para porzucia malucha w Sekwanie . Kosz jest wypukiwany przez prd do przepastnego sklepienia ( Jaskinie Pertosa ) pod Oper Parysk , gdzie roi si od szczurów, a do podziemnego jeziora.
Wiele lat póniej podobno opera bya nawiedzona. Poniewa porzucone dziecko zostao uratowane i wychowane przez szczury i uwaa katakumby opery za swoje królestwo. Kilku techników, którzy zgubili si w labiryntowych korytarzach, przypacio za to yciem. Mistrz sceny Joseph Buquet odpokutowuje swoj sabo do maych baletnic i zostaje rozerwany na strzpy przez widmo w dugim czarnym paszczu.
Moda sopranistka Christine Daaé studiuje rol Julii jako drugiej obsady dla divy Carlotty Altieri w wyszym wiecie opery. Porwany jej piknem i gosem, upiór objawia si w jej garderobie, obiecujc, e uczyni j najwiksz piewaczk w caym Paryu. Christine jest waciwie w zwizku z modym baronem Raoulem De Chagny. Zauroczona tajemnicz, mroczn charyzm nieznajomego, poda za nim do jego kryjówki, gdzie namitnie si kochaj. Raoul topi swoj miosn chorob w rónych egzotycznych narkotykach i rozpucie seksualnym.
W operze pojawia si Carlotta, której nie oniemiela groby widma. Zemsta widma nastpuje natychmiast. Podczas jej wspaniaej arii pozwala ogromnemu yrandolowi wpa na publiczno, zabijajc lub powanie ranic kilku goci. Christine boi si niebezpiecznych pogoni za dobytkiem swojego kochanka i prosi Raoula o pomoc.
Zgodnie z obietnic Upiora, dostaje gówn rol. Podczas ich wystpu na scen wkracza flecista opery. Upiór zmusi go kiedy do okaleczenia siebie. W ramach zemsty publicznie demaskuje piosenkarza jako dziwk upiora, poniewa potajemnie obserwowa t dwójk. Kiedy wybuch zgiek, Upiór porwa Christine ze sceny do katakumb, a tu za ni podali Raoul i policja, która od tamtej pory przybya.
Upiór przenosi swoj ukochan do podziemnego jeziora, gdzie ju czeka ód. Dochodzi do konfrontacji pomidzy Phantomem i Raoulem. Raoul strzela do Phantoma, a Christine wpada w konflikt lojalnoci. Upiór zdaje sobie spraw, e moe posiada jej ciao, ale nie jej mio, i zostawia ód ich dwóm.
Podczas gdy Raoul zabiera szlochajc Christine w bezpieczne miejsce, upiór zostaje zastrzelony przez policj po ostrym oporze i dryfuje martwy w jeziorze.

Recenzje

  • Leksykon filmu midzynarodowego : Klasyczny horror Gastona Leroux przedstawiony jest w wersji Dario Argento z niezwykle hermetyczn stylizacj: W konsekwentnym ograniczeniu obrazu i form dramaturgicznych koca XIX wieku film przenosi w chorobliwy wiat, z dala od wszelkich wrae czasu, w którym Opowie o modej piewaczce Opery Paryskiej i otaczajcym j potworze, który wyrós z podziemnych katakumb. Kady, kto spodziewa si ekscytujcego i przeraajcego filmu, bdzie zawiedziony - pod wzgldem artystycznym trudna cieka, któr poda film i która wci oferuje przestrze dla ekstrawaganckich scen przemocy, jest do niezwyka.

Wydanie DVD

  • Dario Argento's The Phantom of the Opera / 12 grudnia 2001 / Sunfilm Entertainment

Inni

  • Jednym z najbardziej znaczcych odstpstw midzy powieci a innymi wczeniejszymi adaptacjami filmowymi jest to, e fantom w tym filmie nie nosi maski ani nie pokazuje adnej formy oszpecenia.
  • Tytuowa rola Upiora miaa pierwotnie zagra John Malkovich .
  • Upiór w operze mona postrzega jako remake argentyskiego filmu El Fantasma de la ópera z 1960 roku ze wzgldu na podobiestwa treci .
  • W scenie miosnej pomidzy upiorem a Christine, Asia Argento zostaa zastpiona przez podwójnego ciaa.
  • W lipcu 2017 r. Ograniczono wiek w Niemczech z 18 do 16 lat.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Upiór w operze. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 
  2. schnittberichte.com, dostp 27 lipca 2017

Opiniones de nuestros usuarios

Waldemar Olszewski

Dla takich jak ja szukających informacji na temat Upiór w operze (1998), jest to bardzo dobra opcja.

Filip Kurowski

Wreszcie artykuł o Upiór w operze (1998), który jest łatwy do przeczytania.

Daria Graczyk

Podane informacje o zmiennej Upiór w operze (1998) są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Marek Grzybowski

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Upiór w operze (1998).

Grazyna Piekarski

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Upiór w operze (1998).